Токсикологија

  • Креатор на темата Crazy Diamond
  • Време на започнување
C

Crazy Diamond

Гостин
Оваа рап група е мешавина од сите рапери и групи во Ново Лисиче.Членови се:
Пука Козметика,Маријачи,Единствена Опција,Хроник Екипа,Боро ЛакаЗ,Сиги,Желе,Че,Диџеј Номадуз,Димикрија Је Ја и Кацар.

Ако сакате да дознаете нешто повеќе клик тука

:salut:

ако е дупла темава тогаш спојте ја или канта
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Групава.... се повеќе оди кон комерцијала ...највеќе поради Слаткаристика... но сепак да се спомене дека ... ги имаат најинтересни текстови.... треба огромен талент со стих како
“еј еј дири дари деј “ да се напраи најбоље трака .... хммм.... значи типците мора да се слушнат како склапаат текстови.... можда и смешни се но супер се составени...
за посебно од нивните Артисти не зборам.... зборам само за заедничките траки....:helou:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Ми се свиќаат песните лично ги слушам скоро сите песни ги имам добри се.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Интересена ми е "Јас сум Кока-Кола" и "Слободна вечер"..
а за групава општо ми се свиѓаат
Групава.... се повеќе оди кон комерцијала ...највеќе поради Слаткаристика... но сепак да се спомене дека ... ги имаат најинтересни текстови.... треба огромен талент со стих како
“еј еј дири дари деј “ да се напраи најбоље трака .... хммм.... значи типците мора да се слушнат како склапаат текстови.... можда и смешни се но супер се составени...
за посебно од нивните Артисти не зборам.... зборам само за заедничките траки....:helou:
Комерцијалново нема врска.. да не беше тоа досега ниту 1% немаше да знаеме за нив..
плус не значи дека ако е(или оди кон)комерцијала дека не е квалитетно.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Интересена ми е "Јас сум Кока-Кола" и "Слободна вечер"..
а за групава општо ми се свиѓаат

Комерцијалново нема врска.. да не беше тоа досега ниту 1% немаше да знаеме за нив..
плус не значи дека ако е(или оди кон)комерцијала дека не е квалитетно.
Сите овие постојат на "сцената" од 99, Клан Исток, Скопје Виа Софија, ПУКА Козметика, Единствена Опција и Исток Запад.
И од времето до сеа НААААЈГОЛЕМ хејт за суруши ко овие (исклучок на времето кога Единствена Опција беа трио па се крпеа асално и Исток Запад за првиот албум исто како трио).
Мислам хелоу сега :) ќе цитирам текст од еден чичко наречен Маријачи
-Дуваме ко фен, си одиме дома и јадеме крем.

Ало бре, 30 години имаш едно дете и жена и вакви глупости ли се пишуваат?

Пука Козметика, мислам хелоу и за кретениве. Убијци со микрофонот бам бам бам бам, пљукаме со устите шлајм шлајм шлајм. Кретени невидени новолисичански. Ем грди ем глупи :)
Скопје виа Софија нешо поврзано со Клан исток нешо музика во бугарија па скопје па исто старци исти глупости, брм брм мадафака.

Дефинитивно, новолисичанска багра за играње курташак. Хејт максимален до сите нив
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Сите овие постојат на "сцената" од 99, Клан Исток, Скопје Виа Софија, ПУКА Козметика, Единствена Опција и Исток Запад.
И од времето до сеа НААААЈГОЛЕМ хејт за суруши ко овие (исклучок на времето кога Единствена Опција беа трио па се крпеа асално и Исток Запад за првиот албум исто како трио).
Мислам хелоу сега :) ќе цитирам текст од еден чичко наречен Маријачи
-Дуваме ко фен, си одиме дома и јадеме крем.

Ало бре, 30 години имаш едно дете и жена и вакви глупости ли се пишуваат?

Пука Козметика, мислам хелоу и за кретениве. Убијци со микрофонот бам бам бам бам, пљукаме со устите шлајм шлајм шлајм. Кретени невидени новолисичански. Ем грди ем глупи :)
Скопје виа Софија нешо поврзано со Клан исток нешо музика во бугарија па скопје па исто старци исти глупости, брм брм мадафака.

Дефинитивно, новолисичанска багра за играње курташак. Хејт максимален до сите нив
Незнам за кој дел ми реплицираше ама ќе се обидам на двата дела од постов да ти кажам.
За првиот дел: различни луѓе,различни вкусови..
за вториот дел: не зборував само за нив, зборував општо дека често се случува да читам комерцијала и такви ствари. Сакав само да кажам дека комерцијала не е синоним за неквалитет.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Мене највеќе ми се свиѓа Дојдовне и Кока кола исто така Смеј се и пеј е закон :)
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Моја тема :)
Значи, Токсикологија се најдобрата рап групација во Македонија,најсложната исто така, без разлика што ќе кажете. Оние кои ги познаваат момците, не би можеле да кажат лош збор. Ако ништо друго барем за делата што ги создаваат.
Прво, Слаткар не е тој што ги прави комерцијала само затоа што почна и соло..незнам зашо сите с*рат за таа титула. На Слаткар му го обожавам соло албумот `Слаткаристика будало!`. Немате право на дис само затоа што е под продукција на Јованов рекордс. (зборував за ова во темата Слаткар(истика). Слаткар и Скит си ја вршат добро работата,иако паузираат од Единствена Опција, веќе ни се познати со Рап тврдина - албум за почит.
Скит е веќе добро познат како најдобриот бит-мејкер во целава држава и пошироко.
Чико и Буце а.к.а ПукаЗ ...највеселите хроници дефинитивно :):) Чекераукц минакукц..:) ги обожавам и многу се фини за муабет. Никој од екипата не изиграва дигнат репер, многу се друштвени и секогаш расположени.
Кацар...:) Слепото срце и Римуван стих се за респект. Се знам и со него лично, пак ќе кажам..многу се фини типците.
На Желе лириките ми се спешл..многу ми се интересни, како и целиот негов стил :)
СиГи не го коментирам. Добри траки, ама ме зезна за на аудицијата нивна именувана Show ya skillz, дека не сме примени,уствари сме биле...сега во недела средивме да настапиме ..малце се нафурав нишо страшно :)
Че...:pipi: респект за сите траки шо ги направи за брат му.. по типот лудуваат сите мои другарки :) јас повеќе по брат му :) ....

...Чекераукц е првиот официјален албум на Токсикиве, иако претходно имаа компилација пред да се формираат како една група, таа беше насловена The Godfather.
Чекераукц албумот ептен ми се свиѓа..особено истоименуваната трака Чекераукц, Смеј се пеј и се е ок, Мајк чек итн.
За крај..најмногу почит имаат затоа што се единствените кои се обидуваат да го оправат рапов во државава како музички жанр и за наредните генерации.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.573
Поени од реакции
48.217
Пука ми се комедија од прв ден ама не ми се битни толку.

Мојот најомилен лик од овде е Марија4и, кажа Точкес горе“-Дуваме ко фен, си одиме дома и јадеме крем.’’мојот одговор е “Имам бугаркса и Прилепска жичка не ме терај да ве украам тебе и твојата пичка’’:vozbud::vozbud: човеков ми е толку хаос што чак и албумот му го симнав.
Не се броеше колку пари превртив очи во тек на слушање.
Не знам кој кжа еднаш “не мора секој што слуша рап да станува рапер’’сеа дефинитивно сфаќам што мислел под ова.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Моја тема :)
Значи, Токсикологија се најдобрата рап групација во Македонија,најсложната исто така, без разлика што ќе кажете. Оние кои ги познаваат момците, не би можеле да кажат лош збор. Ако ништо друго барем за делата што ги создаваат.
Прво, Слаткар не е тој што ги прави комерцијала само затоа што почна и соло..незнам зашо сите с*рат за таа титула. На Слаткар му го обожавам соло албумот `Слаткаристика будало!`. Немате право на дис само затоа што е под продукција на Јованов рекордс. (зборував за ова во темата Слаткар(истика). Слаткар и Скит си ја вршат добро работата,иако паузираат од Единствена Опција, веќе ни се познати со Рап тврдина - албум за почит.
Скит е веќе добро познат како најдобриот бит-мејкер во целава држава и пошироко.
Чико и Буце а.к.а ПукаЗ ...највеселите хроници дефинитивно :):) Чекераукц минакукц..:) ги обожавам и многу се фини за муабет. Никој од екипата не изиграва дигнат репер, многу се друштвени и секогаш расположени.
Кацар...:) Слепото срце и Римуван стих се за респект. Се знам и со него лично, пак ќе кажам..многу се фини типците.
На Желе лириките ми се спешл..многу ми се интересни, како и целиот негов стил :)
СиГи не го коментирам. Добри траки, ама ме зезна за на аудицијата нивна именувана Show ya skillz, дека не сме примени,уствари сме биле...сега во недела средивме да настапиме ..малце се нафурав нишо страшно :)
Че...:pipi: респект за сите траки шо ги направи за брат му.. по типот лудуваат сите мои другарки :) јас повеќе по брат му :) ....

...Чекераукц е првиот официјален албум на Токсикиве, иако претходно имаа компилација пред да се формираат како една група, таа беше насловена The Godfather.
Чекераукц албумот ептен ми се свиѓа..особено истоименуваната трака Чекераукц, Смеј се пеј и се е ок, Мајк чек итн.
За крај..најмногу почит имаат затоа што се единствените кои се обидуваат да го оправат рапов во државава како музички жанр и за наредните генерации.
Ц ц ц уште ве лажат. Смеј се пеј???? Сакаш да ја слушнеш песната ама онаа вистинската, слушај го KRS ONE.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Од оваа групација само желе и сиги ми се по кул плус не се од НЛ.(плус ги знам лично одамна како и Е.О)другиве искрено ми се тапа па и Е.О во последно време тргнаа по комерцијалата многу поготово Слаткаристика со Тони зен сака да види пари и као што кажавте за малолетнички да се палат.
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Овие постојат само за да дупат 15 годишни девојчиња со дискутабилно ниво на интелигенција.
Точно,живи глупости само се раздеруваат нешто.
Ама сепак се различни вкусови во прашање
 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
Слаткаристика е крало.. је је је Токсикологија будало је је је.. Слаткаристика е крало.. је је је Токсикологија будало .. :pos2:
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
ДЕТОКСИКАЦИЈА СО ТОКСИКОЛОГИЈА ВО ХАВАНА !!!

На ден 16.06.2009, со почеток од 21 часот во летниот клуб Хавана, хип хоп групацијата Токсикологија ќе го одржи вториот концерт посветен на албумот 4ЕКЕРАУКЦ.
Летната детоксикација започнува токму со овој концерт и ќе продолжи активно во летниот период низ цела Македонија. Се очекуваат настапи на Токсикологија во Прилеп, Битола, Охрид, Тетово... но се во свое време, изјави Марија4и, еден од артистите на Токсикологија.
Албумот 4екераукц беше официјално објавен на почетокот од 2009 како подарок за сите фанови на Токсикологија. Преку сајтот www.toksikologijamusic.com, каде сите заинтересирани можеа и сеуште можат да го симнат слободно албумот.
Најново од групацијата Токсикологија е најавата на првиот официјален албум на младиот артист Сиги под наслов “Скрипти на еден писател”, албум кој ја содржи и хит нумерата “Те сакам” за која артистот Сиги сними видео запис. Овој албум групацијата го најавува кон крајот на Јуни.

 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Интересена ми е "Јас сум Кока-Кола" и "Слободна вечер"..
а за групава општо ми се свиѓаат

Комерцијалново нема врска.. да не беше тоа досега ниту 1% немаше да знаеме за нив..
плус не значи дека ако е(или оди кон)комерцијала дека не е квалитетно.
Не кажав ништо дека не е квалитетно... премногу ме импресионираат со начинот на исполнување на траките со толку чудни лирики успеваат да прават едни од најдобрите и најинтересните траки ... јас само кажав дека идат кон комерцијала многу... аа нема везе... колку андерграунд групи постојат... преку 100 во македонија... зашто да не ги знаеме... зависи кој сепак... има некој само Токсика и Легија ги познава од рапот во македонија... но сепак има уште многу други групи кои треба да се дозволи прво да се чујат па да се коментира мислам јас..... така да несакам да не се разбереме зашто не спомнав ништо лошо јас за нив... кажав дека се супер ... :helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom