Приватни WoW сервери

TheGamer

аут оф мај мајнд...
Член од
11 јуни 2009
Мислења
265
Поени од реакции
8
а кој е најдобар да одам на молтен? значи не сакам да се замарам со левелирање туку да преминам шо можно побрзо на пве :)
нелтарион:) боље играј алијанса ..зашо го имаме најдобриот пве гилд <Crysis> (и у пвп сме најдобри:D) и досега се што е можно утепавме први на цел молтен.
 
Член од
23 јуни 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
Epa vaka toj so bara momentalno WOW server neka proba na http://wow.forgeofelements.com/ jas sum tamu momentalno GM nov e serverot se raboti kako na retail(scriptirano) samo treba luge zato ako sakate da se soberime site makedonci ...povikajtegi site vasi drugari i ajde vreme za wow :D
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
384
Поени од реакции
17
Игра некој на молтен?? на деатвинг, ако игра нека ме адне Youaremine па да утепаме некој бос.:vozbud:
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
288
Поени од реакции
9
add Abysswalker, Rillay pa ce naprajme nesto
 
Член од
25 март 2009
Мислења
3
Поени од реакции
1
Koj igra na Deatwing {Molten} horda neka me adne facebreakerm,soulrendermk ili naosusama i pisite moze da ideme vo raid zaedno!
 

login.php

404 Error on index.php
Член од
5 јуни 2009
Мислења
696
Поени од реакции
28
http://wow-scene.co.cc
Нов WOW 3.3.5 сервер
Овај сервер е со нормал exp на rates левелите се креваат исто како и на оригиналните wow сервери целосно бесплатен кој му се игра нека повеле ..
Почуствувајтеја играта на оригиналните сервер :)
 
Член од
16 септември 2010
Мислења
39
Поени од реакции
2
играв на маџик првин имав 8 осумдески крената едно време го зафркнаја и појдов на молтен 2 аллу иам и сеа матам арени на пвп сервер abyssal-wow.com и така :))
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Абе како се сега кој е најдобар не сум играл повеќе од година па зимава сакам малце пак . Меџик вов добар е? И ако може некој да ми даде да ги спуштам паџовите до 3.3.5 имам основно само линџ кинг.

Тенкју
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
288
Поени од реакции
9
Абе како се сега кој е најдобар не сум играл повеќе од година па зимава сакам малце пак . Меџик вов добар е? И ако може некој да ми даде да ги спуштам паџовите до 3.3.5 имам основно само линџ кинг.

Тенкју
Пушти WoW Launcher сам ќе си ги симни пачовите. Само не оди до 4.0.1
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Спуштив сеа спремен сум до 3.3.5а кажете сега некој добар сервер. Гледан молтен некој на прво место е како е добар е?
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
288
Поени од реакции
9
Моментално најдобар е молтен и има најмногу играчи. Голем uptime, 90% од квестојте работат, 85% од секоја класа работи, 7 од можни 8 раида во лич кинг работат ( ice crown citadel isto taka). Се убо ама има една мана... кога и да се уклучиш после 4 сато ќе мора да чекаш едно сат време за да влезиш во серверот оти преполн е. И ако веќе почниш на молтен не оди афк повеќе од 25 мин или ќе те кикнат и ќе мора пак да чекаш....

Втора опција ти е Мagic-wow исто така добар сервер само со помалку играчи и помалку раида, квестој итн. ама далеку подобар ПвП
 

Eddard Stark

Lord Snow
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.220
Поени од реакции
2.540
Еј луѓе дај кажете некој добар preTBC приватен сервер, немора да има многу играчи ама онака, некој со 700-800 активни играчи би бил добар!
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.519
Поени од реакции
4.303
На која страна можам да најдам сервери од новата експанзија на катаклизам? 4.0.0?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom