Прашања и одговори

Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Има ли некој информација на кои факултети има слободни места за упис во втор уписен рок???!?!??!?!?
Види на МРТ 1 или 3 нонстоп од доле пишува на кои факултети има втор уписен рок :smir:
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Има ли некој информација на кои факултети има слободни места за упис во втор уписен рок???!?!??!?!?
Многу слободни места се.Види за кој те интересира,конкретно за ПМФ можам да ти кажам дека речиси на сите смерови има место.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Види на МРТ 1 или 3 нонстоп од доле пишува на кои факултети има втор уписен рок :smir:
Многу слободни места се.Види за кој те интересира,конкретно за ПМФ можам да ти кажам дека речиси на сите смерови има место.
не е за мене. по неуспешен прв упис на економски факултет девојчето сака да види каде има слободни места за втор уписен рок за таму да аплицира.

едит: има 84 поени на државна матура:smir:

ени адвајс?
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
не е за мене. по неуспешен прв упис на економски факултет девојчето сака да види каде има слободни места за втор уписен рок за таму да аплицира.

едит: има 84 поени на државна матура:smir:

ени адвајс?
За економски тешко да има слободни веќе.Претпоставувам дека е исполнето.А поените не се ич проблем за овој рок.Уште пред да почне уписот кажаа дека има над 20 000 места,за 17 000 средношколци.Што конкретно ја интересира,нека провери секаде има информации за тоа колку слободни места има.
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
А што е работава сега, слободни ќе има само за 1 и 2 или за сите ќе има од оваа година?
 
N

navivacka

Гостин
Ај уште едно прашање:)
Од кога започнува академската година,бидејки во скриптата која ми ја дадоа денес пишуваше дека ке започне од 15 Септември а колку што знам има и трет уписен рок...
 
Член од
12 август 2008
Мислења
44
Поени од реакции
0
може ли некој да ми каже дали за пријавување на студентски во Битола ќе ми треба диплома и свидетелства до четврта. Јас немам копии а оргиналите ми се во факултетот и сеа ако ми требаат не знам што да правам.Ај ако може некој што студира во бт да ми каже некоја информација
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
700
Поени од реакции
25
Дали некој има полагано државен испит во Струмица за стручен забен техничар-протетичар?
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
650
Поени од реакции
531
незнам дали се обраќам на вистинското место за ова шо сакам да прашам. Малку е различно од досегашниот муабет, ама се надевам ќе најдам одговор. Сакам да аплицирам за работа во странство, преку факултет, нели за на лето 2 месеци. ДАли некој можи да ми кажи поќе за ова, искуство, дали се исплаќа, шо се можи да се работи итн... Поздрав
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
134
Поени од реакции
1
Ај уште едно прашање:)
Од кога започнува академската година,бидејки во скриптата која ми ја дадоа денес пишуваше дека ке започне од 15 Септември а колку што знам има и трет уписен рок...
академската година на сите факултети конкретно кирил и медотиј за сите години почнува на 15 септември
 
Член од
24 август 2009
Мислења
17
Поени од реакции
0
незнам дали се обраќам на вистинското место за ова шо сакам да прашам. Малку е различно од досегашниот муабет, ама се надевам ќе најдам одговор. Сакам да аплицирам за работа во странство, преку факултет, нели за на лето 2 месеци. ДАли некој можи да ми кажи поќе за ова, искуство, дали се исплаќа, шо се можи да се работи итн... Поздрав
Treba da si najdesh soodvetna agencija za toa, gi ima mnogu niz Skopjeto, samo gledaj da e nekoja preku koja znaesh deka imaat odeno tvoi poznanici i sl. Inace nekade se plaka okolu 1800 dolari se, so bilet, viza i sl. Mozesh da ostanesh vo USA ne poveke od 4 meseci, a rabotata ti si ja birash... ti davaat od agencijata ponuda so raboti, za vo hotel, za na plaza, kako spasuvaci, kelneri, najcesto se takvi rabotite.

Inace se isplaka i te kako, rabota od cas ti e 10 dolari, a ako ostanesh prekuvremeno, t.e. posle rabotnite 8 casa, ti se plaka poskapo. Plus mozes da si najdesh i vtora rabota.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
650
Поени од реакции
531
Treba da si najdesh soodvetna agencija za toa, gi ima mnogu niz Skopjeto, samo gledaj da e nekoja preku koja znaesh deka imaat odeno tvoi poznanici i sl. Inace nekade se plaka okolu 1800 dolari se, so bilet, viza i sl. Mozesh da ostanesh vo USA ne poveke od 4 meseci, a rabotata ti si ja birash... ti davaat od agencijata ponuda so raboti, za vo hotel, za na plaza, kako spasuvaci, kelneri, najcesto se takvi rabotite.

Inace se isplaka i te kako, rabota od cas ti e 10 dolari, a ako ostanesh prekuvremeno, t.e. posle rabotnite 8 casa, ti se plaka poskapo. Plus mozes da si najdesh i vtora rabota.
fala ke se rasprasam
pozdr
 
Член од
17 март 2009
Мислења
194
Поени од реакции
22
Decki ke ve zamolam da mi kazete koga izlaga konkursot za stipendii i studenstski krediti,site vikaat razlicno ke mi kazete li od koja data treba da go cekam i vo koj vesnik?Vi blagodaram odnapred pozz do site;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom