Google Chrome или Mozilla Firefox?

Google Chrome или Моzilla?

  • Google Chrome

    Гласови: 70 39,8%
  • Mozilla Firefox

    Гласови: 106 60,2%

  • Вкупно гласачи
    176
C

Crazy Diamond

Гостин
мозила зошто ја копистам долго време,а и некако ми е најтоп :toe:
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Јас чекам Chrome за Mac OS X :)
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.291
Поени од реакции
1.583
Mozilla Firefox иначе Internet Explorer е по безбеден од сите
 

login.php

404 Error on index.php
Член од
5 јуни 2009
Мислења
696
Поени од реакции
28
Mozilla Firefox иначе Internet Explorer е по безбеден од сите
јас само Mozilla Firefox користам а за безбеден или не ,некористам никаква безбедност пошто секоја недела си преинсталирвам виндоус
колку повеќе гледате да не ви се наполне компјутеро со вируси толку поќе ке фате
 

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
абе сите вие сте се навикнале на мозила... пробајте гугл хром каков е... нјбоље... а плус тоа е и најбрз... пробав со опера да работам ден-два... ми пукна и пак на хром сум...операта ми кочеше у пм... а со хромот иде безпрекорно...
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
абе сите вие сте се навикнале на мозила... пробајте гугл хром каков е... нјбоље... а плус тоа е и најбрз... пробав со опера да работам ден-два... ми пукна и пак на хром сум...операта ми кочеше у пм... а со хромот иде безпрекорно...
Хром е одличен многу помалце користи рам и процесор. Само што навиката за Мозила си го прави своето :helou:
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Неколку дена од кога беше објавен Chrome, започнав да го користам али при користењето компјутерот имаше чуден звук, многу повеќе бучеше и повторно се вратив на лисицата. Можеби би требало пак да пробам, али како што кажа Junkie, навика си е навика.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Долго време ја користам моѕилата и сум задоволен. Прегледна е, ретко кочи и има добри опции. Сега за сега не ја менувам. За понатаму ќе видиме
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Колку што сега видов, 3.5 е излезена, бета верзија.




  • This beta is now available in 70 languages - get your local version.
  • Improved tools for controlling your private data, including a Private Browsing Mode.
  • Better performance and stability with the new TraceMonkey JavaScript engine.
  • The ability to provide Location Aware Browsing using web standards for geolocation.
  • Support for native JSON, and web worker threads.
  • Improvements to the Gecko layout engine, including speculative parsing for faster content rendering.
  • Support for new web technologies such as: HTML5 <video> and <audio> elements, downloadable fonts and other new CSS properties, JavaScript query selectors, HTML5 offline data storage for applications, and SVG transforms.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Колку што сега видов, 3.5 е излезена, бета верзија.




  • This beta is now available in 70 languages - get your local version.
  • Improved tools for controlling your private data, including a Private Browsing Mode.
  • Better performance and stability with the new TraceMonkey JavaScript engine.
  • The ability to provide Location Aware Browsing using web standards for geolocation.
  • Support for native JSON, and web worker threads.
  • Improvements to the Gecko layout engine, including speculative parsing for faster content rendering.
  • Support for new web technologies such as: HTML5 <video> and <audio> elements, downloadable fonts and other new CSS properties, JavaScript query selectors, HTML5 offline data storage for applications, and SVG transforms.
Аууу многу јака работа...сеа го инсталирав...лета..за разлика од последната 3.1...

Исто многу мерак ми напраи тоа што го има +(плусот) за newtab....бомбона:vozbud:
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Аууу многу јака работа...сеа го инсталирав...лета..за разлика од последната 3.1...

Исто многу мерак ми напраи тоа што го има +(плусот) за newtab....бомбона:vozbud:
Зошто едноставно не користиш ctrl+t ? :)
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Chrome, Сеа ја симнав последната верзија. :drk: Од коа излезе кецот го користев, до сеа, најдобар дефинитивно.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Firefox, бидејќи сум навикнат на него, постабилен ми е некако и башка тоа што има 1000 додатоци за лисицата кои ми се од многу голема корист. Единствено што ме нервира од пред неколку верзии кај мозилата е тоа што човек неможе да остане најавен на некој форум цело време, туку самата апликација одлогирува после секое гасење.

А го имам користено и Chrome, некако бавен ми е и нема многу опции, или ја ги немам најдено :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom