Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Не ви солам памет,ти кажувам како е,резултати кажуваат дека сум у право,па ти како сакаш.Роналдо не играше лани у лига на шампиони па пак ја освоивте,тоа сакам да кажам,дека и кога ќе се врати тоа ништо не значи
За подобро ќе почекаме да почне Роналдо да игра, па после ќе дискутираме за него. Може така?
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.495
Поени од реакции
5.477
во следните 5 кола Милан ќе игра со:
Lazio - Milan
Milan - Empoli
Milan - Roma
Sampdoria - Milan
Milan - Torino
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.400
Поени од реакции
1.825
Точно е дека е уиграна средината,тоа Милан го покажа во лигата на шампионите,но мора да се смени нешто,да се подмлади во средината,да се добие на полетност.Во моментов голем терет има Кака кој букавално ја има улогата и на плејмејкер и на напаѓач.Мора да му се олесни па ќе може уште повеќе да даде во однос на своите квалитети
Vo pravo si. Imame talent koj slabo go koristime: Joan Gourcuf, mislam deka Anceloti treba da pocne pocesto da go stava vo igra (deckoto e odlicna zamena za Seedorf).
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.495
Поени од реакции
5.477
Vo pravo si. Imame talent koj slabo go koristime: Joan Gourcuf, mislam deka Anceloti treba da pocne pocesto da go stava vo igra (deckoto e odlicna zamena za Seedorf).
точно Гуркуф треба да добие повеќе шанса од Броки,Емерсон,
п.с. Треба секоја утакмица да го ставаат да игра (барем како резерва)
 
Д

Демијан

Гостин
A be prosvetitele...
:pos2: :pos2: :pos2:
Nemoj da se sramis vaka be...ke ti se smeat!
Tebe licno Gospod te prati izgleda...cesen zbor...da im gi vratis nasmevkite na site sto se ljuti u momentov.
Bog da cuva i da brani be....joj majko sto me rodi...:pop:
Idi skrij se negde...:kesa: i mavaj sam so glava u zid!:tapp:
lele pa ti znaes li nesto za fudbal be aloOooo!!!! koi ti se tie defanzivni halfovi!!!!!!ja imam igrano poveke fudbal otkolku ti so imas gledano na televizija!!!!u fudbalskava igra nema defanzivni halfovi!!!!!!!lele ti si noob!!!!ne m se veruva tuka mi se pravis stricnak a ustvari vrska nemas od fudbal!!!!!:vozbud::vozbud::vozbud:
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
lele pa ti znaes li nesto za fudbal be aloOooo!!!! koi ti se tie defanzivni halfovi!!!!!!ja imam igrano poveke fudbal otkolku ti so imas gledano na televizija!!!!u fudbalskava igra nema defanzivni halfovi!!!!!!!lele ti si noob!!!!ne m se veruva tuka mi se pravis stricnak a ustvari vrska nemas od fudbal!!!!!:vozbud::vozbud::vozbud:
Еве пак се најде некој тука да соли памет. Ортак земи некој тим, ти си роден тренер. Не ти е тука местото.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Ајде продолжете со коментари за Милан, без лични препуцавања кој знае, а кој е глуп во врска со фудбалот. Не мора се` лично да сфаќате и да неможете да продолжите без вреѓања. Имајте малку култура.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
во следните 5 кола Милан ќе игра со:
Lazio - Milan
Milan - Empoli
Milan - Roma
Sampdoria - Milan
Milan - Torino
Ако продолжи Милан со ваквата игра, еве мој тип за следните натпревари:
Lazio - Milan - 1
Milan - Empoli - 2
Milan - Roma - 2
Sampdoria - Milan - X
Milan - Torinо - X или 1

Како што кажа Јове, ви фали напаѓачка сила... Топката стигнува некако до пред шестнаесетникот, ама нема кој да ја стави во мрежа. =/
Џилардино делува изгубено.. и ми се чини дека Кака е подобар напаѓач од него. Направија грешка што го купија Милан. Требаа да го остават уште некоја година во Парма, да се здобие со искуство... ама то е то. Со среќа.
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
ama ne sega ozbilno da pravime muaet!!!ti si slusnal li nekogas za dfanzivni halfovi ziti se???ozbilno kazi!!

Добро бе не запнувај сега, згреше во изразувањето мислеше на дефанзивни играчи од среден ред. Грешно ги наброи и нив пошто Сидорф и Јанкуловски играат офанзивно.
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Ако продолжи Милан со ваквата игра, еве мој тип за следните натпревари:
Lazio - Milan - 1
Milan - Empoli - 2
Milan - Roma - 2
Sampdoria - Milan - X
Milan - Torinо - X или 1

Како што кажа Јове, ви фали напаѓачка сила... Топката стигнува некако до пред шестнаесетникот, ама нема кој да ја стави во мрежа. =/
Џилардино делува изгубено.. и ми се чини дека Кака е подобар напаѓач од него. Направија грешка што го купија Милан. Требаа да го остават уште некоја година во Парма, да се здобие со искуство... ама то е то. Со среќа.
Одлично кажано, ќе ги имам во предвид твоите типувања:tapp:
 
Д

Демијан

Гостин
Ако продолжи Милан со ваквата игра, еве мој тип за следните натпревари:
Lazio - Milan - 1
Milan - Empoli - 2
Milan - Roma - 2
Sampdoria - Milan - X
Milan - Torinо - X или 1

Како што кажа Јове, ви фали напаѓачка сила... Топката стигнува некако до пред шестнаесетникот, ама нема кој да ја стави во мрежа. =/
Џилардино делува изгубено.. и ми се чини дека Кака е подобар напаѓач од него. Направија грешка што го купија Милан. Требаа да го остават уште некоја година во Парма, да се здобие со искуство... ама то е то. Со среќа.
ozbilno kako mislam deka ke zavrsat!!!
lazio-milan 1X
milan-empoli 1
milan-roma X
samp.-milan X
milan torino 1X
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Ако продолжи Милан со ваквата игра, еве мој тип за следните натпревари:
Lazio - Milan - 1
Milan - Empoli - 2
Milan - Roma - 2
Sampdoria - Milan - X
Milan - Torinо - X или 1

Како што кажа Јове, ви фали напаѓачка сила... Топката стигнува некако до пред шестнаесетникот, ама нема кој да ја стави во мрежа. =/
Џилардино делува изгубено.. и ми се чини дека Кака е подобар напаѓач од него. Направија грешка што го купија Милан. Требаа да го остават уште некоја година во Парма, да се здобие со искуство... ама то е то. Со среќа.

Добро Тони примен си, ај чао сега. Ако продолжи Милан да игра вака ќе победи на сите овие натпревари, а ако продолжи да ја има истата среќа можи ова да се случи. Милан доминираше на сите натпревари шо ги изигра ова сезона, во одлична форма се немат среќа. Види хајлајтс од сите натпревари и увери се.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom