Тоа беше твојот живот- можеше ли да биде поинаку?

Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
Бравоооооооооо така така нека видат овие атеистивееееееее,треба даимсе црта зада разберат, а зошто мислам дека стрипчево нема да влијае на никого со здрав разум ??:tapp:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Бравоооооооооо така така нека видат овие атеистивееееееее,треба даимсе црта зада разберат, а зошто мислам дека стрипчево нема да влијае на никого со здрав разум ??:tapp:


Ноу комент..
Стрипов нема да влијае на никој со ЗДРАВ разум..Ќе влиае на некој со испрани/истрипани мозоци одамна..И тоа нема да влијае на добро.. -.-

п.с: Само гладиус да не ја види темава..
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
море хорхе кога ке улети ке видиш утре :pos2:
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Не ми се верува, го прочитав до пола! Зошто? :uvo::uvo::uvo::uvo:
Ме интересира дали братучетка ми која е прво оделение ако го прочита ова ќе има трауми? Дали вакви стрипови им делат на часови по веронаука?
Вакви ефтини пропаганди не ми се верува да палат кај некоја оформена личност.
 
A

ateist

Гостин
добра пропаганда за застрашување мали деца и проста маса

е сега бесрамно дрско безобразно ...ама тоа е

таква им е наредбата од државата и капиталистите да шират страв омраза застрашувања уцени ....психолошки тероризам над цивилното население
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Господ да не чува од неговите верници!
Темава е само за сеир...
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
46
Поени од реакции
3
zivotot e kako film za eden sas i polovina site greski ke si gi videte a moze i samo za mik jas od iskustvo vi kazuvam. kako nekoj koj bil siromav ili bogad i stanal siromav pa ili bogat od dvete edno za samo kratko vreme site razlisno go minuvat zivotot a jas go pominav tvojeto znaenje a sega sum ponizen na mirot i spasenieto Isus e moj Gospod A ZA TEBE NEKA E SALATA koja vodi vo PEKOLOT, NE TI POSAKVAM za toa te prdupreduvam .pokaj se

Јован: 14. глава 6 Исус му рече: „Јас Сум Патот, и Вистината, и Животот. Никој не доаѓа при Татко Ми, освен преку Мене.
7 Ако Ме бевте познавале, ќе Го познававте и Мојот Татко. А отсега Го познавате и сте Го виделе!

РИМЈАНИТЕ.6 глава Така и вие сметајте се себеси мртви за гревот, но живи за Бога во Исуса Христа нашиот Господ! 12 И така, нека не царува гревот во вашето смртно тело, па да ги слушате неговите страсни желби!
13 И не давајте му ги вашите членови на гревот за оружје на неправдата, туку предавајте Му се сами себеси на Бога, како оживени од мртвите, а вашите членови на Бога за оружје на правдата!
14 Имено, гревот не ќе има веќе власт над вас, зашто не сте под Законот, туку под благодатта.
15 Па што? Да грешиме ли, зашто не сме под Законот, а под благодатта? Да не биде!
16 Не знаете ли: ако некому му се предадете за робови во послушност - робови сте му на оној, кому му се покорувате: или на гревот - за смрт; или на послушноста - за праведност?
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.784
Поени од реакции
4.024
zivotot e kako film za eden sas i polovina site greski ke si gi videte a moze i samo za mik jas od iskustvo vi kazuvam.
Од кое црно искуство?
Си умрел и те однеле пред судот па коментираш?
Си бил блиску до смрт?


И зашто побогу сите го цитирате првиот пост..Досадно е да се скрола тооолкав пост за да се прочитаат 2 реченици..
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.541
Поени од реакции
33.749
STOP QUOTING THE GOD DAMN PICTURES.

Ateist, 3 пати имаш цитирано, аман. Нели примеќаш 10 метра се.
Иначе, шо се глупости, се.

Едит: не видов Магде, фрустриран од ateist.
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Зошто бе сите го напаѓате откровение стриповиве се супер, мене ми се допаѓаат сите треба да ги прочитаат и да научат нешто од нив, и само ќе речам Господи прости им не знаат што постираат, нема потреба од богохулење на темава.
 
A

ateist

Гостин
Зошто бе сите го напаѓате откровение стриповиве се супер, мене ми се допаѓаат сите треба да ги прочитаат и да научат нешто од нив, и само ќе речам Господи прости им не знаат што постираат, нема потреба од богохулење на темава.
ама човеков нема досега ниту една негова тема онака со негови зборови да речеш

вади од некој книги протестански ...стрипови ни сервира

претерува стварно ...злоупотребува потфорум

ако е така ако земат од ислам да копираат цели книги или тоа православие свјатите отци цели фермани како посебни теми .....

сеа ако ислам православие се доволно културни незначи дека батето треба да биде дрско и безобразно
па што ако е протестант
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
ама човеков нема досега ниту една негова тема онака со негови зборови да речеш

вади од некој книги протестански ...стрипови ни сервира

претерува стварно ...злоупотребува потфорум

ако е така ако земат од ислам да копираат цели книги или тоа православие свјатите отци цели фермани како посебни теми .....

сеа ако ислам православие се доволно културни незначи дека батето треба да биде дрско и безобразно
па што ако е протестант
Добро се согласувам подобро ќе беше да пуштеше линк од стрипчињава наместо да постира па кој сака да си прочита, и да коментира на темава, можеби така е попаметно, како и да е муабетот ми беше протестант или не христијанин е дечкото се гледа, тоа што црквите се делеле на католички православни итн.заради имотни приграбувања на црквената патријаршија и полнење на џебовите на поповите не е сега актуелно на темава најважно е дека сите проповедаат иста вера, Христијанска, и сите ја учат Библијата како Света Книга.
 
A

ateist

Гостин
Добро се согласувам подобро ќе беше да пуштеше линк од стрипчињава наместо да постира па кој сака да си прочита, и да коментира на темава, можеби така е попаметно, како и да е муабетот ми беше протестант или не христијанин е дечкото се гледа, тоа што црквите се делеле на католички православни итн.заради имотни приграбувања на црквената патријаршија и полнење на џебовите на поповите не е сега актуелно на темава најважно е дека сите проповедаат иста вера, Христијанска, и сите ја учат Библијата како Света Книга.
па тоа ми беше зборот ене глеј имаше порано отворено тема од маркус за грев со 1600 одговори а батето вади потпуно иста тема иако кога отвараш нова тема ти покажува теми со слична содржина да нема дуплирање Сеа наместо таму да даде одговор он ја вади како нова тема .Малце усул треба да има Добро велиш ова со стрипчето можел било каде на која тема да го даде како одговор....оти ова и нее тема у права смисла на зборот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom