Мирсад Јонуз нов селектор на Македонија

  • Креатор на темата Near
  • Време на започнување
П

Паспарту

Гостин
nemoj te molam da mi kaziuvas kako pobeda stana sampion na makedonija...ako e to taka, togas ne treba da go respektiras ni vardar, ni rabotnicki, ni koj bilo drug tim...POBEDA ZA SITE TAKVI KAKO VARDAR I KOMAPNIJA E CAR!!!
SILATA NA POBEDA SE POKAZUVASE NA EVRO SCENATA KOGA DONESE povedi nad zagreb na gosti i nad smederevo, nereseno doma so peruggia, eliminacija na trnava i POBEDA so 5:1 na gosti...ALOOOOO... kazi mi ti koga vardar ili nekoj drug tim pobedil na gosti, a?...osven ednas cemntara...ili pobeda gi redese site tie natprevari??? PA DA NE BESE POBEDA koga ke go napolnevte gradski, a?

i ja taka velam...da ne se prajme naudreni...zvezda igrase kako vardar vo mak liga...a trener im bese cede...pak ce ti pisam..ako e trener so se ceni samiot sebe barem malku ce si zaminese porano, a ne od ko izgubi od 2 ligas ili voopsto nemase da pojdi tamu...

ja fala bogu nemam problem ,tuku realno gi sogleduvam rabotite, za razlika od drugi...ako ne bese jonuz sampion so tie ekipi ke bese nekoj drug, a eve jas da te prasam...ZOSTO NE E NEKOJ DRUG TUKU BAS E JONUZ???
i na kraj, ne velam deka jonuz e sovrseno resenie za selektor, ama toj e tuka i treba da mu se dade poddrska...coeko najubo vo ovoj moment gi znaese prilikite od site kandidati...osven dogan, ama toj bese skap...i to e to...

a za mak sport pak ke ti pisam...mi treba mnooooooogu vreme i prostor za da ti pisam se so imam protiv...:vozbud:
Смедерево, Трнава...?:pos2: Друга работа е што овие резултати се во третокласен куп, куп во кои уефа дури не ни пресметуваше рејтинг, куп во кој сите екипи играа со младински состави, а нашиве тимови кога играа во интертото се палеа ко 14 годишен копиљ на Памела Андерсон... Не ме смеј бе, па тие екипи се на рангот на денешна Победа.

Вардар кого победил на гости!? Толку се разбираш од фудбалот очигледно... Вардар ја победи ЦСКА Моска на гости со 2-1, а дома изигра 1-1. Една година подоцна истата таа ЦСКА го освои УЕФА Купот. Вардар одигра 2-2 на гости со Спарта Прага, 1-1 со Рома на домашен терен...

И сега ти паметен се правиш и ќе кажуваш за Вардар!? Очигледно толку се разбираш во фудбал, исто ко оној твојон Хари :tapp:

Со вакви финти можеш во Прилеп да лажеш третооделенци, тешко дека ќе излажеш некој кој барем има мало разбирање од нашиов фудбал.

И за крај, не беше Доган скап туку Блохин (2 мил евра за 3 сезони), а Доган бил најподготвен од сите кандидати...
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
1. prvo i prvo drugarce POBEDA ne e bilo koj tim vo makedonija, tuku e klub so OGROMNA TRADICIJA, koj e poznat ne samo vo makedonija tuku i nadvor i treba ne samo ti tuku i site ostanati od forumov da go cenite...a ne da si pisuvate se so ce vi tekni...pobeda ko nosese evropski pobedi od strana, vardar mozese samo da sonuva nastap, a kamo li pobeda vo evropa

2. Se slagam deka zvezda ne e real i sl. (cede samo mozi da sonuva da poj tamu na stadion, a kamo li da gi vodi), ama fakt e deka za srpski uslovi seuste e PREMNOGU silna i stvarno..te molam...ne tresi gluposti deka e od rangot na cukaricki i tamu koj bese drugiot. pa tie imaat 3 igraci koi sea za milionski sumi zaminuvaat vo stranstvo...a plus ako znaese za toa ne trebase da oj tamu, ili to mu bese posledna sansa za da ja spasi karierata i da ne bidi samo eden potprosecen trener??? kazi mi ti...

3. Ako bil dobar Briz ke go zadrzel...ama izgeda to ne bilo slucaj, dodeka za olimpijakos, zaslugata za trofeite vo nikoj slucaj ne e negova, tuku na glavniot trener... ako imal takvo iskustvo kako pomosnik, toa ne e isto kako glaen trener...primer kveiroz...znaci ne go biva

4. Ako pocnam da ti pisuvam za to salabajzerite od Sport, ke mi treba edna nedela da ti napisam za glupostite za koi vo ovoj moment mi teknuva, a ako citnam nesto, e togas zaglaviv eden mesec...

Pozz :helou:

Нема што да замарам, ке реплицирав во ист стил со SYN така да потполно се слагам со него!:toe:
 

MAKEDONEC_PP

ПОБЕДАШ
Член од
7 декември 2007
Мислења
778
Поени од реакции
74
А бе прост македонски народеееее......

Времето за кавги и дискусии помина....

Сега Јонуз е селектор и тоа е тоа...

СЕГА СИТЕ ДА НАВИВАМЕ ЗА МАКЕДОНИЈА и да ОЧЕКУВАМЕ СЕ НАЈДОБРО, а не педерски да чекаме и навиваме за лоши резултати за да докажиме дека Хари донесол лоша одлука!!!

ЉУБОВТА КОН МАКЕДОНИЈА НЕКА БИДИ ПОГОЛЕМА ОД ОМРАЗАТА КОН ХАРИ....оти обратното ја уништи ПОБЕДА...несакам да се случи истото со МАКЕДОНИЈА

П.С. и јас бев против Јонуз, пред да го избера, ама сега мора да се навива...

Јонуз бара Пандев да не игра против Јуве


Македонскиот фудбалски селектор Мирсад Јонуз го замоли лидерот во државниот тим, Горан Пандев, да побара да биде ослободен од обврските во последното коло во италијанскиот шампионат, кога Лацио ќе му гостува на Јувентус, за да може навреме и одморен да пристигне на подготовките во Охрид. Новиот македонски селектор прозивката за најдобрата македонска репрезентација ја закажа за 28 мај, а најави дека на првиот собир за јунскиот квалификациски двомеч ќе покани 25 кандидати.

- Не само на Пандев, туку на сите кандидати што ќе имаат првенствени натпревари за своите екипи, што не влијаат на пласманот, им предочив да побараат од своите тренери поштеда во последното коло. Со тоа би го избегнале ризикот од евентуални несакани повреди, а на подготовките за репрезентацијата ќе пристигнат одморни. Не знам колку овој апел ќе наиде на разбирање кај тренерите во клубовите, но ќе биде од корист за секој играч што ќе има продолжен одмор - вели Мирсад Јонуз, кој изминативе три дена е во интензивни контакти со потенцијалните репрезентативци.

Македонија на 6 и 10 јуни во Скопје ја очекуваат два решавачки квалификациски меча за СП 2010, со Норвешка и со Исланд. Од исходот на овие две средби ќе зависи дали за Македонија ќе продолжи надежта за втората позиција во 9 група, или пак ќе се прегрупираат силите за бегство од дното. За овие средби Јонуз најавува дека ќе состави поширок список со кандидати. Покрај стандардните што редовно ја имаа поканата од претходниот селектор, Словенецот Сречко Катанец, интернационалниот избор ќе го зголеми со дебитантски покани за Филип Деспотовски од Ворскла Украина, Филип Ивановски од Полонија и Златко Таневски од Лех Полска, како и за повратникот Славчо Георгиевски, кој замина на печалба во Улсан, Јужна Кореја.

- Сите се контактирани, некои деновиве ќе почнат да пристигнуваат во земјава, другите по фудбалскиот викенд. Освен странците, ќе го зголемиме и бројот на домашните кандидати со 2-3 нови повици - вели Јонуз, кој в петок ќе го објави списокот со 25 кандидати. Меѓу нив ќе бидат тројца голмани, покрај домашните Томе Пачовски и Јордан Георгиевски, на располагање ќе биде Јане Николоски, бидејќи првиот чувар, искусниот Петар Милошевски е повреден. Изминатиов викенд потврда заработи и стандардниот бранител Николче Новески. Ќе мора да паузира десетина дена поради истегнување на задна ложа, но ќе биде во Македонија и ако може ќе се стави на располагање - појаснува Јонуз. Јонуз на првото претставување пред новинарите, покрај избраниците, ќе ги соопшти и соработниците во стручниот штаб, каде што засега во изборот сигурни се Влатко Костов и Гого Јовчев.

Смедерево, Трнава...?:pos2: Друга работа е што овие резултати се во третокласен куп, куп во кои уефа дури не ни пресметуваше рејтинг, куп во кој сите екипи играа со младински состави, а нашиве тимови кога играа во интертото се палеа ко 14 годишен копиљ на Памела Андерсон... Не ме смеј бе, па тие екипи се на рангот на денешна Победа.

Вардар кого победил на гости!? Толку се разбираш од фудбалот очигледно... Вардар ја победи ЦСКА Моска на гости со 2-1, а дома изигра 1-1. Една година подоцна истата таа ЦСКА го освои УЕФА Купот. Вардар одигра 2-2 на гости со Спарта Прага, 1-1 со Рома на домашен терен...

И сега ти паметен се правиш и ќе кажуваш за Вардар!? Очигледно толку се разбираш во фудбал, исто ко оној твојон Хари :tapp:

Со вакви финти можеш во Прилеп да лажеш третооделенци, тешко дека ќе излажеш некој кој барем има мало разбирање од нашиов фудбал.

И за крај, не беше Доган скап туку Блохин (2 мил евра за 3 сезони), а Доган бил најподготвен од сите кандидати...

А за то како стана ПОБЕДА шампион прашај го Работнички како изгуби во решавачкиот натпревар во Скопје!!! А дали Победа местела....одговорот е "ДА, заедно со Вардар" (првенствена победа за Победа - финале на КУП за Вардар)...Така да не драпајте дека Победа е лошиот а вие сите жртвени јагниња...

СИТЕ СЕ ИСТИ...само шо Победа е единствената шо го кркаше!!!
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
А бе прост македонски народеееее......

Времето за кавги и дискусии помина....

Сега Јонуз е селектор и тоа е тоа...

СЕГА СИТЕ ДА НАВИВАМЕ ЗА МАКЕДОНИЈА и да ОЧЕКУВАМЕ СЕ НАЈДОБРО, а не педерски да чекаме и навиваме за лоши резултати за да докажиме дека Хари донесол лоша одлука!!!

ЉУБОВТА КОН МАКЕДОНИЈА НЕКА БИДИ ПОГОЛЕМА ОД ОМРАЗАТА КОН ХАРИ....оти обратното ја уништи ПОБЕДА...несакам да се случи истото со МАКЕДОНИЈА

П.С. и јас бев против Јонуз, пред да го избера, ама сега мора да се навива...

Јонуз бара Пандев да не игра против Јуве


Македонскиот фудбалски селектор Мирсад Јонуз го замоли лидерот во државниот тим, Горан Пандев, да побара да биде ослободен од обврските во последното коло во италијанскиот шампионат, кога Лацио ќе му гостува на Јувентус, за да може навреме и одморен да пристигне на подготовките во Охрид. Новиот македонски селектор прозивката за најдобрата македонска репрезентација ја закажа за 28 мај, а најави дека на првиот собир за јунскиот квалификациски двомеч ќе покани 25 кандидати.

- Не само на Пандев, туку на сите кандидати што ќе имаат првенствени натпревари за своите екипи, што не влијаат на пласманот, им предочив да побараат од своите тренери поштеда во последното коло. Со тоа би го избегнале ризикот од евентуални несакани повреди, а на подготовките за репрезентацијата ќе пристигнат одморни. Не знам колку овој апел ќе наиде на разбирање кај тренерите во клубовите, но ќе биде од корист за секој играч што ќе има продолжен одмор - вели Мирсад Јонуз, кој изминативе три дена е во интензивни контакти со потенцијалните репрезентативци.

Македонија на 6 и 10 јуни во Скопје ја очекуваат два решавачки квалификациски меча за СП 2010, со Норвешка и со Исланд. Од исходот на овие две средби ќе зависи дали за Македонија ќе продолжи надежта за втората позиција во 9 група, или пак ќе се прегрупираат силите за бегство од дното. За овие средби Јонуз најавува дека ќе состави поширок список со кандидати. Покрај стандардните што редовно ја имаа поканата од претходниот селектор, Словенецот Сречко Катанец, интернационалниот избор ќе го зголеми со дебитантски покани за Филип Деспотовски од Ворскла Украина, Филип Ивановски од Полонија и Златко Таневски од Лех Полска, како и за повратникот Славчо Георгиевски, кој замина на печалба во Улсан, Јужна Кореја.

- Сите се контактирани, некои деновиве ќе почнат да пристигнуваат во земјава, другите по фудбалскиот викенд. Освен странците, ќе го зголемиме и бројот на домашните кандидати со 2-3 нови повици - вели Јонуз, кој в петок ќе го објави списокот со 25 кандидати. Меѓу нив ќе бидат тројца голмани, покрај домашните Томе Пачовски и Јордан Георгиевски, на располагање ќе биде Јане Николоски, бидејќи првиот чувар, искусниот Петар Милошевски е повреден. Изминатиов викенд потврда заработи и стандардниот бранител Николче Новески. Ќе мора да паузира десетина дена поради истегнување на задна ложа, но ќе биде во Македонија и ако може ќе се стави на располагање - појаснува Јонуз. Јонуз на првото претставување пред новинарите, покрај избраниците, ќе ги соопшти и соработниците во стручниот штаб, каде што засега во изборот сигурни се Влатко Костов и Гого Јовчев.




А за то како стана ПОБЕДА шампион прашај го Работнички како изгуби во решавачкиот натпревар во Скопје!!! А дали Победа местела....одговорот е "ДА, заедно со Вардар" (првенствена победа за Победа - финале на КУП за Вардар)...Така да не драпајте дека Победа е лошиот а вие сите жртвени јагниња...

СИТЕ СЕ ИСТИ...само шо Победа е единствената шо го кркаше!!!

Точно така не смееме сега да го оставиме националниот тим без подршка. Кажав и јас претходно бев против и уште сум, но тоа е тоа тој ке биде до крајот на циклусот така да и тој како и сите други ке ја има подршката од мене за секој добар резултат.
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
1. Кој клуб беше најблизу до пласман во ЛШ од Македонија, кој клуб победи една ЦСКА Москва на гости, тим со таков буџет . . . м ? Победа ? Или Вардар ? Значи според твојава логика, Стратев за вечен селектор на оваа Репрезентација треба да е, м ?

А како што гледам, и самиот имаш согледано дека првенството ни е тиња, незнам што толку ги земаш тие " успеси '' на Јонуз во истото како нешто кое е доволно за истиот да биде тренер на Македонија . Зашто на толку ниско ниво го спуштате тренерскиот трон на оваа Репрезентација .

2. Се повторувам, ФФМ игра дестркутивно кон мак.фудбалот од старт, Хари го ништи ко никој до сега, аналогно на истово, потребен е таков човек, проста логика. Тука ти е малверзантот Јонуз, типот криеше резултати на младински тим, се изрезили до максимум . . . и пак, со таква црна дамка во својата кариера според Хари е она потребното за нас . :toe: Додади ги тука и останатите работи кои беа пишани за Јонуз на форумов, знаејки го каков човек е у приватен живот ( dont even ask ), убеден сум дека дел од истите се вистина .

3. И ко слеп за стап се фаќаш за работите што ги имаш контра македонски спорт . Абе сеедно за нив, јас зборам стриктно за она што они го пишуваат за Хари и останатата багра смрдежи . . . . тоа што го пишуваа против твојата мила Победа која шиткаше мечеви во ЛШ и уште толку не изрезили пред остантата фудбалска јавност го тргам на страна . :smir:

п.с. За Чедо и Ѕвезда немам намера да се повторувам .
a koj gubese od tretoklasni ekipi vo skopje, a?
koj go omalozuvase mak fudbalot izminatite godini??? pobeda? neeeeee...nemoj da preflrlas samo gluiposti...pobeda bese i seuste e najuspesen mak tim vo evropa, a za to dali mestela ili ne, ke pocekame da go vidime epilogot od zalbata, pa ke prajme muabet...btw da ne bese pobeda vasiot mil i nikooos neprezalen vardar evropa ke ja sonuvase... taka da nemoj da mi kazuvas za mesteni...oti ne e samo pobeda, tuku e recisi cela makedonija...
a za mak sport imam posebno da zboruvam oti vo nivnata usta mu e samo od hari...imeto :pos2:, a ne gi zabelezuvaat drugite negativnosti koi gi pravat nivnite milenici...
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
a koj gubese od tretoklasni ekipi vo skopje, a?
koj go omalozuvase mak fudbalot izminatite godini??? pobeda? neeeeee...nemoj da preflrlas samo gluiposti...pobeda bese i seuste e najuspesen mak tim vo evropa, a za to dali mestela ili ne, ke pocekame da go vidime epilogot od zalbata, pa ke prajme muabet...btw da ne bese pobeda vasiot mil i nikooos neprezalen vardar evropa ke ja sonuvase... taka da nemoj da mi kazuvas za mesteni...oti ne e samo pobeda, tuku e recisi cela makedonija...
a za mak sport imam posebno da zboruvam oti vo nivnata usta mu e samo od hari...imeto :pos2:, a ne gi zabelezuvaat drugite negativnosti koi gi pravat nivnite milenici...

Абе да не тоидовте малку предалеку!!!
Ај бек то д сабџект!!!:toe:
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
Смедерево, Трнава...?:pos2: Друга работа е што овие резултати се во третокласен куп, куп во кои уефа дури не ни пресметуваше рејтинг, куп во кој сите екипи играа со младински состави, а нашиве тимови кога играа во интертото се палеа ко 14 годишен копиљ на Памела Андерсон... Не ме смеј бе, па тие екипи се на рангот на денешна Победа.

Вардар кого победил на гости!? Толку се разбираш од фудбалот очигледно... Вардар ја победи ЦСКА Моска на гости со 2-1, а дома изигра 1-1. Една година подоцна истата таа ЦСКА го освои УЕФА Купот. Вардар одигра 2-2 на гости со Спарта Прага, 1-1 со Рома на домашен терен...

И сега ти паметен се правиш и ќе кажуваш за Вардар!? Очигледно толку се разбираш во фудбал, исто ко оној твојон Хари :tapp:

Со вакви финти можеш во Прилеп да лажеш третооделенци, тешко дека ќе излажеш некој кој барем има мало разбирање од нашиов фудбал.

И за крај, не беше Доган скап туку Блохин (2 мил евра за 3 сезони), а Доган бил најподготвен од сите кандидати...
trnava??? pa ako e tolku slaba oti vardar ne ja pobedi vo skopje tuku na dva pati gubese,a? ili to e druga prikaska oti stanuva zbor za vardar... koj ve slusase kako se ligavevte preku sport kako "najgolemniot" mak tim e predmet na unistuvanje, a za istiot slucaj so pobeda...odma se najdoa vinovnicite??? a ti bate da se razbiras vo fudbal kolku mene car ke bidis...tesko tebe so tvoeto fudbalsko znaenje i subjektivnost...
p.s. najsvez primer vi davam koga sport se ligavese koga trifun si zamina i koga ne se znaese dali vardar voopsto KE JA DOIGRA SEZONATA, a koga pobeda se najde vo finansiski problem, odma mozevme da procitame tekstovi so ogromna doza na sitenje...

Абе да не тоидовте малку предалеку!!!
Ај бек то д сабџект!!!:toe:
to e realnosta vo momentov i treba sekoj da ja sogleda
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
trnava??? pa ako e tolku slaba oti vardar ne ja pobedi vo skopje tuku na dva pati gubese,a? ili to e druga prikaska oti stanuva zbor za vardar... koj ve slusase kako se ligavevte preku sport kako "najgolemniot" mak tim e predmet na unistuvanje, a za istiot slucaj so pobeda...odma se najdoa vinovnicite??? a ti bate da se razbiras vo fudbal kolku mene car ke bidis...tesko tebe so tvoeto fudbalsko znaenje i subjektivnost...
p.s. najsvez primer vi davam koga sport se ligavese koga trifun si zamina i koga ne se znaese dali vardar voopsto KE JA DOIGRA SEZONATA, a koga pobeda se najde vo finansiski problem, odma mozevme da procitame tekstovi so ogromna doza na sitenje...



to e realnosta vo momentov i treba sekoj da ja sogleda

Реалност не реалност не ја растурајте темата и јас имам многу работи да кажам но овде не и е местото, така да .............!:toe:
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
Реалност не реалност не ја растурајте темата и јас имам многу работи да кажам но овде не и е местото, така да .............!:toe:
a kaj sakas da gi kazis???
pocekaj sea kreiram noa tema pa ako sakas mozime tuka da popisuvame maklu
:helou:
 
П

Паспарту

Гостин
А бе прост македонски народеееее......

Времето за кавги и дискусии помина....

Сега Јонуз е селектор и тоа е тоа...

СЕГА СИТЕ ДА НАВИВАМЕ ЗА МАКЕДОНИЈА и да ОЧЕКУВАМЕ СЕ НАЈДОБРО, а не педерски да чекаме и навиваме за лоши резултати за да докажиме дека Хари донесол лоша одлука!!!

ЉУБОВТА КОН МАКЕДОНИЈА НЕКА БИДИ ПОГОЛЕМА ОД ОМРАЗАТА КОН ХАРИ....оти обратното ја уништи ПОБЕДА...несакам да се случи истото со МАКЕДОНИЈА

П.С. и јас бев против Јонуз, пред да го избера, ама сега мора да се навива...

Јонуз бара Пандев да не игра против Јуве


Македонскиот фудбалски селектор Мирсад Јонуз го замоли лидерот во државниот тим, Горан Пандев, да побара да биде ослободен од обврските во последното коло во италијанскиот шампионат, кога Лацио ќе му гостува на Јувентус, за да може навреме и одморен да пристигне на подготовките во Охрид. Новиот македонски селектор прозивката за најдобрата македонска репрезентација ја закажа за 28 мај, а најави дека на првиот собир за јунскиот квалификациски двомеч ќе покани 25 кандидати.

- Не само на Пандев, туку на сите кандидати што ќе имаат првенствени натпревари за своите екипи, што не влијаат на пласманот, им предочив да побараат од своите тренери поштеда во последното коло. Со тоа би го избегнале ризикот од евентуални несакани повреди, а на подготовките за репрезентацијата ќе пристигнат одморни. Не знам колку овој апел ќе наиде на разбирање кај тренерите во клубовите, но ќе биде од корист за секој играч што ќе има продолжен одмор - вели Мирсад Јонуз, кој изминативе три дена е во интензивни контакти со потенцијалните репрезентативци.

Македонија на 6 и 10 јуни во Скопје ја очекуваат два решавачки квалификациски меча за СП 2010, со Норвешка и со Исланд. Од исходот на овие две средби ќе зависи дали за Македонија ќе продолжи надежта за втората позиција во 9 група, или пак ќе се прегрупираат силите за бегство од дното. За овие средби Јонуз најавува дека ќе состави поширок список со кандидати. Покрај стандардните што редовно ја имаа поканата од претходниот селектор, Словенецот Сречко Катанец, интернационалниот избор ќе го зголеми со дебитантски покани за Филип Деспотовски од Ворскла Украина, Филип Ивановски од Полонија и Златко Таневски од Лех Полска, како и за повратникот Славчо Георгиевски, кој замина на печалба во Улсан, Јужна Кореја.

- Сите се контактирани, некои деновиве ќе почнат да пристигнуваат во земјава, другите по фудбалскиот викенд. Освен странците, ќе го зголемиме и бројот на домашните кандидати со 2-3 нови повици - вели Јонуз, кој в петок ќе го објави списокот со 25 кандидати. Меѓу нив ќе бидат тројца голмани, покрај домашните Томе Пачовски и Јордан Георгиевски, на располагање ќе биде Јане Николоски, бидејќи првиот чувар, искусниот Петар Милошевски е повреден. Изминатиов викенд потврда заработи и стандардниот бранител Николче Новески. Ќе мора да паузира десетина дена поради истегнување на задна ложа, но ќе биде во Македонија и ако може ќе се стави на располагање - појаснува Јонуз. Јонуз на првото претставување пред новинарите, покрај избраниците, ќе ги соопшти и соработниците во стручниот штаб, каде што засега во изборот сигурни се Влатко Костов и Гого Јовчев.




А за то како стана ПОБЕДА шампион прашај го Работнички како изгуби во решавачкиот натпревар во Скопје!!! А дали Победа местела....одговорот е "ДА, заедно со Вардар" (првенствена победа за Победа - финале на КУП за Вардар)...Така да не драпајте дека Победа е лошиот а вие сите жртвени јагниња...

СИТЕ СЕ ИСТИ...само шо Победа е единствената шо го кркаше!!!
Човече јас збор за мандарини, а ти ми реплицираш за ланскиот снег...

trnava??? pa ako e tolku slaba oti vardar ne ja pobedi vo skopje tuku na dva pati gubese,a? ili to e druga prikaska oti stanuva zbor za vardar... koj ve slusase kako se ligavevte preku sport kako "najgolemniot" mak tim e predmet na unistuvanje, a za istiot slucaj so pobeda...odma se najdoa vinovnicite??? a ti bate da se razbiras vo fudbal kolku mene car ke bidis...tesko tebe so tvoeto fudbalsko znaenje i subjektivnost...
p.s. najsvez primer vi davam koga sport se ligavese koga trifun si zamina i koga ne se znaese dali vardar voopsto KE JA DOIGRA SEZONATA, a koga pobeda se najde vo finansiski problem, odma mozevme da procitame tekstovi so ogromna doza na sitenje...



to e realnosta vo momentov i treba sekoj da ja sogleda
Јас ти одговорив на прашањето, ти викаш Вардар нема победа на гости, па јас ти кажав, а да споредуваш Смедерево со ЦСКА не иде... Друга работа е што ме боли таквото и за Трифун и за мак. спорт. На некоја тема ги спомнав сите сомнителни натпревари, а таму беа неколку на Вардар така да не летај како мува без глава пред да прочиташ нешто. Исто така да не беше Вардар, Победа ќе ја сонуваше последната титула, ма да подобро ќе беше да ја сонува зашто повеќе гомна видовте од неа него ли ќар...

И темата е за Мирсад, доста со Победа, Ацуле, Смедерево и внуката на Ацуле... :helou:
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Човече јас збор за мандарини, а ти ми реплицираш за ланскиот снег...



Јас ти одговорив на прашањето, ти викаш Вардар нема победа на гости, па јас ти кажав, а да споредуваш Смедерево со ЦСКА не иде... Друга работа е што ме боли таквото и за Трифун и за мак. спорт. На некоја тема ги спомнав сите сомнителни натпревари, а таму беа неколку на Вардар така да не летај како мува без глава пред да прочиташ нешто. Исто така да не беше Вардар, Победа ќе ја сонуваше последната титула, ма да подобро ќе беше да ја сонува зашто повеќе гомна видовте од неа него ли ќар...

И темата е за Мирсад, доста со Победа, Ацуле, Смедерево и внуката на Ацуле... :helou:

Еве ви соодветна тема за Македонски Спорт и злучувањата околу него:
http://forum.kajgana.com/showthread.php?t=39175

Така да сега продолжете со Јонуз и случувањата околу него и репрезентацијата!:toe:
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
Човече јас збор за мандарини, а ти ми реплицираш за ланскиот снег...



Јас ти одговорив на прашањето, ти викаш Вардар нема победа на гости, па јас ти кажав, а да споредуваш Смедерево со ЦСКА не иде... Друга работа е што ме боли таквото и за Трифун и за мак. спорт. На некоја тема ги спомнав сите сомнителни натпревари, а таму беа неколку на Вардар така да не летај како мува без глава пред да прочиташ нешто. Исто така да не беше Вардар, Победа ќе ја сонуваше последната титула, ма да подобро ќе беше да ја сонува зашто повеќе гомна видовте од неа него ли ќар...

И темата е за Мирсад, доста со Победа, Ацуле, Смедерево и внуката на Ацуле... :helou:
EDNA POBEDA E covece...edna a kolku porazi imate doma i to od nikakvi ekipi..a za titulite...nemoj da mi kazuvas...kolku so i borci vardar na pobeda nikoj taka ne i borci..da ne bese pobeda, evropa vie samo ke ja sonuvavte!
tolku za ovoj razgovor!!!
temata e ja jonuz!
jonuz ima poddrska od mene oti toj e izborot i se nadevam deka ke napravi dobar reultat!
a i da ne napravi na krajot od kvalifikaciite zaminuva...taka da...jbg
pozz:helou:
 
П

Паспарту

Гостин
EDNA POBEDA E covece...edna a kolku porazi imate doma i to od nikakvi ekipi..a za titulite...nemoj da mi kazuvas...kolku so i borci vardar na pobeda nikoj taka ne i borci..da ne bese pobeda, evropa vie samo ke ja sonuvavte!
tolku za ovoj razgovor!!!
temata e ja jonuz!
jonuz ima poddrska od mene oti toj e izborot i se nadevam deka ke napravi dobar reultat!
a i da ne napravi na krajot od kvalifikaciite zaminuva...taka da...jbg
pozz:helou:
Вардар играл 100 пати во Европа, а Победа колку? Немам намера да ти ги барам сите резултати и тогаш да видиме кој колку победи има... Јас пак стојам на моето, Смедерево не го рачунам за тим така да... Повредна е победа против Дуделанж и Бери Таун него ли против Смедерево, ете ти одма 2-1 за Вардар, а уште колку резултати има... :)

Јас сум против Мирсад Јонуз не заради друго, туку поради тоа што човекот нема никакво познавање од фудбалот, друга работа е што нема никакви резултати со кои би го оправдал неговото назначување за селектор...
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
Вардар играл 100 пати во Европа, а Победа колку? Немам намера да ти ги барам сите резултати и тогаш да видиме кој колку победи има... Јас пак стојам на моето, Смедерево не го рачунам за тим така да... Повредна е победа против Дуделанж и Бери Таун него ли против Смедерево, ете ти одма 2-1 за Вардар, а уште колку резултати има... :)

Јас сум против Мирсад Јонуз не заради друго, туку поради тоа што човекот нема никакво познавање од фудбалот, друга работа е што нема никакви резултати со кои би го оправдал неговото назначување за селектор...
ja ce ti najdam koj kolku pati i kako izigral vo evropa, a ne mozi da mi kazis deka pobedata nad dudelanz e podena doma otkolku na gosti protiv smederevo, zagreb ili trnava (3 vo slovacka momentalno). kaj e dudelanz znajs, a mislam i deka nereseno protiv nego izigravte na gosti...:baeh:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom