Како се ослободувате од негативната енергија?

Tired..

of fаke fаces
Член од
16 октомври 2010
Мислења
150
Поени од реакции
19
Уфф.. како ?!
Па кога си молчам, кога се истурам врз некој [a после и за тоа ми е криво, ама некогаш па ств неможам да се контролирам така ми доаѓа :icon_neut] или идам да дремнам малку [подобро тоа наместо да се дерам наоколу].
А некогаш коа при рака ке ми се најдат некои празни листови или некое празно место од тетраката си цртам нешто, незнам ни јас што некои глупостии веројатно хах:pos2:
 
S

Shellshock nam67

Гостин
само спорт трчање, билдање што и да те ослободува од напнатост стрес или негативна енергија
 
Член од
13 август 2010
Мислења
956
Поени од реакции
1.099
Eден час вежбање на орбит рек зачинето со добра музика и целата негативна енергија исчезнува, потоа како нова сум полна со позитивна енергија.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Што со оној кој не пие кафе и нема партнерка за сех?
Темата е како се ослободувате од негативна енергија, па ти кажува како тој се ослободува.

А иначе, топкава во рака и на кошот :)
 
Член од
16 април 2010
Мислења
33
Поени од реакции
1
паа...најчесто си се затварам у просторија и си се исплакуем онака асално до последна солза!! иначе знам и да си пуштам транс или некое ладич музиче како the art of noise и да си пичиш...обично и ми поминува од тоа!! ама сепак по ефикасно е плачењето !!! ееехх уште да имаше некој на кој би можела да му се изнаразвикам онака да се испразнам би било пожелно!!
 
K

kalimer0

Гостин
Кога негативната енергија е во помала количина пробувам да ја натерам на исчезне со спортски активности, музика, филмови... Кога сум полн со негативна енерија (ретко ми се случува) тоа е нешто што врие во мене и мора на некој начин да излезе. Горенаведените методи можат само да ја ублажат мојата негативна енерија но за да направам да исчезне, одам на некое напуштено место и едноставно кршам се, удирам, викам. После неколку минути јас сум тотално смирен :)
 

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.077
Oдам да играм фудбал, трчам како несалам, се расправам со сите 6 души од противничката и со 2 од мојата екипа, одам дома се туширам, и после сум како нов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom