ВМРО-ДПМНЕ доби награда за демократија и човекови права

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Честито нека им е!

П.С. Ако треба пивце за честење овде сум, ќе им го дадам поевтино... тоа онака попуст за наградата за поголеми количини :helou:
 
O

Out Boy

Гостин
Наградата се доделува на луѓе или организации кои систематски работат на промоција на основните човекови права, економските слободи, демократските вредности, на зајакнување на демократските институции во општеството каде демократијата и човековите права се во развој.
Мило ми е ако е така, ама јас на чуствувам дека оваа конзервативна влада нешто многу ја боле за правата на човекот.

-како можеа да мислат дека Уставниот ќе дозволи да пројде дискриминирачки Закон за трето дете? (Законот кој важи за целата територија на државата, треба по итна постапка да се укине, а македонските семејства да примаат парична поддршка од МПЦ -чиви пари ќе бидат тоа, не меинтересира);

-со кој акал размислуваа да сонесат закон за задолжително стапување во брак? (во оваа “шпекулкација?“ не сум упатен, нека пише некој ако беше само шпекулација);

-за какви човекови права зборуваме кога чичко полицаец наплатува 50 евра ако го извадиш курето оти ќе ти пукне бешиката, а јавно вц нема на 100 милји?

-до кога ќе се чека Законот за антидискриминација? Ако Владата работи за интересите на граѓаните, зошто овој закон сеуште не постои?

-и ајде веќе еднаш нека се смени најсрамниот, од сите во Законот за семејство, член 6!
 
Член од
25 март 2009
Мислења
29
Поени од реакции
0
А може некој да ми каже кој ја дава оваа награда???
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Мило ми е ако е така, ама јас на чуствувам дека оваа конзервативна влада нешто многу ја боле за правата на човекот.

-како можеа да мислат дека Уставниот ќе дозволи да пројде дискриминирачки Закон за трето дете? (Законот кој важи за целата територија на државата, треба по итна постапка да се укине, а македонските семејства да примаат парична поддршка од МПЦ -чиви пари ќе бидат тоа, не меинтересира);

-со кој акал размислуваа да сонесат закон за задолжително стапување во брак? (во оваа “шпекулкација?“ не сум упатен, нека пише некој ако беше само шпекулација);

-за какви човекови права зборуваме кога чичко полицаец наплатува 50 евра ако го извадиш курето оти ќе ти пукне бешиката, а јавно вц нема на 100 милји?

-до кога ќе се чека Законот за антидискриминација? Ако Владата работи за интересите на граѓаните, зошто овој закон сеуште не постои?

-и ајде веќе еднаш нека се смени најсрамниот, од сите во Законот за семејство, член 6!
a be neka ti e jasno ne si praj iluzii, vo Makedonija nikogas nema da ima brak za homoseksualci
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Гаро, are you thinking what I'm thinking?
Жалам брату...жалам. :kesa:
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
209
Поени од реакции
9
Зашто бе се љутиш? Што знам јас кој е Гаро, на дискусијава нема такво име.
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
...
-со кој акал размислуваа да сонесат закон за задолжително стапување во брак? (во оваа “шпекулкација?“ не сум упатен, нека пише некој ако беше само шпекулација);
...
Јас сум упатен и пишувам дека беше шпекулација.

Се работеше само за тоа тие кои не се во брак да плаќаат нешто повеќе данок. Ама и тоа мислам дека беше шпекулација оти не беше потврдено од официјални органи.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Една демократија,абе што да ти зборувам,како “домаќинка со прст покажана“,или секој сам си го фали своето магаре,награда за успешно спроведени избори,како на друго место да не се успешни,Господ да чува и брани.:tapp:
 
R

RAYTHEON23

Гостин
од кога де награди за политичкиве партии...посебно од норвешка,ма резултатите позитивни се најголема награда за една партија....е сега кај некои е личниот интерес примарен за жал:kesa:
 
Член од
24 јуни 2008
Мислења
1.705
Поени од реакции
75
Ми се чини дека Македонија е во друга фаза на „комични реформи“ , повторно наложени од истите оние кои ја реформираа во периодот од 1900 се до кобната 1913!!!
Цела ЕУ не напаѓа за некој си судски спор , на австриски инвеститор (според кажувањата на марсовка , де ), а од друга страна па ги наградуваат истите оние, за демократија и човекови права.... какви смешки се ова ???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom