Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Слаба игра денес, иако бод можеше да освоиме.Само Руни и Евра беа солидни, другите потпросечно. Штета, по кикс на Челзи не успеавме да се израмниме со нив,но тоа е.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.675
Поени од реакции
9.291
Тоа е тоа...одиме понатака. Лош ден, лоша среќа, лоша игра. Лошата игра е главната причина за поразот. Сега во наредниот дуел мора да победиме, за да се искупиме за овој пораз:smir:
 
Член од
12 декември 2009
Мислења
8
Поени од реакции
2
е нострадамус кокошкар еден нишо не рабираш ти бе дали ти бе за фудбал памет ке солиш на некому
 

TheGeneral

Арогантно копиле
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
583
Клучна грешка беше измената на полувремето.Што ли наумил Фергусон на полувремето со тој потег, стварно не ми беше јасно(се разбира, ако пред тоа се нема нешто повредено)
Шо беше тука толко трагично другар?
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Примети разлика во квалитет на креирање игра во прво и второ пол?
 

TheGeneral

Арогантно копиле
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
583
Слаба игра денес, иако бод можеше да освоиме.Само Руни и Евра беа солидни, другите потпросечно. Штета, по кикс на Челзи не успеавме да се израмниме со нив,но тоа е.
дај објасни ми шо беше толко слабо денеска? АВ ли га имаше доминацијата? шутови? корнери? посед на топка? шанси? игра 100 пати поубава од полвината утакмици шо сме ги играле таа сезона...

Примети разлика во квалитет на креирање игра во прво и второ пол?
сакаш да кажеш оти гигс повеќе пружи од овен денеска?
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.675
Поени од реакции
9.291
Примети разлика во квалитет на креирање игра во прво и второ пол?
Тотално се слагам. Не требаше да излегува Гигс...Парк денес беше катастрофа. Можеше САФ да го стави Овен на местото на Парк а Гигс да игра лево, но помина сега...:smir:
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
дај објасни ми шо беше толко слабо денеска? АВ ли га имаше доминацијата? шутови? корнери? посед на топка? шанси? игра 100 пати поубава од полвината утакмици шо сме ги играле таа сезона...
Па, сигурно беше послабо од претходните неколку натпревари.Според шансите барем бод заслуживме, ама тоа е. Да се надеваме дека ќе се подобрат у иднина.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
сакаш да кажеш оти гигс повеќе пружи од овен денеска?
Апсолутно !
Гигс постојано има двајца околу врат, и се носи со тоа! Кондиционо е способен како 25 годишњак.Индивидуално се истакнува кога тоа не му оди на тимот-значи знае да реши утакмица...
Прегледај го првото полувреме пак, па ќе прајме муабет после :smir:
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Јас кога ви велам дека остаре Фергусон, вие мајтап ми играте. Секоја чест за Руни и Евра. Не сакам повеќе ништо да коментирам. Денес беше голем ден за Челзи, да киксниш и при тоа да си ја зголемиш предноста над конкурентот.
 
Член од
16 август 2009
Мислења
2.213
Поени од реакции
1.713
Го гледав само 2рото полувреме од shit причини и според тоа што го видов Астон Вила одлично се бранеше и одеа преку контри нормално. Одлично ја држеа топката и во средина и како што рече некој не се Вила од тие бедните тимови против кои лесно се прави пресврт. Имаа некои 28 посто посед, ама џабе тоа кога само кружевме околу 16ик како Арсенал лани, а не можат никако гол да дадат. Како течеше времето им писна О'Нил и 10 души бункер одма и се крстеше да не падне гол. Се чудев каде е Гигс, го глеам Парк тенко...Валенсија никако да центрира асално, не можеше да се пробие пошто го затвараа 2ца, Руни греши прости додавања...почнав да се нервирам. На Бербатов не му замерувам иако предолго ја држеше топката, пошто влезе кога играа тешка дефанзива, а и недоволно е подготвен од повредата.

А појма немав дека Челзи играл нерешено. Татко ми пошто ме јаде за Манчестер :), ми кажа и си викам: браво бе момци идеална прилика да изгубите, па и дома плус. Добра мотивација. Глеам Хески со 120 кг трча шпринт, нашите не можат да го стигнат, да не зборувам за Јанг и Агбонлахор (барем на фантазито лапнав по нешто од нив). Беа и физички подготвени и доста мотивирани, ради традицијата ваљда, а и којзнае од кога немаат пораз. Ве читам претходно и пречка сме имале...тоа е. Барем среќен сум за лани кога не гонеа Ливерпул, за голот на Македа сум се радувал како мало дете. Сега барем не е 34 коло. Не жалам многу за бодот предност шо го направи Челзи, ама и те како ќе беше друго да се израмневме, поголем притисок...

Глеам следно коло со Вулфс, таман тепаа денеска, па очекувам еден добар кикс, една петарда така ама од тие поголемите :pos2:, јако да пукне. Поздрав!
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.414
Поени од реакции
6.036
Слаба игра денеска ама иако како навивач на арсенал можам да заклучам дека Руни ви е најголемиот ѕвер што играл за вас.Напред само тој влегуваше во шанси ,а да не зборувам колку пати се врати назад да покрие и да одземе топка.Ме импресионира денеска
 
Член од
13 јануари 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
749
Све беше добро денес само среќа малце фалеше челзи киксна манчестер киксна ништо сериозно
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.609
Поени од реакции
43.252
Руни е прав ѕвер бе..Само што претходните неколку години беше малку засенет од Роналдо..Иначе се глеа дека ја сака победата..дека игра за да победи,а не колку да си изигра,да си земе парите после и ич да не го боли...Знае да се изгуби на некоја утакмица,што е и нормално..но сепак Јунајтед без него не би бил истиот..Навистина многу се восхитувам на неговата игра..најмногу ме бендиса против Челзи..штета што немаше подршка во нападот..И добро е што научи да се контролира колку-толку..Ептен беше нервозен..

П.С. Не за џабе ја носеше денес капитенската лента :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom