Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.628
Поени од реакции
11.221
Барем ако изгубиме кај Волфсбург да изгубиме 3-2, ќе го задржиме првото место.
Среќа во несреќа :pos:
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Abe da ve prasam nesto.Vikaa deka Mancester e 100% siguren.Vo slucaj da izgubi od Wolfsburg i CSKA da tepa vo Turcija se pravi krug.Kako ste so gol razlika znam deka Wolfsburg e najdobar:toe:
 

Mali )

Колку е саат?
Член од
26 ноември 2009
Мислења
75
Поени од реакции
3
Тоа е тоа.Изгубивме али следна ќе тепаме и идеме даље.Баш сакам да се паднеме со реал,да го згазиме роналдо педерчето.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.628
Поени од реакции
11.221
Abe da ve prasam nesto.Vikaa deka Mancester e 100% siguren.Vo slucaj da izgubi od Wolfsburg i CSKA da tepa vo Turcija se pravi krug.Kako ste so gol razlika znam deka Wolfsburg e najdobar:toe:
Се гледа меѓусебниот дуел, така да ЦСКА нема никакви шанси за прво место.
Само доколку Волфсбург освои еден или нула бодови, а ЦСКА тепа, тогаш ЦСКА оди на второто место, а Манчестер си останува на првото.
Ако ЦСКА не победи, ќе игра во Лига Европа.
Ако Волфсбург не победи нас, тие се пробиваат на првото место, а ние на второто.

Clear?
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.689
Поени од реакции
11.084
Од една страна е подобро втори, ама па тука може да ни се паднат пензионерите маме им еем....или па први и да играме на пример против јуве, е тоа го сакам годинава...ради другар што ми се цепа деќа ќе освоеле се, како што еден друг ми вика за арсенал...па да ги умрам после :icon_lol:

Glory Glory

Btw Читам сабајле на гол.ком Ферги си го брани Фостер :/ да не ја ебе мајка му тој или вонбрачно дете да не му е, што го брани толку?
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Од една страна е подобро втори, ама па тука може да ни се паднат пензионерите маме им еем....или па први и да играме на пример против јуве, е тоа го сакам годинава...ради другар што ми се цепа деќа ќе освоеле се, како што еден друг ми вика за арсенал...па да ги умрам после :icon_lol:

Glory Glory

Btw Читам сабајле на гол.ком Ферги си го брани Фостер :/ да не ја ебе мајка му тој или вонбрачно дете да не му е, што го брани толку?
Голот не беше вина на Фостер...го закачи Рафаел мислам и му избега топката од домет...прекус беше да ја фати:smir:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.689
Поени од реакции
11.084
Можеше на време да рипне, а не да ја чека топката, ама ај бидна веќе...
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Манчестер има обезбедено пласман и со пораз од Волзбург? Така?
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Голот не беше вина на Фостер...го закачи Рафаел мислам и му избега топката од домет...прекус беше да ја фати:smir:
Во право си, голот не беше вина на Фостер..... голот беше вина на тој што го стави Фостер меѓу стативите :), а при тоа заборави дека натпреварот не беше од Карлинг купот. И не е само голот. Цело време леташе лево-десно во негов стил. А ние не примивме уште голови само заради тоа што Бешикташ не успеаја пак да го погодат голот :). ..... Па уште на крајот мангупот отиде кај противникот во шеснаесетник тој да постигни гол! :pos2::pos2::pos2:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.606
Поени од реакции
43.223
Да си прашам само..оти сеа малце златко ме збуни..Значи ако загубиме со Волфсбург,а тепа ЦСКА ќе имаме 3 екипи по 10 поени..Е сеа ЦСКА има послаб меѓусебен дуел и од нас и од Волфсбург..Дали тоа ќе значи дека испаѓа?? Или ќе се глеа гол-разликата??

Мада мислам дека нерешено ќе играме со Германците,и на нив и на нас ни одговара:)
 

devil!

weirdo
Член од
19 јули 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
462
Да си прашам само..оти сеа малце златко ме збуни..Значи ако загубиме со Волфсбург,а тепа ЦСКА ќе имаме 3 екипи по 10 поени..Е сеа ЦСКА има послаб меѓусебен дуел и од нас и од Волфсбург..Дали тоа ќе значи дека испаѓа?? Или ќе се глеа гол-разликата??

Мада мислам дека нерешено ќе играме со Германците,и на нив и на нас ни одговара:)
Значи вака: ние еднаш ги тепавме ЦСКА и еднаш нерешено - подобри сме во меѓусебен дуел така да ЦСКА нема шанси да биде пред нас.

Волфсбург го тепавме дома 2-1 ... сеа ако изгубиме 1-0 Волфсбург ќе иде пред нас ради тој гол шо го дадоа на олд трафорд а ако биде 2-1 мислам гол разлика ќе решава али пак Волфсбург идат на прво место :)


Е не им одговара баш реми на германците :)
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
15
Поени од реакции
3
Negrizetese mnogu, Mancho nema da ja donese situaziajata do toa derege, da gi brojat golovite za da vidat koj e prv, ftor ili tret. Keja reshi navreme rabotata, so pobeda, pa nakraj i nereshena dobro ke stoi.
Do Zlatkomacedonia: ne se sekiraj za manchester. Tuku vie gledajte da neja isposerite so Marsiglia pa da se najdete treti.
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
Тоа е тоа.Изгубивме али следна ќе тепаме и идеме даље.Баш сакам да се паднеме со реал,да го згазиме роналдо педерчето.
Abe od takvi navivaci ko tebe mi se gadi.....a dur davase po 30 gola vo sezona za man,i duri sam vi nosese tituli,ne beshe peder???
NARCIS EDEN..........
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom