Куманово, кумановци, кумановки

Ф

Фил Ајви

Гостин
Ја виде едн пут куче куде се качи на фонтану :icon_conf
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Ја виде едн пут куче куде се качи на фонтану :icon_conf
Ништо чудно. Не е за џабе у Куманово.
Него ви куде искачате најчесто? Да се соберемо некад да правимо кумановску кајгана собиранку. :pos2:
 
Член од
9 мај 2009
Мислења
605
Поени од реакции
400
Шалтајќи програми на ТВ случајно чу на рекламу на Нову дека ќе наступав Леб и Сол негде у Куманово. Незнам тачно куде само чу дека ќе доваѓав и улаз ќе е слободан. Нешто повише да не знаете?:smir:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Шалтајќи програми на ТВ случајно чу на рекламу на Нову дека ќе наступав Леб и Сол негде у Куманово. Незнам тачно куде само чу дека ќе доваѓав и улаз ќе е слободан. Нешто повише да не знаете?:smir:
ШТООООО????????!?!?!?!! :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Леле, овој не смее да се пропушти, чудно ми е што првпут слушам за овакво нешто, мора да се дознае повише! :zlo:
Па још улаз слободан.. Да не ти се веруе.
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Шалтајќи програми на ТВ случајно чу на рекламу на Нову дека ќе наступав Леб и Сол негде у Куманово. Незнам тачно куде само чу дека ќе доваѓав и улаз ќе е слободан. Нешто повише да не знаете?:smir:
На 19 Јуни,значи петак у Версај ќе доваѓав само тој дека улаз ке е слободан чисто сумњам :smir:.

Иначе Влатко Стефановски на 4ти или 5ти Јули на плоштад на Street Festival ќе доваѓа,ама чу и шпекулацие дека наместо њега Дани ќе доваѓала, не ме држи за збор за овој :pipi:
 
Член од
9 мај 2009
Мислења
605
Поени од реакции
400
На 19 Јуни,значи петак у Версај ќе доваѓав само тој дека улаз ке е слободан чисто сумњам :smir:.

Иначе Влатко Стефановски на 4ти или 5ти Јули на плоштад на Street Festival ќе доваѓа,ама чу и шпекулацие дека наместо њега Дани ќе доваѓала, не ме држи за збор за овој :pipi:
Мислу и ја дека кажава у Версај а 70-80% кажава дека ќе е слободан улаз. Не ме држите за збор ама бш сга ќе чекам некоју рекламу да чују убаво:) И да не е слободан нема врска...важно е Леб и Сол.:pipi:
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Малце да си га испуцам кумановски ќе га забраву на овј форум....фала богу што постои овај тема :pos2::pos2:
Него браќа како сте....што правите.....што има ново..?? Што ќе има у ВерсаИ за викенд?:vozbud:
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Мислу и ја дека кажава у Версај а 70-80% кажава дека ќе е слободан улаз. Не ме држите за збор ама бш сга ќе чекам некоју рекламу да чују убаво:)
За сигурни информацие-обавести.
Ја да не ве разочарују за бесплатан улаз ама за Владо Јаневски у суботу( изгледа ) се плаќаше, по трафике карта е поевтина на врата поскупа, на Кирил Џајковски на 20ти исто ке се плаќа така да не би требало на Леб и Сол да е бесплатно :)

Малце да си га испуцам кумановски ќе га забраву на овј форум....фала богу што постои овај тема :pos2::pos2:
Него браќа како сте....што правите.....што има ново..?? Што ќе има у ВерсаИ за викенд?:vozbud:
Пишуе погоре:
19ти Јуни -петак Леб и сол
20ти Јуни -субота Кирил Џајковски
:smir:
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
За сигурни информацие-обавести.
Ја да не ве разочарују за бесплатан улаз ама за Владо Јаневски у суботу( изгледа ) се плаќаше, по трафике карта е поевтина на врата поскупа, на Кирил Џајковски на 20ти исто ке се плаќа така да не би требало на Леб и Сол да е бесплатно :)


Пишуе погоре:
19ти Јуни -петак Леб и сол
20ти Јуни -субота Кирил Џајковски
:smir:
Аууу Кирче....мора да се иде:vozbud:
 
Член од
9 мај 2009
Мислења
605
Поени од реакции
400
За сигурни информацие-обавести.
Ја да не ве разочарују за бесплатан улаз ама за Владо Јаневски у суботу( изгледа ) се плаќаше, по трафике карта е поевтина на врата поскупа, на Кирил Џајковски на 20ти исто ке се плаќа така да не би требало на Леб и Сол да е бесплатно :)


Сугурне информацие: Јутревечер од 22:00 у Версај-Леб и Сол. Улаз слободан. :pipi:
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Сугурне информацие: Јутревечер од 22:00 у Версај-Леб и Сол. Улаз слободан. :pipi:
Официјално. Потврдени информацие.
Ау. НемогуЧе. Мораше преко врске да се осигурам за да поверују :).
Иначе сас карте не враќасва малолетни а вакој постои могуќност :toe:.
:pipi:
 
Член од
9 мај 2009
Мислења
605
Поени од реакции
400
Официјално. Потврдени информацие.
Ау. НемогуЧе. Мораше преко врске да се осигурам за да поверују :).
Иначе сас карте не враќасва малолетни а вакој постои могуќност :toe:.
:pipi:

Чу на вести кажава дека е улаз слободан за сви граѓани на Куманово. Ваљда можемо и ми малолетни да идемо. :toe: Ќе видимо вечер...:pipi:
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Па...што ке кажете?

Беше ли некој ичера? Како си пројдесте? Што мислите за све тој ? Свиѓаше ли ви се?

Од моју гледну тачку ( :) ) фино беше, не ме изненади тој што каснесва малце - 45мин ако не и сат ама нормално е нели. Народ имаше довољно углавном постари бесва мислу за ‘људи у године‘ ама радуеше ме тој још повише. Свиресва негде 2 сата ако не грешу:toe: што е исто добро сас оглед на тој што беше бесплатно.

п.с мислу дека не прависва проблеми около улаз на малолетни ако не грешу.

п.п.с како што чу од говор на Цица - Влатко ќе доваѓа,како и што кажа на Стрит Фестивал. Надам се нема да има промене :).

Ако е бија још некој ( ви што сакасте да идете ) споделите :pipi:.
 
Член од
9 мај 2009
Мислења
605
Поени од реакции
400
Па...што ке кажете?

Беше ли некој ичера? Како си пројдесте? Што мислите за све тој ? Свиѓаше ли ви се?

Од моју гледну тачку ( :) ) фино беше, не ме изненади тој што каснесва малце - 45мин ако не и сат ама нормално е нели. Народ имаше довољно углавном постари бесва мислу за ‘људи у године‘ ама радуеше ме тој још повише. Свиресва негде 2 сата ако не грешу:toe: што е исто добро сас оглед на тој што беше бесплатно.

п.с мислу дека не прависва проблеми около улаз на малолетни ако не грешу.

п.п.с како што чу од говор на Цица - Влатко ќе доваѓа,како и што кажа на Стрит Фестивал. Надам се нема да има промене :).

Ако е бија још некој ( ви што сакасте да идете ) споделите :pipi:.

Ја сакаше да иду али ништо работа. Другарке ми сви отидева по гости а и ја исто и неможесмо да се зберемо. Ќе чекам некој друг концерт па ќе иду (ваљда). Кд би требало да доваѓа Влатко?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom