Куманово, кумановци, кумановки

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
Дуле??, Да не е директор на Народна Техника-Куманово, а нешто ми се чине дека со фотографија се занимава??:)
dusko todorovski profesor na pedagoski vo skopje po fizicka kultura sin mu e u velika britanijaa kerkamu emazena vo ohrid inaku so niv sme kukni prijateli
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
Еве през годиниве се покажало дека Кумановки си ја зацврстуваат позицијата на прво место на најдобри девојки/жени во Македонија. Значи ако таму и Битола не се расположам нема каде, покрај сите благодети цела недела морам да напишам овдека и еден многу јак муабет меѓу мене и една млада домаќинка(на некои 25-6 години), вака изгледаше:
-сега кажи ми како да стигнам до механичарот?
-ќе одиш право 50м па од десна страна ќе видиш едно ПУТЧЕ па ќе го фатиш и право кај него си.
-Што да фатам?!?!(веќе со руменило на образите и мал осмех)
-Путче бе, мало путче!
-На 50 метри право по улицава да фатам мало путче? И како да го фатам малото путче!?!?(веќе почнав на глас да се смеам)
-Не да го фатиш буквално, туку ќе го поминеш!(девојката со насмевка ми враќа, ама не е свесна за што се смеам)
-CENSURED(не е за во јавност)
:majmun6: :majmun6: :majmun6:
....ова е официјален муабет со случајна минувачка на улица е сега замислете неофицијалните какви се! OWNAGE!
btw, сакав да прашам ПУТЧЕ на кумановски што е?
:majmun6: :majmun6: :majmun6:
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
Мал краток пат.:smir:
А така А? хехе
А како е тогаш: голем пат т.е. патека(машки и женски род)?:majmun6:
Море, овдека денеска низ градов све големи 'патишта' гледам ej. И да му пренесет на онај газдата од Корзо да си ги смени келнерките....
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
:helou:Поздрав до сите кумановци -закон сте. Најмногу го сакам кумановскиот јазик т.е. го обожавам.А и Кумановци нису лоши :cheeky2:
А и бај да веј морам да ви се пофалим дедо ми е кумановец и се гордеам со него хе хе.
 
Член од
16 март 2008
Мислења
124
Поени од реакции
7
Mnogo si gi sakam obozavatelke na Kumanovci.Ne za drugo i ja sam Kumanovac pozdrav do The Goddess
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Дефинитивно луѓе со огромна смисла за хумор.
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
:helou:Поздрав до сите кумановци -закон сте. Најмногу го сакам кумановскиот јазик т.е. го обожавам.А и Кумановци нису лоши :cheeky2:
А и бај да веј морам да ви се пофалим дедо ми е кумановец и се гордеам со него хе хе.
И јас и јас,само што јас немам дедо кумановец
 
Член од
30 декември 2007
Мислења
55
Поени од реакции
3
А така А? хехе
А како е тогаш: голем пат т.е. патека(машки и женски род)?:majmun6:
Море, овдека денеска низ градов све големи 'патишта' гледам ej. И да му пренесет на онај газдата од Корзо да си ги смени келнерките....
da da kelnerke u korzo morav da se smeniv :D I toj podhitno :D
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
3
Pozdrav do edinstvenata licnost so ja znam od kumanovo i ako se site takvii kako nea kumanovo e naj cool grad vo makedonija pozz do nea aj ako se najdki koja e neka pisi heeh
 

Kajgana Shop

На врв Bottom