Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Можеби прочитавте, а можеби и не дека наводно некое видео клипче играчите на Барселона го гледале пред натпреварот па затоа го победиле Манчестер.

Еве ви го линкот, па погледајте го.

И сега ќе ве замолам кој знае да ми објасни во врска со оваа невообичаена случка. Јас незнам дали затоа што не разбирам шпански, или можеби нешто друго, ама не ми е јасно на кој начин овај клип успеал да направи играчите на Барса да го победат Манчестер во финалето.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Можеби прочитавте, а можеби и не дека наводно некое видео клипче играчите на Барселона го гледале пред натпреварот па затоа го победиле Манчестер.

Еве ви го линкот, па погледајте го.

И сега ќе ве замолам кој знае да ми објасни во врска со оваа невообичаена случка. Јас незнам дали затоа што не разбирам шпански, или можеби нешто друго, ама не ми е јасно на кој начин овај клип успеал да направи играчите на Барса да го победат Манчестер во финалето.
A бе сега што е не ќе напишат, ке рачат и дека пред натпреварот Пеп видел како паѓа звезда и си замислил желба и така победиле:toe:
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
A бе сега што е не ќе напишат, ке рачат и дека пред натпреварот Пеп видел како паѓа звезда и си замислил желба и така победиле:toe:

Па јас се трудам да сватам на кој начин тоа може да делува, затоа и прашав тука некој ако знае да ми објасни. Ако не успее никој да ми објасни, тогаш тоа е една голема "зелена":), некој ќе си има проблем со шумарот! :pos2:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
nikoj nema da go znae toa
samo pep znae
Нема што тука да се знае, Барса изигра подобро и си победи, или пак е можеби некое суеверие на Пеп, може е пак многу побожен:pos2:
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Нема што тука да се знае, Барса изигра подобро и си победи, или пак е можеби некое суеверие на Пеп, може е пак многу побожен:pos2:
Не е за суеверие, јас тоа го сваќам како психолошко делување на играчите. Но реков дека не ми е јасно, (ќе повторам дали дека не разбирам шпански) што всушност се сака да се покаже со спотот, па што би делувало на психата на играчите.

П.С. И незнам зошто спотот ја немаше моќта првите 10 минути. :) Веројатно се работи за лоша видео монтажа. Требало да земат некој појак режисер и монтажер :pos2:
 
P

pepito*

Гостин
Нз вие како го разбирате тоа ама јас мислам дека тоа видео делуваше многу мотивирачки на играчите на Барса!За сите има по нешто:helou:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Нз вие како го разбирате тоа ама јас мислам дека тоа видео делуваше многу мотивирачки на играчите на Барса!За сите има по нешто:helou:
Такво видео имаше и за Јунајтед, патот до Рим ама изгледа не делувало некако.
Значи како што кажав нема врска никакво видео, се беше до поинаква мотивација, да се поразат најдобрите во тој момент-Јунајтед, во што и успеаја. Мислам дека тоа беше главната мотивација, ништо друго:toe:
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Такво видео имаше и за Јунајтед, патот до Рим ама изгледа не делувало некако.
Значи како што кажав нема врска никакво видео, се беше до поинаква мотивација, да се поразат најдобрите во тој момент-Јунајтед, во што и успеаја. Мислам дека тоа беше главната мотивација, ништо друго:toe:
Таквите видеа делуваат изгледа во соработка со моменталната среќа на теренот :). Затоа не делувало на Манчестер.
 
G

Gray Foxx

Гостин
Од неофицијални извори дознав дека Гвардиола имал див групњак со Меси, Иниеста и Пујол додека Чави му ги лижел тестисите. :)
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Од неофицијални извори дознав дека Гвардиола имал див групњак со Меси, Иниеста и Пујол додека Чави му ги лижел тестисите. :)
Значи тоа беше мотивацијата :vozbud:
 

caci_cris7

Red Devil Girl 4ever
Член од
28 октомври 2008
Мислења
294
Поени од реакции
3
Харго по се' изгледа нема да се врати на теренот во август туку дури во јануари :(. Закрепнувањето од операцијата на двете колена ќе трае подолго од очекуваното :nesvest:.

А и Рио пак закачил некоја повреда, но сега фала Богу не е на грбот туку на стапалото, да се надеваме дека квалификациските натпревари нема да донесат некои посериозни повреди.

И уште нешто за крај, да се насмеете малку. Роналдо расцвета :pos2::pos2::pos2::pos2: Се отепаа докажувајќи дека е педер :pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Не е за суеверие, јас тоа го сваќам како психолошко делување на играчите. Но реков дека не ми е јасно, (ќе повторам дали дека не разбирам шпански) што всушност се сака да се покаже со спотот, па што би делувало на психата на играчите.

П.С. И незнам зошто спотот ја немаше моќта првите 10 минути. :) Веројатно се работи за лоша видео монтажа. Требало да земат некој појак режисер и монтажер :pos2:
Само тоа ви останува од финалето златните 10 минути ако ако барем имате некои спомени.
 

NanI

\Man_Utd/
Член од
14 јуни 2008
Мислења
540
Поени од реакции
2
Само тоа ви останува од финалето златните 10 минути ако ако барем имате некои спомени.
Лани имавме 180минути спомени против вас а вие само 80минути :helou: :)
 
G

Gray Foxx

Гостин
Само тоа ви останува од финалето златните 10 минути ако ако барем имате некои спомени.
Јбг друже. Сепак Барселона не е боса екипа. Кажавме и претходно. Не тепавте fair and square. Штета. Го нарушивте сонот на Ферги да влезе во историјата.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom