Куманово, кумановци, кумановки

Gravity Grave

Voice of the Voiceless
Член од
27 март 2006
Мислења
774
Поени од реакции
11
Па камо га бе мислење Александре? Што мислиш за град, бива га, не га бива, ке га биде можда? Овакој никаква дискусија не се води, само пресипуемо од шупљо у празно.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Па камо га бе мислење Александре? Што мислиш за град, бива га, не га бива, ке га биде можда? Овакој никаква дискусија не се води, само пресипуемо од шупљо у празно.
Хахаха, Александар не напиша мислење, забравија е ваљда :) :)
Иначе ја мислу дека наш град не га бива некако, не знам зашто..уствари изгледа грешу, ќе га биде!
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Даааа ја беше и на отварање и после, онакој средњо е не е нешто woww да кажеш дискотека аили ете имамо куде да идемо, ако ништо друго. Музика ми се свиѓа највише, довагав DJ-и од други градови и ете у суботу имаше хип хоп петак комерцијала ама треба још да се средуе, асталчиња треба и за јакне куде да ги ставимо. Ај ти кд ќе дојдеш ваљда ќе се среди. Поздрав
 
Член од
18 ноември 2005
Мислења
271
Поени од реакции
4
Fala za informaciju. Valjda ke bide bolje, zbogatuvanje na nokjan zivot e uvek za pofalu.
 
Член од
26 февруари 2007
Мислења
145
Поени од реакции
2
Много су га правиле ќеиф у ауто.:pos2:

Ги обжавм можат да те мрднат, и сварно га правиф ќеиф.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
ццц од овакви коментари просто ми се гади:pipi:
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
E dobo be. Da kazev deka ne pravat kef poarno ke beshe? A? Sho ve gledam chudni i vie. Jas gi falam oni se ljutat. E znachi-ne mozam! :smir:
 

The G-Man

Кепец
Член од
6 декември 2007
Мислења
501
Поени од реакции
12
A, be lugje ... kolku sto mozev da vidam ovde na forumov nema skoro nisto za KUMANOVO .... ajjjjjj majkata, zasto taka?

Imaat li Kumanovci internet "po doma"?

Vaka se "omilen lik" kaj i da se pojavat a i gi ima po Makedonijava nasekade, de doktorcinja po klinika, de asistenti na fakulteti, de vamu de onamu ... ama na forumov ... tapa ...

Jas licno ubavo go znam gradot ... i ako podobro razmislam .. i ne e ni cudo sto gi nema ... "oni su mnogu arogantni i na njima ne im e dovoljno dobro da se furav na pisuvanje po forumi" ama sepak, mozebi ce se najde nekoj ne tolku aroganten da ne' udostoi so po nekoe zborce na tema: KUMANOVO, kumanovcani (a boga mi i kumanovcanki). Za poslednive eve jas ce kazam eden dobro poznat star vic:

Sedela kumanovcanka na balkon ... pod balkonot kumanovcanec ...

Toj: aj ma simni se dole malce ...
Taa: ne be ne se siminjam ...
Toj: aj ma simni se nisto nema da ti napravu
Taa: e, pa ako nisto nema d ami napravis ZASTO DA SE SIMNUJU

:poos: :poos: :poos:

Pozdrav do site od KUMANOVO
Пола кумановец овде од на мајка ми страната! ! !:helou::helou::helou::smir::smir::smir::sport1:
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
32
Поени од реакции
0
Пола кумановец овде од на мајка ми страната! ! !:helou::helou::helou::smir::smir::smir::sport1:
Hey знаеш , и јас сум пола кумановка по мајка ми и многу ги почитувам кумановчаните , а и дечкото ми е кумановчанец и го обожавам :smir:
Кумановчани закон сте (инаку градот ви е кул)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom