LGBT-популацијата и современиот свет

  • Креатор на темата Out Boy
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.

КиреМали 1911

Модератор Неимар
Член од
23 јуни 2007
Мислења
1.313
Поени од реакции
223
Буцио - во минатото се убиваа луѓе само поради тоа што не беа христијани.. и денес треба тоа да го правиме?
И денес да праиме крстоносни војни?
Абе никој не ве убива бре ало! Прајте си шо сакате. Само немојте да ни ја оправдувате хомосексуалноста нас на „неприродните“ и старомодните. Остајте не, да си бидеме така затуцани во тој наш замислен свет дека мора да има машко и женско парче, за да продужи да врти светов.

Сакаш логика на природа? Ќе ти кажам логика на природа. Знаеш зашо се врти земјава? Пошо има северен и јужен пол. Знаеш зашо си се родил? Пошо машко и женско те напраиле. Знаеш зашо имаш компјутер и пишуваш вакви работи? Пошо постои + и -. И надаље, да не навлагам. Се, кое е прдуктивно, ИМА ПОТРЕБА ОД ДВА СПРОТИВНИ ПОЛА, без разлика за што се работи.

Е тоа, другар, ти е логика на природа.

Во историјата не гледам ништо природно што му нанело лошо НА ЧОВЕКОТ ама баш ништо!!!!
Дете, и ураганот е природа. Ајт, полека шо причаш :)
 

Yubo

КАЈГАНА КОМУНИСТ
Член од
10 ноември 2009
Мислења
24
Поени од реакции
0
И во инцестот може да има взаемна согласност.
Се трошат времето на еден хирург кој што треба да се посвети на некоја многу поважна операција која што би значела разлика помеѓу живот и смрт, па се трошат пари од фондот се за една операција на анус.
Е па кога ти е убаво ќе трпиш бре што бараш да те оперираат, тоа го велам јас.
Хаха :) Да може да има взаемна согласност но детето кое ќе се роди од тој инцест здраво ќе биде?
А сеа секој му плаќа на хирургот, па така и хомосексуалците :) има многу жени што сакаат анален секс па сеа и тие може да имаат последици како хомосексуалците.

Еволуцијата е приказна за мали деца.
да да.. адам и ева не создадоа, или бог во калап не правеше?
Јас верувам само во една работа се вика НАУКА! и се друго се лаги.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Хаха :) Да може да има взаемна согласност но детето кое ќе се роди од тој инцест здраво ќе биде?
А сеа секој му плаќа на хирургот, па така и хомосексуалците :) има многу жени што сакаат анален секс па сеа и тие може да имаат последици како хомосексуалците.
Пак се враќаме на почеток, зошто селективно бирате што е природно а што не според потребите?
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
1.361
Поени од реакции
2.176
Добро можеби е погрешно употребен зборот ама мислата е таа јадење на на својот вид и имање на секс односи со блиски роднини.
Е сега бидејќи споредбата на човекот се прави со остатокот од животинското царство моето прашање зошто да не бидат природни канибализмот и инцестот како хомосексуалноста кај човекот, затоа што очигледно дека сите тие три работи се природни кај животните.
Хомосексуалноста не ја измислија американците постоела и во Вавилон и во Рим.
Хомосексуалните бракови биле нормално нешто во антиката но тој концепт бил отфрлен и има причини за тоа, палењето на вештерки било нормално нешто во среден век но тој концепт бил отфрлен и има причини за тоа. Може да се каже дека палењето вештерки е посовремено од хомосексуалните бракови. Дајте да не ги повторуваме грешките од минатото туку да учиме од нив и да гледаме кон иднината.
Не може нешто да се отфрли а да е природно и да постои независно од вољата и разумот на човекот, воедно и да не пречи никому. Не сме ние компјутерски програмирани па да можеме да отфрламе делови од нас кои сметаме дека не се совршени според нашите критериуми. Не знам зашто тие луѓе би се правеле нешто што не се и би ги потиснувале своите вистински чувства само за да задоволат некои општествени норми кои и онака се менуваат во зависност од развитокот на општеството, кога и онака со тоа потиснување прават повеќе штета и себеси и на другите околу нив? Има премногу инсфрустрирани луѓе и без тоа.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
да да.. адам и ева не создадоа, или бог во калап не правеше?
Јас верувам само во една работа се вика НАУКА! и се друго се лаги.
Науката е наука затоа што треба да го докажи тоа што го тврди, се верува само во религија.
 

Yubo

КАЈГАНА КОМУНИСТ
Член од
10 ноември 2009
Мислења
24
Поени од реакции
0
Дете, и ураганот е природа. Ајт, полека шо причаш :)
Сакаш да ја спречиш хомосексуалноста. Ај спречи го ураганот!
Можеш?

Науката е наука затоа што треба да го докажи тоа што го тврди, се верува само во религија.
Според религијата земјата е плоча. Веруваш во тоа?
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Хаха :) Да може да има взаемна согласност но детето кое ќе се роди од тој инцест здраво ќе биде?
А сеа секој му плаќа на хирургот, па така и хомосексуалците :) има многу жени што сакаат анален секс па сеа и тие може да имаат последици како хомосексуалците.


да да.. адам и ева не создадоа, или бог во калап не правеше?
Јас верувам само во една работа се вика НАУКА! и се друго се лаги.
Многу голем екстермист си бил. Јбте, оние религиозните фундаменталисти имаат ист став како тебе, знаеш?
 

КиреМали 1911

Модератор Неимар
Член од
23 јуни 2007
Мислења
1.313
Поени од реакции
223
Сакаш да ја спречиш хомосексуалноста. Ај спречи го ураганот!
Можеш?
Види вака. Или читај ме до крај, или ич не ми реплицирај. Ти кажав - не сакам да спречам никого. Ако ти е мерак да си педер, биди си бре. Мене нит ми вадиш, нит ми ставаш во џеб.

Само не се обидувај да ме убедиш дека е природно и добро. Толку.
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
Се што постои е резултата на човековата природно...
Така да ако хомосекслноста постои таа е природна и :toe:
 

Yubo

КАЈГАНА КОМУНИСТ
Член од
10 ноември 2009
Мислења
24
Поени од реакции
0
Види вака. Или читај ме до крај, или ич не ми реплицирај. Ти кажав - не сакам да спречам никого. Ако ти е мерак да си педер, биди си бре. Мене нит ми вадиш, нит ми ставаш во џеб.

Само не се обидувај да ме убедиш дека е природно и добро. Толку.
Не ми е мерак да сум педер... а како реплика би ти дал што мисли стефус.
Се што постои е резултата на човековата природно...
Така да ако хомосекслноста постои таа е природна и :toe:

Се што постои е резултата на човековата природно...
Така да ако хомосекслноста постои таа е природна и :toe:
Ќе ги убиваме хомосексуалците стефус :)
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Еволуцијата е приказна за мали деца.
Не е прикаска само е извртена и извадена од контекст (на пример социјален дарвинизам)...
А за педерастијата...баш еволуцијата е доказ дека се работи за неприродна работа,аномалија,рецесив...
Еве да земеме на пример два мажјаци ајкули...како тие би биле педери и би се задоволувале анално??? Физички невозможно...и сега некој ќе каже либерален `има на фотографија`...хехеххееее и ќе ископаат од гугл слика на две ајкули кои се движат во радиус од 5 м заедно и ќе кажат `еве гледате - ова е геј пар на ајкули`...:vozbud:

ФЕИЛ...осудено од еволуцијата како слепо црево...тоа е...
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Се што постои е резултат на човековата природно...
Така да ако хомосекслноста постои таа е природна и :toe:
Имаше еден во Австрија ја затворил сопствената ќерка и ја силувал со години тоа постои и тоа е природно?
 

КиреМали 1911

Модератор Неимар
Член од
23 јуни 2007
Мислења
1.313
Поени од реакции
223
Не ми е мерак да сум педер... а како реплика би ти дал што мисли стефус.
Се што постои е резултата на човековата природно...
Така да ако хомосекслноста постои таа е природна и :toe:
Ти кажав бре. И да е природна, не ја следи логиката на КРЕАЦИЈА во природата. Како да ти нацртам, не ми е јасно.

Не го сфатив стефус. Не му е дефинирана реченицата. Како шо не ми си дефиниран ни ти. Уствари, може и ми си. Во моментов, имаш 17 мислења, од кои 16 ти се поддршка за педерите.

Не те осудувам, не те ни прифаќам. По стопати ти повторувам - имај си твое мислење, не се обидувај да го наметнеш на некој на кој логиката му зборува сосема поинаку.
 

Yubo

КАЈГАНА КОМУНИСТ
Член од
10 ноември 2009
Мислења
24
Поени од реакции
0
Имаше еден во Австрија ја затворил сопствената ќерка и ја силувал со години тоа постои и тоа е природно?
Тој и наштетил на ќеркаси, тоа е за осуда! тоа што некој сака машки не му прави штета на никому.
И да можеби згрешив кога реков дека инцестот е не природна работа... требаше да речам резултатот од инцестот е неприродна работа.
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
Имаше еден во Австрија ја затворил сопствената ќерка и ја силувал со години тоа постои и тоа е природно?
Е природно само не е легално :pos2:и во природата има будали. Разликата е што хомосекслците не им прави лошо на никого. Освен може на тие што ги мразат па овие се осеќаат лошо...
Ајде бе фрикови остајте ги луѓето нека си живеат слободно и јавно да си го изразуваат тоа што се како сите останата луѓе.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom