LGBT-популацијата и современиот свет

  • Креатор на темата Out Boy
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.

Yubo

КАЈГАНА КОМУНИСТ
Член од
10 ноември 2009
Мислења
24
Поени од реакции
0
Добро кои критериуми се тие што одлучуваат дека канибализмот и инцестот се неприродни, а хомосексуалноста природна.
За последици грешка си гледав јас еднаш хирург на ТВ. кој опишуваше како има крпено нечии ануси кои што буквално биле раскинати од односи.

Анусот служи за исфрлање на измет и тоа му е природна намена, додека пак неприродно е човек во него да става туѓ полов орган.
Па гледај за последиците.. го крпеле анусот на хомосексуалецот а не твојот :) така што тука нема што да се зборува.. Нема експлатирање на друга единка (како во случајот со инцестот).
 
Е

експерт

Гостин
Хомосексуалноста кај луѓето е чисто патолошка појава. Тоа е пореметување и никогаш нема да се категоризира во нормална опција. Се што е отстапува од нормалата е патолошко, а нормално е она кое што е прифатено од мнозинствотото.

Од човекот кој психолошки се чувствува како хомосексуалец зависи да избере како ќе живее, како нормален или ќе избере хомосексуален живот.

Ова е психолошко пореметување и мора да постои начин да се спречи таквото развивање на личноста уште во детскиот период. А лекување не постои.
 

Yubo

КАЈГАНА КОМУНИСТ
Член од
10 ноември 2009
Мислења
24
Поени од реакции
0
Раѓање, растење, размножување....?
Па има многу луѓе кои не се хомосексуалци па немаат деца. Треба да ги осудиме?
Инаку да не значи дека е подобро да си хомосексуалец но не значи и дека некој требада го спалиме поради тоа.. Во природата најдобро е тоа што ние ќе одлучиме за себеси.

а нормално е она кое што е прифатено од мнозинствотото.
По оваа теорија сите што користат Линукс се ненормални, затоа што мнозинството прифаќаат виндолс...
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
1.361
Поени од реакции
2.176
Хомосексуалноста кај луѓето е чисто патолошка појава. Тоа е пореметување и никогаш нема да се категоризира во нормална опција. Се што е отстапува од нормалата е патолошко, а нормално е она кое што е прифатено од мнозинствотото.

Од човекот кој психолошки се чувствува како хомосексуалец зависи да избере како ќе живее, како нормален или ќе избере хомосексуален живот.

Ова е психолошко пореметување и мора да постои начин да се спречи таквото развивање на личноста уште во детскиот период. А лекување не постои.
Живо ме интересира како тоа би им влијаеле на малите лебедчиња и на нивната "психа" да не прераснат во хомосексуални единки :)
 

КиреМали 1911

Модератор Неимар
Член од
23 јуни 2007
Мислења
1.313
Поени од реакции
223
Прво, темава најмалку припаѓа на подфорум Општи муабети. Ама, некој повалиден од мене тоа ќе го оцени.

Второ. Природни се и некои видови печурки, ама се јадат само еднаш. Природата дала и убави, и неубави работи. Не значи дека се што е природно, е прифатливо за човекот. По тоа и се разликуваме од животните - по развиениот разум да знаеме да прифатиме или да одбиеме нешто, да оцениме што е добро а што лошо.

Анимализам постои во секое човечко суштество, во помала или поголема мера. Разумот е силата која го репресира анимализмот. Логиката која човекот ја развил во текот на својата еволуција, е двигателот кој продолжува да и дава енергија на истата таа еволуција. Педерите не се логични. Крај.

Не ги мрзам, не ги плукам, нит им посветувам внимание да размислувам за нив. Колку појќе педери, толку појќе жени за мене. Али, вакви очајни теми, за да ги оправдаме нивните фрик-потреби како природни, се бесмислени. Тачка.
 
Б

Бат Елохим

Гостин
и да го мантрам насловов на темава, нема да поверувам во него.
Верувам во слобода на избор, ама не се сложувам и катаљон страници да напишеш.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Па има многу луѓе кои не се хомосексуалци па немаат деца. Треба да ги осудиме?
Инаку да не значи дека е подобро да си хомосексуалец но не значи и дека некој требада го спалиме поради тоа.. Во природата најдобро е тоа што ние ќе одлучиме за себеси.


По оваа теорија сите што користат Линукс се ненормални, затоа што мнозинството прифаќаат виндолс...

Шо трипаш ти бе дечко?
Кој спалува хомосексуалци у Македонија?
Ме заболе и мене и сите останите дали ти ќе си хомо дома, само жити се не ми се гаќи на плоштад! Тоа е целата поента на конфликтот!
НЕ за парада. А дома, биди си и розев слон ако сакаш!
Дека си различен. Да. Дека не си природен. Да. Дека некој те осудува за тоа шо си. Не.
Што се однесува до жените кој не можат да раѓаат, сааш да ми кажеш дека тоа е природно и добро? Факат дека не е. Али никој не ги осудува, ко шо не ги осудуваат хомосексуалците затоа шо се фегети.
Фегетите се осудувани ради триста други стрвари. А првенствено зашо сакаат да се гаќат по плоштади само зашо се дефектни.
 

Yubo

КАЈГАНА КОМУНИСТ
Член од
10 ноември 2009
Мислења
24
Поени од реакции
0
да, можеби требаше да ја ставам темата во Психологија.
Кире велиш природата е лоша за човекот?
а после викаш еволуцијата и логиката го прават разумот на човекот.
Прашање:
Еволуцијата вештачки се деси?

Шо трипаш ти бе дечко?
Кој спалува хомосексуалци у Македонија?
Ме заболе и мене и сите останите дали ти ќе си хомо дома, само жити се не ми се гаќи на плоштад! Тоа е целата поента на конфликтот!
НЕ за парада. А дома, биди си и розев слон ако сакаш!
Дека си различен. Да. Дека не си природен. Да. Дека некој те осудува за тоа шо си. Не.
Што се однесува до жените кој не можат да раѓаат, сааш да ми кажеш дека тоа е природно и добро? Факат дека не е. Али никој не ги осудува, ко шо не ги осудуваат хомосексуалците затоа шо се фегети.
Фегетите се осудувани ради триста други стрвари. А првенствено зашо сакаат да се гаќат по плоштади само зашо се дефектни.
Јас сум против Гаѓење на плоштат тоа е само позирање, ништо повеќе.
Не сум ни геј, но незнам до кога светов ќе се мачи со Дискриминации, Национализам, Екстремизам и слично...
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Дефиниција за канибализмот е "акт на јадење луѓе од страна на други луѓе" и тој термин не може да се примени кај животни. Насловот на темата е- "Хомосексуалноста е природна работа", што тоа неприродно ти гледаш кај животните и нивното однесување? Дали можеби се под влијание на "западот"? ;)
Добро можеби е погрешно употребен зборот ама мислата е таа јадење на на својот вид и имање на секс односи со блиски роднини.
Е сега бидејќи споредбата на човекот се прави со остатокот од животинското царство моето прашање зошто да не бидат природни канибализмот и инцестот како хомосексуалноста кај човекот, затоа што очигледно дека сите тие три работи се природни кај животните.
Хомосексуалноста не ја измислија американците постоела и во Вавилон и во Рим.
Хомосексуалните бракови биле нормално нешто во антиката но тој концепт бил отфрлен и има причини за тоа, палењето на вештерки било нормално нешто во среден век но тој концепт бил отфрлен и има причини за тоа. Може да се каже дека палењето вештерки е посовремено од хомосексуалните бракови. Дајте да не ги повторуваме грешките од минатото туку да учиме од нив и да гледаме кон иднината.
 

Yubo

КАЈГАНА КОМУНИСТ
Член од
10 ноември 2009
Мислења
24
Поени од реакции
0
Дека си различен. Да. Дека не си природен. Да. Дека некој те осудува за тоа шо си. Не..
Ги немам овие проблеми пошто не сум геј..
Тоа да им го кажеш на џандарите кој секојдневно ги малтертираат геј луѓето, исто кажи им го и на газдите на кафулињата..
 

КиреМали 1911

Модератор Неимар
Член од
23 јуни 2007
Мислења
1.313
Поени од реакции
223
Кире велиш природата е лоша за човекот?
а после викаш еволуцијата и логиката го прават разумот на човекот.
Прашање:
Еволуцијата вештачки се деси?
А ти ме читаш, или само поминуваш со поглед накај постот?

Во природата има и добри, и лоши работи. Ти го кажав примерот со печурката. Има уште мал милион примери. НЕ СЕ ШТО Е ПРИРОДНО, Е ПРИФАТЛИВО ЗА ЧОВЕКОТ. Сега јасен сум?

Еволуцијата се деси природно, да. Се деси поради тоа што некој си предок, почнал да размислува што е добро за него, а што не. И како да ги победи лошите работи од природата, и да ги прифати добрите. И не разглабај еволуција со мене, сфати ја поентата.

Двоцевките може се природни. Ама не се логични. И не се потребни. Али нека седат на светов, пак, ради рамнотежа на нормалното и ненормалното. И аман веќе, еден тон теми за педери имаме.
 

Yubo

КАЈГАНА КОМУНИСТ
Член од
10 ноември 2009
Мислења
24
Поени од реакции
0
Буцио - во минатото се убиваа луѓе само поради тоа што не беа христијани.. и денес треба тоа да го правиме?
И денес да праиме крстоносни војни?

А ти ме читаш, или само поминуваш со поглед накај постот?

Во природата има и добри, и лоши работи. Ти го кажав примерот со печурката. Има уште мал милион примери. НЕ СЕ ШТО Е ПРИРОДНО, Е ПРИФАТЛИВО ЗА ЧОВЕКОТ. Сега јасен сум?

Еволуцијата се деси природно, да. Се деси поради тоа што некој си предок, почнал да размислува што е добро за него, а што не. И како да ги победи лошите работи од природата, и да ги прифати добрите. И не разглабај еволуција со мене, сфати ја поентата.

Двоцевките може се природни. Ама не се логични. И не се потребни. Али нека седат на светов, пак, ради рамнотежа на нормалното и ненормалното. И аман веќе, еден тон теми за педери имаме.
Нормално е да користиш виндолс сите други се ненормални?
Во историјата не гледам ништо природно што му нанело лошо НА ЧОВЕКОТ ама баш ништо!!!!
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Па гледај за последиците.. го крпеле анусот на хомосексуалецот а не твојот :) така што тука нема што да се зборува.. Нема експлатирање на друга единка (како во случајот со инцестот).
И во инцестот може да има взаемна согласност.
Се трошат времето на еден хирург кој што треба да се посвети на некоја многу поважна операција која што би значела разлика помеѓу живот и смрт, па се трошат пари од фондот се за една операција на анус.
Е па кога ти е убаво ќе трпиш бре што бараш да те оперираат, тоа го велам јас.
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Се ок...ама ногу долго другите ке ги мрзе да читат
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
а после викаш еволуцијата и логиката го прават разумот на човекот.
Прашање:
Еволуцијата вештачки се деси?
Еволуцијата е приказна за мали деца.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom