И официјално, Љубе најави формирање на партија

Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
да го пуштиш на некој мост во градски парк и нека рецитира како цацко :pos::pos::pos:


Ви сега не се зафркавам...

Човекот има неверојатна способеност за рецитирање...

Штета што оваа работа не е подобро платена во Македонија, ќе можеше човект да си го наплати талентот...

Мислам, можам многу добро да си го замислам Бошковски на Струшките вечери на поезијата...на пример...
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Ви сега не се зафркавам...

Човекот има неверојатна способеност за рецитирање...

Штета што оваа работа не е подобро платена во Македонија, ќе можеше човект да си го наплати талентот...

Мислам, можам многу добро да си го замислам Бошковски на Струшките вечери на поезијата...на пример...
па и јас не се зафркавам
таман на сите што шетаат во парк ќе им овозможи малку поезија, а може и да заработи на тоа
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
па и јас не се зафркавам
таман на сите што шетаат во парк ќе им овозможи малку поезија, а може и да заработи на тоа


Може и нов правец да се измисли , ПОЛИТИЧКА ПОЕЗИЈА, а тој ќе биде ПОЛИТИЧКИ ПОЕТ...

Супер ја би го пуштил во собранието , (иако не верувам дека ќе има доволно гласови да освои парламентарно место) само за да разбива монотонија, а многу е и мелодичен како славеј е....
Особено кога по сто пати во 90 реченици повторува исти збор...
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Може и нов правец да се измисли , ПОЛИТИЧКА ПОЕЗИЈА, а тој ќе биде ПОЛИТИЧКИ ПОЕТ...

Супер ја би го пуштил во собранието , (иако не верувам дека ќе има доволно гласови да освои парламентарно место) само за да разбива монотонија, а многу е и мелодичен како славеј е....
Особено кога по сто пати во 90 реченици повторува исти збор...
ете видиш значи само за во парк
таман сега лето иди ем топло ем подолго ќе може да рецитира
башка ќе го зголеми присуството на медиуми низ паркон, па ќе намине некој политичар па и може ќе се среди нешто плус
аии шуба идеја
нека размисли братот за ова
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Туку во интервјуто многу често вели НИЕ, демек неговата екипа (партија) има ли некој појма кој се сопартиците на Бошковски...???
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Туку во интервјуто многу често вели НИЕ, демек неговата екипа (партија) има ли некој појма кој се сопартиците на Бошковски...???
Красимир Каракачанов и Рамуш Харадинај - задгранични соработници
Војо Стојаноски од Кичаа пејачон - аранжман
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Красимир Каракачанов и Рамуш Харадинај - задгранични соработници
Војо Стојаноски од Кичаа пејачон - аранжман


Нели беше во вонграничен лов на персонал...изгледа доби повеќе КОРПИ од дијаспората...
Туку човекот некако ми е изгубен во ставовите од една страна сака да си го сочува имиџот на патриот од друга страна сака да води бескичмењачка политика, затоа иму се изјавите понекогаш многу недифенирани а и многу често ги менува...
Туку гледам не ја користи повеќе фразата ПРИВРЕМЕНОТО ПАРТИСКО РАКОВДСТВО на ВМРО...
 

da_be_man

Entropy
Член од
17 октомври 2005
Мислења
628
Поени од реакции
126
pak edna tragichna figura vo makedonskata istorija. Ovie tragichni figuri se kako nekoj shum na televiziska slika i toa bash koga se reklamite...nishto posebno.

na tie shto go posetuvaa vo zatvor i go pravea mitot za negovata lichnost kje im pokazuva muskuli. "Bratot"sega kje im bide konkurent!

Branko si gi ostvaruva celite...me potsekja na periodot koga posle odcepuvanjeto na MK Kiro ja seckashe VMRO...sega Branko ja primenuva istata taktika za da i ukrade glasovi na VMRO i so Ahmeti go sprema patot do novi predvremeni izbori pod izgovor na izolacija...sekako deka i nivnite nezavisni novinari doprva kje ne ranat so izolacijata radi spomenicite, radi znaminjata itn itn..

Vo politikata se site oportunisti a takvite kako Boshkovski nemaat dovolno karizma da go drzat tempoto na oportunizmot i kje ischeznat odma chim zavrshat reklamite za da prodolzi filmot poshto reklamite denes ednash se gledaat posle samo se menuva kanalot...

Ljube ne trebashe da izleze od zatvor nikogash...kako negovata nesmasnost da ja zavrshi dadenata sloboda vo Arachinovo. Toj nosi na grb proterani lugje so unishtena perspektiva koi so smeshen izraz se narecheni "vnatreshno raseleni"

ako posle osloboduvanjeto treba da pravi neshto togash toa e kako slatkar zad shank so bel skutnik i belo kapche...i da prodava sljadoljed!
 
Член од
27 март 2009
Мислења
445
Поени од реакции
14
Pocit malce za coekot koj bil meta na teroristite i koj lezel 4 god zatvor za Makedonija.

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Министерот Бошковски и новинарите половина час легнати на земја[/FONT]

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Вчера околу 15 часот цел на терористите беше и министерот за внатрешни работи Љубе Бошковски и новинарите од домашните и странски медиуми. Изложени на жесток и ненадеен снајперски оган Бошковски и новинарите исполегнале на земја и лежеле отприлика околу половина час, додека не биле сигурни дека е безбедно.
Ова се случи на неколку метри од железничката пруга на патот кон Ваксинце, додека Бошковски даваше изјава.
[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Izvor:Vest


[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]
[/FONT]
 
Член од
29 март 2009
Мислења
97
Поени од реакции
9
Pocit malce za coekot koj bil meta na teroristite i koj lezel 4 god zatvor za Makedonija.

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Министерот Бошковски и новинарите половина час легнати на земја[/FONT]

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Вчера околу 15 часот цел на терористите беше и министерот за внатрешни работи Љубе Бошковски и новинарите од домашните и странски медиуми. Изложени на жесток и ненадеен снајперски оган Бошковски и новинарите исполегнале на земја и лежеле отприлика околу половина час, додека не биле сигурни дека е безбедно.
Ова се случи на неколку метри од железничката пруга на патот кон Ваксинце, додека Бошковски даваше изјава.
[/FONT]

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Izvor:Vest


Не мачи се овде да реплицираш !!!
Како си се погодени сите, СЕ мој до МОЈЕГА.
Сите ЛЕПАЧИ НА ПЛАКАТИ НА ГРУЈО.
Не само да плаќаат секој 2 недели за рејтинзи на Грујо,СЕГА МОРААТ И НА ФОРУМИ ДА МУ ОДРАБОТУВААТ.
Може ке им се најде некое РАБОТИЧЕ, кога ке одат да се пофалат во штаб што напишале против Љубе.
Абе во штабовите ви се смеат КОМУЊАРИТЕ кои ви се преседатели на месни и општински комитети оти сте олку ЛЕСНИ и како ДОБРО ВЕ РАБОТАТ.:kesa:


[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]
[/FONT]
 
Член од
27 март 2009
Мислења
445
Поени од реакции
14
Pa ako ne za nesto drugo barem treba da mu se blagodarni sho gi oformi Tigrite Makedonskata gordost koi se 3ti vo svetot vo snajperizam.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Pa ako ne za nesto drugo barem treba da mu se blagodarni sho gi oformi Tigrite Makedonskata gordost koi se 3ti vo svetot vo snajperizam.


Говориме за секашниот ЉуБе, а не ЉуБе од 2001...

Инаку почит му одадоа тие што го почитуваа, мене лично никогаш не ми бил симпатичен ни тогаш ни сега...
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
љубе неколку месеци не се идентификува со вмро дпмне и многу логично е да ако сака политички субјект да изиграва да оформи партија.

``братот`` кредитот на флагрантен начин си го потроши кога тргна да ја руши истата партија и кога се стави во служба на политичкиот противник.
неговото пумпано его како национален вожд заведе доста македонци на последниве избори кои во најмала рака беа злоупотребени подржувајќи го него да му служат на оние кои работат против Македонија .

го чекавме како херој , добивме бранков потрчко.

ме занима во формираното здружение за подршка на Јохан , дали на било кој начин ``братот`` учествува во активноста на здружанието.???

дали ``братот`` ужива во улогата на експониран активист за делба на македонското национално ткиво?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom