И официјално, Љубе најави формирање на партија

Јордан Мијалков

Вмро Засекогаш
Член од
8 март 2009
Мислења
228
Поени од реакции
15
Која десница во Македонија жити мајка
На Србин не објаснувам многу,Само ке кажам
Вмро Дпмне=Српска Радикална Странка:toe:

што збориш бе ти ?:uvo:
мислам од авион се гледа дека се полтрони на владата или кажи како сакаш дека на нивниот гз има жиг кој пишува во сопственост на вмро

сеа тоа што не се официјално членови тоа е друга работа
Љубисав Иванов-Ѕинго е претседател на СПМ и коалиционен партнер на Премиерот(значи моментално ја поддржува владата не е Вмровец)
Драган Павловиќ-Латас е вработен кај Ѕинго и додека е Ѕинго со Вмро ке ја поддржува владата што значи дека и тој не е Вмровец.
Слободан Томиќ е мислам од партијата на Иван Стоиљковиќ кој е во коалиција со Вмро.Додека се во коалиција тој ке биде со Вмро,а потоа која страна ке фати неговиот претседател и тој таму,значи не е Вмро:toe:.
Од Сдс вие што сте имам впечаток дека пишувате постови само колу да ве има а што пишувате не се читате:smir:
 
M

marsovka

Гостин
Љубисав Иванов-Ѕинго е претседател на СПМ и коалиционен партнер на Премиерот(значи моментално ја поддржува владата не е Вмровец)
Драган Павловиќ-Латас е вработен кај Ѕинго и додека е Ѕинго со Вмро ке ја поддржува владата што значи дека и тој не е Вмровец.
Слободан Томиќ е мислам од партијата на Иван Стоиљковиќ кој е во коалиција со Вмро.Додека се во коалиција тој ке биде со Вмро,а потоа која страна ке фати неговиот претседател и тој таму,значи не е Вмро:toe:.
Од Сдс вие што сте имам впечаток дека пишувате постови само колу да ве има а што пишувате не се читате:smir:
Лол
не знам како да ти нацртам нив ги поседува вмро ...во моментов,и кажи ми како да не ги сврстам таму кога се убија од лижење на гзот на владата

П.с не сум од сдсм
 

Јордан Мијалков

Вмро Засекогаш
Член од
8 март 2009
Мислења
228
Поени од реакции
15
Лол
не знам како да ти нацртам нив ги поседува вмро ...во моментов,и кажи ми ако да не ги сврсти таму кога се убија од лижење на гзот на владата

П.с не сум од сдсм
Ако не си од Сдсм тогаш си од СКЈ или од Титови Леви Јајца.
п.с.А1,А2,Утрински,Вест,Дневник,Шпиц,Време,Фокус,Глобус Магазин,Сега,Телма,Алфа ТВ,Ал Сат се опозициони(Бранкови телевизии)
Многу повеќе се во споредба со Сител,Вечер и Канал 5 речиси 3 пати повеќе:toe:
 
M

marsovka

Гостин
Ако не си од Сдсм тогаш си од СКЈ или од Титови Леви Јајца.
п.с.А1,А2,Утрински,Вест,Дневник,Шпиц,Време,Фокус,Глобус Магазин,Сега,Телма,Алфа ТВ,Ал Сат се опозициони(Бранкови телевизии)
Многу повеќе се во споредба со Сител,Вечер и Канал 5 речиси 3 пати повеќе:toe:
извини вака секоја телвизија која ќе каже критикакон владата или прикажува во етер емисии кои ја критикуваат владата се на опозицијата?
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
извини вака секоја телвизија која ќе каже критикакон владата или прикажува во етер емисии кои ја критикуваат владата се на опозицијата?
го памтиш латас пред 98 какво плукање праеше по вмро?

тие наброените вмровци не можатда бидат, тие се според ветерот и аминот на динго
 
M

marsovka

Гостин
го памтиш латас пред 98 какво плукање праеше по вмро?

тие наброените вмровци не можатда бидат, тие се според ветерот и аминот на динго
исто така има политичари кои мењаат бои по потреба па во зависност во која партија се во моментот ги викаме дека се од таа партија

сеа моментално се лижат на вмро и се сметаат како дел од поставата на вмро то ест како кучиња на вмро

Ако пак го сменат стопанот тогаш ќе ги сметаме како дел од сопственоста на тој стопан
 
Член од
29 март 2009
Мислења
97
Поени од реакции
9
И шо кур ке добие Сдс од тоа.Од трите најдебелиот ке го извлече.Вмро никогаш не е било толку единствено како што е сега.Во 2 круг се покажа силата на Вмро и силата на Македонците,со 450 илјади освоени гласови,без помош на Албанците кои излегоа околу 60 илјади гласачи.Половината ги пречкртаа гласачките листови а другите гласаа за Фрчко.
Тоа значи дека десницата во Македонија коонтинуирано на 2 избори по ред има исто гласачко тело:toe:
Десницата во македонија измешана со левицата и со се што се рекло партија во македонија гласана од комуњари пензионери кои се лажат за кобожемски 10% пензија и луѓе кои се офајдиле од незе.
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
179
Поени од реакции
3
Љубе од 3% пред изборите после избори имаше 15% исти колку Селмани.
Да плати Љубе анкета како грујо шо си ја плати оваа со нашите пари и Љубе ке има 30% како грујо и ке води пред сите.
Јас незнам кој луѓе ги анкетираат!!!!!
Па после лажгите за изборите и посебно со ова “разумен компромис“,јас не сум чула некој човек арно да вика и за грујо со “пу,пу неважи и смрзнато плати“ и за ѓоле со “разумен компромис и нервозата пред новинарите“.Сите викаат -како не заебаа да ги гласаме !!! а ваму 30% го сакале умирале за него.
Дали анкетата се правела во штабовите на вмро-дпмне па така сите гласале за фирерот а помалку од нив за преседникот.
lube nema povece od 2-izborni
ciklusa da opstane na politickata scena.:nenene:
ako saka i da plati ne edna nego deset anketi.:nesum:

posle neuspesen puc vo najava od ljube vo vmro dpmne sudeno mu e da zamine da si bara careto nadvor od vmro dpmne.
vo momntov na ljube edina vodilka mu e gnevot kon nikola gruevski, ne ferma ljube partija , ideali ili bilo so ,samo da mu nasteti na rakovodstvoto na vmro dpmne a so toa i na samata partija.
SAMO NE VERUVAM DEKA CE USPEE .
posle doadjanjeto od hag najmalku ova mu trebashe.:jaj:

што се замарате со човекот.нека си основа партија нели секој може да го направи тоа.има парламентарни избори 2012 па народот ако одлучи да му даде доверба така и ќе биде.
го ценев како човек кој бил за МАКЕДОНИЈА,меѓутоа од враќањето од Хаг не е истиот брат Љубе.
pa dobro zatvor si e zatvor ima coekot posledici.:uvo:

ЛИЦЕМЕРИЕ и СОБИРАЊЕ ПАРТИСКИ ПОЕНИ....
Вака ја коментирам средбата на Бошковски со МЛЕКАРИТЕ...
Срамота е бе на маката на овие луге да се рекламираме...
pa dobro mozebi coekot mozi da im pomogne na mlekarite:tapp:
on je po profesija SLATKAR.:uvo:

ти читај само читај еве ти уште една изјава
utrinski vesnik sigurno se naj "subjektivni" koga pishuvaa za VMRO-DPMNE.:pos2::pos2::pos2:

Да кога го чув и него за некаква букефализација не можев да верувам:nesvest:.Македонскиот родољубец така да зборува за античчкото минато на својот народ она што го зборуваат Грците Бугарите СДСМ.Па која Македнијатогаш ој сака.Не можам да сватам како неговите приврзаници не сфакаат
ma pushti gi poedinci uzivaa da se delimo na bugarofili srbomani a sega naj aktuelno bukefalizacija i ushte shto ne SRAMOTA ZA EDEN MAKEDONEC DA GO DELI SVOJOT NAROD.:tapp:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Види,ти остана, не ја смени идеологијата,ама 90 % од тие што се вмро-дпмне ја сменија идеологијата.Сеедно им беше кога се направи коалиција со лева партија како НСДП на Тито, сеедно им е коалиција сптен лев, другарот Ѕинго,кој уште сонува за савез комуниста и ООЗТ Предузеќа,сеедно им стана коалиција со терористи,посебно пак “сталинисти и ленинисти“ односно социјалдемократи.И какви вмровци се тие што заради ИМЕТО без ИДЕОЛОГИЈА седат таму и толерираат непринципиелни коалиции и се безгласни букви кој никој не ги ферма оти се надгласани и не можат ништо да сменат.
Колку години треба да чекаме да се смени ова неидеолошко раководство,со идеолошко, кога ни поминаа годините.Младоста ја изгубиме таму.Кога ке имам 90 години кур ке ме боли кој е таму.
Верувај дека не им беше баш сеедно на сите да ги гледаат Тито,Лазе или други комуњарчина,како си остваруваат сопствени лични агенди преку коалицијата со ВМРО,туку напротив многу беа разочарни од таквиот развој на настаните.Многумина не можеа да сторат ништо и беа надгласувани во месните комитети,многумина само ги наведнуваа главите не можеќи да писнат ни збор затоа што пред тоа некој го вработил неговото дете,снаа или внук во администрацијата.Ама сепак имаше и такви кој не го вртеа погледот во земја можеа а и денес можат со крената глава на сите да им се испулат во очи,без разлика дали тоа бил моменталниот лидер на месниот комитет или лидерот на партијата.Таквите луѓе ја одржуваат ВМРО-ДПМНЕ со години,тоа се “жилите“ на самата партија кој мислам дека што и да се случи од моменталното раководство,никогаш нема да се откажат од членство во ВМРО-ДПМНЕ и да формираат нова партија,затоа што знаат дека сите грешки на едно раководство се минливи а доколку одстапат од оваа идеологија вака јавно како Љубе или ЉуБчо никогаш нема да можат да се вратат назат со истиот кредибилитет и почитување кое го имале пред тоа.:toe:

Десницата во македонија измешана со левицата и со се што се рекло партија во македонија гласана од комуњари пензионери кои се лажат за кобожемски 10% пензија и луѓе кои се офајдиле од незе.
Впрочем такво е мнозинството од Македонскиот народ кое секогаш оди на гласање со надеж за подобра иднина,па затоа сите партии се обидуваат да го фрлат “таргетот“ токму врз тоа мнозинство,за да си ги остварат сопствените политички но и финансијски амбиции.:toe:
 
Член од
12 февруари 2007
Мислења
892
Поени од реакции
4
Дефинирај ти се молам што подразбираш под поимот ВМРОвец???
ЉуБчо , ЉуБе, ли се вистинските ВМРОвци според тебе???
Не ми е јасна логиката зошто ви пречи Груевски кој успеа оваа партија да ја врати од мртвите во самиот ВРВ, и да ВМРО е отворена партија за сите кои имаат капацитет, без разлика дали се партиски неопределени или и припаѓале на друга партија...
Сепак мислам дека е подобро да се оди на квалитет отколку на број на залепени плакати како единствен критериум...
ЉуБе нема КАПАЦИТЕТ да се носи со НОВИТЕ и КВАЛИТЕТНИ дечки кои своите места ги изборија со РАБОТА и ШКОЛУВАЊЕ наместо со рецитирање и поезија...
Мислам дека УМРЕ времето кога народот се ПАЛЕШЕ на убав ГОВОР а со тоа умре времето и на политичарите од типот на Бране, ЉуБе , Љубчо & Co.
Ko NG ce izlezi na muabet so bilo koj ce prajme muabet...dotogas se e ovoj bil na fax...covek stanal???
Водилка на Љубе му бил гневот кон грујо
А гневот на Грујо кон Љубе од страв да не му ја земи популарноста и рејтингот од летоска па навака и не го кандидира за претседател НИКОЈ НЕ ГО КОМЕНТИРАТЕ !!!!
Ама како ке коментирате,па ТОЈ Е БЕЗГРЕШНИОТ ГРУЈО,и СИТЕ САМО НЕМУ МУ МИСЛАТ ЛОШО, А ТОЈ СИТЕ ГИ САКА.
Затоа ја очисти ВМРО-ДПМНЕ од ВМРОВЦИ и сега среќно си живеат со комуњари,социјалисти,либерали,демократи,баба Дулуќ,Ѕинго,Павле,Боце,Михајло,Панде,Трајко,Каргов,
Саркањац,Стоиљковиќ,Тодоровиќ,Димиќ,Сокол,.......и се така редум збирутина од сите партии,ред-поредум вмровци од ’903 па навака,кои не сакаа името вмро да го спомнат до пред 5-6 години а сега се во Извршен на вмро.
Decava ne mozat da svatat deka partija e ubeduvanje...a tek posle interes.

На Србин не објаснувам многу,Само ке кажам
Вмро Дпмне=Српска Радикална Странка:toe:



Љубисав Иванов-Ѕинго е претседател на СПМ и коалиционен партнер на Премиерот(значи моментално ја поддржува владата не е Вмровец)
Драган Павловиќ-Латас е вработен кај Ѕинго и додека е Ѕинго со Вмро ке ја поддржува владата што значи дека и тој не е Вмровец.
Слободан Томиќ е мислам од партијата на Иван Стоиљковиќ кој е во коалиција со Вмро.Додека се во коалиција тој ке биде со Вмро,а потоа која страна ке фати неговиот претседател и тој таму,значи не е Вмро:toe:.
Од Сдс вие што сте имам впечаток дека пишувате постови само колу да ве има а што пишувате не се читате:smir:
Tomic ne e Srbin tuku MK i simpatizer na Vmro...
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
1.043
Поени од реакции
182
Лесно е да се формира партија. И што после? Кој ќе биде член на таа партија? Со кои интелектуални сили ќе води Љубе политика и економија? Со Ламбе Арнаудов, Доста Димовска, Војо Михајловски, лавовите, тигрите ... со кого?
И ВМРО-Народна имаше сила една година откако се оддели од ДПМНЕ и го собра олошот на едно место. Каде е сега таа партија? Не знам ни дали постои.
 
Член од
29 март 2009
Мислења
97
Поени од реакции
9
Лесно е да се формира партија. И што после? Кој ќе биде член на таа партија? Со кои интелектуални сили ќе води Љубе политика и економија? Со Ламбе Арнаудов, Доста Димовска, Војо Михајловски, лавовите, тигрите ... со кого?
И ВМРО-Народна имаше сила една година откако се оддели од ДПМНЕ и го собра олошот на едно место. Каде е сега таа партија? Не знам ни дали постои.
Неее, Доста ке му ја остави на Гујо му треба како Директор на Македонскиот културен центар во Софија.Војо и Ламбе не се занимаваат со политика,а лавовите и тигрите не можат пошто и онака се на отстрел кај Гујо.Просто се истребија,на радост на учките на Али Амети,а Богами и на Гујо.Тој не сака такви кадри,подобри се комуњарчињава со српски беграунд за водење на политика и економија.

Ko NG ce izlezi na muabet so bilo koj ce prajme muabet...dotogas se e ovoj bil na fax...covek stanal???

Decava ne mozat da svatat deka partija e ubeduvanje...a tek posle interes.


Tomic ne e Srbin tuku MK i simpatizer na Vmro...

Томиќ е во Скопје дојден од Тетово,а во тетово е дојден од Србија.
Томиќ е српски циган, Моравац, ако сте чуле.
Па сами гледате дека личи на Бурдуш.
Инаку,целото негово семејство ми се комшии во Ѓорче.Абе да го видевте татко му, па браќа му,прави Џамбази со тоа мустаќите цигански,оргинал Моравци,црни како од Шутка.
Али он сега “ВЕЗЕ“ за ПАСТИРОТ, и таков вмровец нит се родил нит ке се роди:toe:
 
Член од
21 февруари 2009
Мислења
1.315
Поени од реакции
47
so sreka na Ljube ama stom dosla rabotava da go silat ovie od SDSM sigurno daleku ke stigne.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Неее, Доста ке му ја остави на Гујо му треба како Директор на Македонскиот културен центар во Софија.Војо и Ламбе не се занимаваат со политика,а лавовите и тигрите не можат пошто и онака се на отстрел кај Гујо.Просто се истребија,на радост на учките на Али Амети,а Богами и на Гујо.Тој не сака такви кадри,подобри се комуњарчињава со српски беграунд за водење на политика и економија.
Томиќ е во Скопје дојден од Тетово,а во тетово е дојден од Србија.
Томиќ е српски циган, Моравац, ако сте чуле.
Па сами гледате дека личи на Бурдуш.
Инаку,целото негово семејство ми се комшии во Ѓорче.Абе да го видевте татко му, па браќа му,прави Џамбази со тоа мустаќите цигански,оргинал Моравци,црни како од Шутка.
Али он сега “ВЕЗЕ“ за ПАСТИРОТ, и таков вмровец нит се родил нит ке се роди:toe:
Oд економијата никакво фајде,само реклами изминативе три години па ако не прочитаат по некоја критика низ форумиве никаква реформа немаше да спроведат,дури и она за што се фалат дека го “остварувале“ на крајот излегува дека е неуставно или нема никаков ефект во стопанството.
А за Томиќ,велиш нешто како Амди Бајрам ама Српска верзија,затоа ми беше малку чуден,особено со писмото-поема за пастирот и неговото стадо.:smir:
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Интервју на Љубе Бошковски за А1:

http://a1.com.mk/vesti/default.aspx?vestID=108307


Легенда е овој човек...Не ми е јасно зошто таков ТАЛЕНТ за ПОЕЗИЈА и РЕЦИТИРАЊЕ , се занимава со политика...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom