И официјално, Љубе најави формирање на партија

Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
e od kade sega ova,doverba dobil za da ne menuva ime ? ova nema vrska zosto i vo prerodbata vo 100 cekori i vo prosirenata i nadgradena si stoi pisano ,e sega vie sto ne ste razbrale pa ste mu dale doverba toa e vas problem ,i ubavo si pisuvas NIE KAKO NAROD KOJ GO IZBRAL .......

za doverbata pak ic glava ne gi boli .samo sto zavrsija izborive si kazaa pu ,pu pu se sto taksavme ke ostvarime ama ODLOZENO.

cunki tri godini na vlast im bile MALKU
што стои пишано во врска со името и идентитетот жити се ај објасни
јас немам прочитано незнам ти кажими
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
А ти Почнаааааааааааа со филозофиите, незнам дали има некој кој ти ги чита целите постови. :pos:

Се пишува кратко и јасно секој да разбере, а не све натрупано и ела снајдиси, пишувано глупости. :tapp:
ami eve ti mi gi citas postovite

da imase malku greski praeno grujo vo tri godini vladeenje moze i mojot post ke bese pokratok

inaku poentata mi bese da sporedam kako vladee grujo i kako ja vodi dpmne ,zosto samo plukate deka LJube nemal da moze da ja vodi
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
ami eve ti mi gi citas postovite

da imase malku greski praeno grujo vo tri godini vladeenje moze i mojot post ke bese pokratok

inaku poentata mi bese da sporedam kako vladee grujo i kako ja vodi dpmne ,zosto samo plukate deka LJube nemal da moze da ja vodi
што напенате толку
Љубе си замина од ВМРО ДПМНЕ ќе си основа партија и крај
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
што стои пишано во врска со името и идентитетот жити се ај објасни
јас немам прочитано незнам ти кажими
izvini priatele ama veke imam za ova pisuvano ,a i ne e tesko da si ja najdes programata i da procitas ako pak pisam ke bidam dosadna.

dodusa i ivanov neodamna objasni razumen kompromis
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
izvini priatele ama veke imam za ova pisuvano ,a i ne e tesko da si ja najdes programata i da procitas ako pak pisam ke bidam dosadna.

dodusa i ivanov neodamna objasni razumen kompromis
програмата ја прочитав јас немораш ти да ми ја објаснуваш
а за компромисот доволно беше замарање досега неможам и со тебе да се замарам
јас само на едно стојам дека кој и да посегне да смени име и кој ќе посегне по идентитетот македонски и ќе си поигра со нив и народот заслужува бесилка
безразлика кој е и чија и колкава поддршка има
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
30,9% Никола Груевски
8,7% Бранко Црвенковски
8,2% Али Ахмети
4,9% Имер Селмани
2,9% Ѓорге Иванов
1,1% Мендух Тачи
0,5% Зоран Заев
0,3% Љубе Бошкоски
0,2% Љубчо Георгиевски

Извор А1...

Само да обрнам внимание на рејтингот на ЉуБе...
Или во Бројќи околу 5.000 гласачи...
 
Член од
26 март 2009
Мислења
49
Поени од реакции
1
30,9% Никола Груевски
8,7% Бранко Црвенковски
8,2% Али Ахмети
4,9% Имер Селмани
2,9% Ѓорге Иванов
1,1% Мендух Тачи
0,5% Зоран Заев
0,3% Љубе Бошкоски
0,2% Љубчо Георгиевски

Извор А1...

Само да обрнам внимание на рејтингот на ЉуБе...
Или во Бројќи околу 5.000 гласачи...
Не сум во тек со рејтинзи последните три месеци па не знам од дека и од кога тие проценти кои сите заедно немаат како Груевски.:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Не сум во тек со рејтинзи последните три месеци па не знам од дека и од кога тие проценти кои сите заедно немаат како Груевски.:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

Па и немаат...
А Љубе конкретно има 100 пати помал рејтинг од лидерот на „ПРИВРЕМЕНОТО РАКОВОДСТВО НА ВМРО„ како што тој милива да ги именува...
 
Член од
26 март 2009
Мислења
49
Поени од реакции
1
Па и немаат...
А Љубе конкретно има 100 пати помал рејтинг од лидерот на „ПРИВРЕМЕНОТО РАКОВОДСТВО НА ВМРО„ како што тој милива да ги именува...
Ајде бре привремено раководство од дека па сега тоа братот трбаше малку да ужива во :sekss: има време за политика.
 
Член од
27 март 2009
Мислења
445
Поени од реакции
14
Rejtinzite na pretsedatelskite izbori za Ljube se dvizea nekade okolu 3% do 7%.A kako izleze krajniot rezultat site znajte.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Rejtinzite na pretsedatelskite izbori za Ljube se dvizea nekade okolu 3% do 7%.A kako izleze krajniot rezultat site znajte.

На крај излезе рејтинг од околу 10 % , значи утка од околу 100%, еве и сега ќе го дуплираме рејтингот и ќе кажеме Љубе во моментот има МАКСИМУМ 10.000 гласачи...
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Rejtinzite na pretsedatelskite izbori za Ljube se dvizea nekade okolu 3% do 7%.A kako izleze krajniot rezultat site znajte.
ај ти пресметај ...
колку регистрирани гласачи ... и колку гласови ... подели и ќе добиеш процент ...
анкетите се прават на вкупен број на заведени гласачи ...
од кои заведени гласачи кандидатот Љубе у примеров зема 150 000 :toe:
 
Член од
28 август 2007
Мислења
308
Поени од реакции
8
И тој Љубе загревота е,се фатија со СДС само за да добија то шо му треба,му требаше власт (претседател) за да можи некои луѓе да си ги извадат раат милиончињата од времето на ЉуБчо,ама ништо планот не му успеа па сега ќе прави нова партија,па нели ВМРО-ДПМНЕ му беше се во животот или не важи сега тоа,ех море такви луѓе што се бедни во душите не треба ни да постојат во МАКЕДОНИЈА,туку ајде нека направи и тој партија па конечно нека се дочисти каколот во ВМРО-ДПМНЕ и нека си се спои сега со LUCIFER (Б.Ц.) како што му е планот,демек сите сега ќе ги спојувал LUCIFER (Б.Ц.) и ќе станувале најјака опозиција кој ќе ја туркала власта.Се сложувам дека треба да има опозиција која сега ја нема,а и треба конечно да се видат сите одпадници,полека,полека сите испливуваат на површина,ЗАГРЕВОТА....
 
Член од
29 март 2009
Мислења
97
Поени од реакции
9
Rejtinzite na pretsedatelskite izbori za Ljube se dvizea nekade okolu 3% do 7%.A kako izleze krajniot rezultat site znajte.
Љубе од 3% пред изборите после избори имаше 15% исти колку Селмани.
Да плати Љубе анкета како грујо шо си ја плати оваа со нашите пари и Љубе ке има 30% како грујо и ке води пред сите.
Јас незнам кој луѓе ги анкетираат!!!!!
Па после лажгите за изборите и посебно со ова “разумен компромис“,јас не сум чула некој човек арно да вика и за грујо со “пу,пу неважи и смрзнато плати“ и за ѓоле со “разумен компромис и нервозата пред новинарите“.Сите викаат -како не заебаа да ги гласаме !!! а ваму 30% го сакале умирале за него.
Дали анкетата се правела во штабовите на вмро-дпмне па така сите гласале за фирерот а помалку од нив за преседникот.
 
H

HITCH

Гостин
Нека го викне Курокачанов на отворање на партијата и нека го викне Зоран да му го освети штабот :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom