Pro evolution soccer 2010

Статус
Затворена за нови мислења.

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.033
Поени од реакции
6.055
Аехахах, нема везе.

Ова е једината PES која 4 месеци ја влечкам за да стигнам до пола сезона на Мастер Лига.
Вчера играв, притисокот ми скрена, фаули не судат во шеснаесетник (апла косење), твојата одбрана трупови (кога ќе ги земеш, односно смениш играч, првите 2 секунди не можеш да го контролираш), AI-то кој ги контролира твоите играчи дебил...

Со другариве веќе не ни играме PES друштвено, се пребацивме на Virtua Tennis и Street Fighter 4, нема ваљда живци да вадиме. :)
Јас до 2013/14 стигнав мастер лига.
Се навикнав веќе на тоа шо не судат. има финта за фаулите, сврти се со грб кон противнички гол биди блиску 16-терец и мќе ти дое некој ќе те подбутне и оп ете фаул.
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Па ја не ги играм сите натпревари во PES10 во Мастер Лигата на некој неважен натпревар идам Leave To Coach :P
А сега има и начин да се маа на интернет ќе пробам после да маам.:)
Еј ако знаеш како да ја играм на нет,ај кажи жити се да поиграме малце на нет,зашо досадно е веќе вака
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Иди Online после иди I agree после Register те дава во една страна и таму се регистрираш и после во играта се Логираш и мааш.
Кај мене нешо неќе да ми стигне порака на ПП и ко ќе се логирам ми пише Errour Has ecoured.
 
Член од
1 април 2009
Мислења
662
Поени од реакции
573
Момци ај кој ја играл онлајн играта нека помага имам проблем т.е. нели кога се логирам за да играм онлајн ми излева "Your Version od PES 10 is incompatible" и ме испраќа да слегнам еден пач. Пачот го слегинам и го снимам каде што е играта и го упдејтирам. После кога оклучувам играта ми вика "Wrong disc inserted. Please insert the original PES 10 CD/DVD.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Иди Online после иди I agree после Register те дава во една страна и таму се регистрираш и после во играта се Логираш и мааш.
Кај мене нешо неќе да ми стигне порака на ПП и ко ќе се логирам ми пише Errour Has ecoured.
Да беше така лесно...

Оригинал ти треба за да играш, џабе се регистрирате и апдејти правите.
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Иди Online после иди I agree после Register те дава во една страна и таму се регистрираш и после во играта се Логираш и мааш.
Кај мене нешо неќе да ми стигне порака на ПП и ко ќе се логирам ми пише Errour Has ecoured.
Знам и јас за ова имам пробано и ми вика исто како кај тебе Error has ecoured,не може вака,јас мислев да не има некој друг начин

Момци ај кој ја играл онлајн играта нека помага имам проблем т.е. нели кога се логирам за да играм онлајн ми излева "Your Version od PES 10 is incompatible" и ме испраќа да слегнам еден пач. Пачот го слегинам и го снимам каде што е играта и го упдејтирам. После кога оклучувам играта ми вика "Wrong disc inserted. Please insert the original PES 10 CD/DVD.
Ќе си направиш само крак и ќе ти се пушти,ама џабе пробуваш и јас го симнав тој пач и го инсталирав и ја пуштив играта и без зезнати дресовите од тоа пачот,и пак неможе да се игра онлајн
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Стварно кога се предвидува да излезе тој начин и за тие што ја немаат оригиналната игра ? :kesa:
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Стварно кога се предвидува да излезе тој начин и за тие што ја немаат оригиналната игра ? :kesa:
Има разни гатачки по тв, прашајте :tv:

Не се знае дали ќе излезе воопшто, и колку ќе биде функционален. Грабнете ја пес 6, таа може онлајн.
 

ЏамПЏет

DeaDShoT
Член од
2 декември 2009
Мислења
653
Поени од реакции
89
Дечки ако можете да ми помогнете да ми кажете како се шутираат слободни шутеви на пес10?
Јас досега само пречки сум погодувал, или пак голманот да ми ја одбрани, никако да погодам...
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Абе луѓе може некој да ми помогне со камерата коа играм утакмица? Стаив пач еден преку китсервер, и наместена ми е камерата (нормал медиум мислам се викаше), али не е како порано да ја следи топката по терен под прав агол туку овде само си останува камерата у средина на терен и ја следи топката налево и надесно и многу е кретенско. Ако знае некој како да средам како порано да биде ќе го частам :)
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Абе луѓе може некој да ми помогне со камерата коа играм утакмица? Стаив пач еден преку китсервер, и наместена ми е камерата (нормал медиум мислам се викаше), али не е како порано да ја следи топката по терен под прав агол туку овде само си останува камерата у средина на терен и ја следи топката налево и надесно и многу е кретенско. Ако знае некој како да средам како порано да биде ќе го частам :)
Влези во kitserver фолдерот, таму имаш config.exe, camera angle намести на нула.
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Дечки ако можете да ми помогнете да ми кажете како се шутираат слободни шутеви на пес10?
Јас досега само пречки сум погодувал, или пак голманот да ми ја одбрани, никако да погодам...
Aко погодуваш пречки, добар си :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom