Pro evolution soccer 2010

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Значи ако може мала помош, инсталирано ми беше PES без пач до вчера пошо не играм нешто мн мн на лаптоп ама рокна компјутерот и мора да се снаоѓам :P Како и да е го симнав
Pro Evolution Soccer 2010 Update 1.03-ViTALiTY

Пачот од PESedit 1.4, инсталирав првин упдејтот, го кракував, инсталирав пачот и сеа вика
Either file is damaged or was not correctly installed, чаре само reinstall на целата игра?
 
M

mercenary

Гостин
Да прашам нешо.Сакам да играм со еден другар и ставам џоистик ама ми дава само 1 контролер.Идам у систем сетингс и контролерс само 1 контролер ми дава а 2,3 и 4 се црни,unavaiable.Да не знае некој шо да праам?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Да прашам нешо.Сакам да играм со еден другар и ставам џоистик ама ми дава само 1 контролер.Идам у систем сетингс и контролерс само 1 контролер ми дава а 2,3 и 4 се црни,unavaiable.Да не знае некој шо да праам?
Ќе идеш во Settings.exe-то (надвор од играта, во фолдерот каде што ти е инсталирана) и потоа во Controllers таму.
На Controller 1 ќе оставиш празно, тоа ти е тестатурата. Кај Controller 2 селектирај си го гејмпадот и завршена работа. :)
 
M

mercenary

Гостин
Ќе идеш во Settings.exe-то (надвор од играта, во фолдерот каде што ти е инсталирана) и потоа во Controllers таму.
На Controller 1 ќе оставиш празно, тоа ти е тестатурата. Кај Controller 2 селектирај си го гејмпадот и завршена работа. :)
Фала,господ здравје да ти даде =.=
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.763
Поени од реакции
6.723
Па некои коментари до кадер сте стасани, што имате освоено. Јас на пример имам освоено со Манчестер Јунајтед Премиер лига и финале во ЛЕ (на про). Со Сити Премиер лига и финале во ЛШ, со Интер (и Пандев) Калчо лигата и ЛШ, со Севиља Ла лига и ЛЕ (овие на топ).
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Дали има нешто за да се промени коментирањето..стварно тапа е!!
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Симни поголема верзија, со сите јазици и мењај.
Ахх значи од старт сум направил грешка...

А зачуваните игри дали ќе можам да ги употребам ако ја сменам верзијата!
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Ахх значи од старт сум направил грешка...

А зачуваните игри дали ќе можам да ги употребам ако ја сменам верзијата!
Ќе ти работат, не е друга верзија него претпоставувам таа што ја имаш е само англиски а на целосната што е околу 10 гига ги има сите. Е сеа може ќе најдеш негде само коментаторот да го симнеш, али незнам не сум барал.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ќе ти работат, не е друга верзија него претпоставувам таа што ја имаш е само англиски а на целосната што е околу 10 гига ги има сите. Е сеа може ќе најдеш негде само коментаторот да го симнеш, али незнам не сум барал.
Аха епа тогаш ќе барам прво за коментаторите да ги симнам...

Ако не најдам тогаш целата игра комплет ќе ја симнам...не можам да го слушам глупавиот англичанец :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Аха епа тогаш ќе барам прво за коментаторите да ги симнам...

Ако не најдам тогаш целата игра комплет ќе ја симнам...не можам да го слушам глупавиот англичанец :)
Итаљаните се зверови!

Шпанците ме разочараа, многу меланхолично коментираат. :))
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Кога ќе одам Master League и сакам да продолжам да играм, значит на Load Game ми се минимизира играта и ми пишува ова:



А кога ќе одам на играта шо е долу, само вака стојт:

кликам ок на та горната слика и играта се исклучува.

Ај помагајте! :helou::smir:

Инаку, го избришав тоа и почнав со нов тим, ама џабе пак исто пррајт. :(
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.763
Поени од реакции
6.723
До пачот е. И мене така ми правеше. По долги нервозни преинсталирања успеа. Ти посакувам среќа во твоите обиди :smir:
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Го имам инсталирано пачот 1.4 од pesedit.com и после го инсталирвам 1.4.1. Ги инсталирвам пачовите, ама пак исто прајт. :toe:

Ти кој пач го имаш?
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Не треба ништо да преинсталираш. Треба очите да ги отвориш :)

How to use the switch files:
Let's say you want to play a Master League..
Click the switch file for Master League (find it in 'start menu -> PESEdit.com 2010 Patch -> switch files)
Now you start PES and create your Master League
Save your game
The next time you do not need the switch file anymore, loading should work now.

Do the same for 'Become a Legend' and 'Online' modes, just use the corresponding switch files.
The 'Master League 2' switch is for 2. Bundesliga players, with it you can choose any team from the 2nd German division.
Плус има два .бат фикса, и тие стисни ги.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom