Pro evolution soccer 2010

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Или помогнете му ко луѓе, или воопшто не пишувајте на темава.

Иди во Settings.exe, кај Controller и Controller 1 остави го празно.
Controller 2 стави го џојстикот и средена работа.
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
Пес 2010 Живо срање ја играм веке 3 дена си ја симнав и мислам дека играва е големо ГОМ*О за разлика од 2009 не се споредуваат ,што е со играчиве бе ццццц се лизгаат по терен , а за голманите да не збориме живи инвалиди ,играва е жива срамота си се враќам ја на 2009 ГОЛЕМО РАЗОЧАРУВАЊЕ ЈА напраиле ФИФА2 :place:штета
PES 6 И 2009 најбоље игри у наредни 10 години дефинитивно
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Neam problemi so igrata osven toa smrdlivite fauli, na Profesional sudi nepostoecki fauli a na Top Player i noze da ti isecat ne sudi (iako ne ja pipnal uopste topkata) ali to e to, Become a Legend si igram najinteresno mi e :)


PS:
Intel(R) Celeron(R) D CPU 3.20GHz x 1 (3.20Ghz)
1.0 GB
NVIDIA GeForce 7300 SE/7200 GS (PS3.0/VS3.0)
512 MB

Samo ram treba za da ja igram so malce bolje kvalitet, taka?
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.823
Поени од реакции
6.819
Пес 2010 Живо срање ја играм веке 3 дена си ја симнав и мислам дека играва е големо ГОМ*О за разлика од 2009 не се споредуваат ,што е со играчиве бе ццццц се лизгаат по терен , а за голманите да не збориме живи инвалиди ,играва е жива срамота си се враќам ја на 2009 ГОЛЕМО РАЗОЧАРУВАЊЕ ЈА напраиле ФИФА2 :place:штета
PES 6 И 2009 најбоље игри у наредни 10 години дефинитивно
Грешка си братче! И јас мислев слично како тебе кога ја зедов првите 2-3 дена ама сега по 20 дена играње од кога ја усовршив не станувам од неа. Сега за сега си играм на professional а кога ќе освојам титула ќе се префрлам и на топ плеер. Најосновно од се е да имаш ЈАК компјутер! Не за џабе постојат minimum и recomended requirements. Ако играш на мин или нешто подобро од нив играта ќе биде успорена, реакциите на играчите задоцнети и нема да биде секое додавање, шут или центаршут како што сакаш ти. Играта е сосема реална. Навистина тешко се даваат голови но и тешко се примаат. И твоите играчи во одбрана се поставуваат многу добро па понекогаш на противникот не му останува ништо друго туку да кружи околу. Јас па многу се нервирав на ПЕС 2009 се случуваше цело време ЈАС да играм да се трудам да правам шанси и да не дадам гол и тие оп 91 мин. ми прават контра и ГУБАМ 0-1! Нервози в крај! Таму сите противници без разлика кои се (Реал, Аталанта, Баерн, Портсмут, Валенсија, Арсенал, Хул Сити...) играат против тебе како да се Барселона. Максимално и безгрешно. Овде ако ја имаш играта, топката кај себе и ако создаваш шанси голема можност има да постигнеш прв гол и на крај да победиш. И компјутерот не е толку совршен па понекогаш промашува и чисти ситуации кои во ПЕС 2009 значеа 0-1 против тебе. За да ја доживееш играта максимално ти треба КОМПЈУТЕР братче! Еве јас на што играм и досега сум презадоволен од играва:


Еве и едно клипче со хајлајтс од наубавиот натпревар што сум го одиграл досега во Мастер лигата со Манчестер Јунајтед против Ливерпул на Енфилд, сезона 2012-2013: (Обрнете внимание на последниот гол за 3-4 компјутерот НЕ Е СОВРШЕН и едноставно се покорува на физичките закони и по инерција си дава автогол)

 

Attachments

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
не бе пеер не се замарам едноставно ни ми праи вкус ,за пц то мое нема шо да ти зборам иам се шо треба да се има 2 гб рам 512-графичка, процесор 3.01Gh значи иам се како шо треба се е гуд(Плаво) kaj mene едноставно гемплејот не ми се свиѓа не очекував голови од офсајд и слични, багови(за пеналите да не зборам) шо ме иритираат а и онака не дадов денар за играта али ја си се враќам на пес 2009 зверка е играта и ич Патлак не ме боли ке чекам 2011.......
п.с игарава ме потсеќа на фифа ,а фифа ја мрзам гадно
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.823
Поени од реакции
6.819
не бе пеер не се замарам едноставно ни ми праи вкус ,за пц то мое нема шо да ти зборам иам се шо треба да се има 2 гб рам 512-графичка, процесор 3.01Gh значи иам се како шо треба се е гуд(Плаво) kaj mene едноставно гемплејот не ми се свиѓа не очекував голови од офсајд и слични, багови(за пеналите да не зборам) шо ме иритираат а и онака не дадов денар за играта али ја си се враќам на пес 2009 зверка е играта и ич Патлак не ме боли ке чекам 2011.......
п.с игарава ме потсеќа на фифа ,а фифа ја мрзам гадно
Како сакаш. Јас не ја ни пробувам ФИФА 10 би требало да е срање.
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Абе стварно како се шутираат пеналите на оваа? Ако држиш на десно или лево и шутнеш, играчот ја рога топката во публика, а ако не држиш за насока или ако само притиснеш на копче за насока и шутнеш ја шутира право...
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Абе стварно како се шутираат пеналите на оваа? Ако држиш на десно или лево и шутнеш, играчот ја рога топката во публика, а ако не држиш за насока или ако само притиснеш на копче за насока и шутнеш ја шутира право...
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
izleze super patch all in one
pes-patch.com
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Има ли пач за коментатори ? Српски, Хрватски... да биде поинтересно =)
 

--N-SOUND--

Street Dragster
Член од
22 февруари 2009
Мислења
252
Поени од реакции
6
ја играм пес10 втор ден на ps2 ама ме чуди зш ја нема таа мапата што е доле местам ама пак ја нема и има уште неколку заебанции на пример глеам на пц роналдо едни бројки таму други т.е две до три се различни а играта е пес10 можно е да нее таа да е некое гомно:toe:

ја купив пред бисер кај тие што продаваат филмови игри за пц.:toe:

коа ја пуштам во позадина е Owen и коа треба да се бира тим ова она во позадина е Owen ако ја има некој играно нека каже
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom