Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.896
Поени од реакции
717
Каде може да најдам,да видам од колку пее Гоце Арнаудов денес на плоштад :) ? Или некој да каже :)
 
T

Tetro

Гостин
Која фирма е за затруени кучиња? Улично, уште не беше угинато, не знам до кога ќе издржи...кој е одговорен за да прибере вакви случаи (затруени или угинати)? кај да се јавам?
Никој не одговори. :(
А мислам дека ако се јавиш во општина (било која) нема да знаат да ти кажат. Жално.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
474
Поени од реакции
152
Дали некој може да ми каже каде може да се купи поквалитетно фризби?
Во Скопјево никаде драга моја, само да знаеш колку барав, и на крај порачав од странство ми донесе другарче... :toe:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.724
Поени од реакции
12.155
Никој не одговори. :(
А мислам дека ако се јавиш во општина (било која) нема да знаат да ти кажат. Жално.
Фала за реакцијата и советот :) без врска ситуација...пред врата ми беше
Дигнав раце од државниот апарат...премногу е гломазен. Се јавив во општина, ми рекоа градот е надлежен, се јавив во г. Скопје, ме упатија до комунално, се јавив во комунално, ме упатија во Вардариште...а во Вардариште цел ден никој не одговараше на бројот 80... Земав количката, го ставив во најлон и го фрлив во контејнер.

Ова е еден вид упатство оние кои ќе имаат слична мака, да не бараат и прашуваат никого...сами да се снајдат.
 
С

Спенсер

Гостин
Перниче за ваков печат??? само перниче ми треба :) низ лептокарија низ книжари и сл нема :)

 

marTin*

мαјатιη™
Член од
10 октомври 2008
Мислења
287
Поени од реакции
12
Кај можам да најдам иста како оваа блуза што е само да е на кратки ракави значи иста како оваа само на кратки ракави(на амазон,некој бутик или сл .)
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Перниче за ваков печат??? само перниче ми треба :) низ лептокарија низ книжари и сл нема :)
Види во Тродат, карши судска палата или во трафиките до Народна банка, тие прават печати, да не продаваат само тоа што ти треба.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Кај можам да најдам иста како оваа блуза што е само да е на кратки ракави значи иста како оваа само на кратки ракави(на амазон,некој бутик или сл .)
Бараш бела маица по кратки ракави?
 

marTin*

мαјатιη™
Член од
10 октомври 2008
Мислења
287
Поени од реакции
12
Да,ама како оваа на сликава,не обична на кратки ракави се надевам дека ме свати :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ова е за мене така??? :) не,ќе проверам :)
Провери и до НБРМ има една трафика на самата улица за печати.

--- надополнето ---

Гледам во темата никој не гледа па морам овде.Стиснав нешто и сите икони на декстоп станаа големи и растегнати,како да си вратам се назад?
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
Провери и до НБРМ има една трафика на самата улица за печати.

--- надополнето ---

Гледам во темата никој не гледа па морам овде.Стиснав нешто и сите икони на декстоп станаа големи и растегнати,како да си вратам се назад?
Десен клик на десктоп > Personalize ... одбери која тема и види дали ќе се оправи. Ако не на истиот екран долу лево кај See Also одбери Display ... таму провери која е големината ... 100% е препорачана. Ако повторно не е ок, од последниот прозорец одбери Change display settings и промени резолуција ... Е ако и така не е ок, немам веќе друга идеја :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom