Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
Член од
23 септември 2010
Мислења
645
Поени од реакции
385
Каде може да најдам клингерит во скопје?
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
На Телма се врти една реклама за испорака со моторчиња, купувале и носеле до дома работи од аптека, продавница и сл, и секаква испорака вршат, рекламата беше со слика од веспа некоја и името на фирмата, текст и броеви, знае некој која фирма беше и телефон од фирмата?
Или ако знаете било која фирма што врши таква испорака, да купи и да донесе до дома?
 
Член од
22 ноември 2010
Мислења
75
Поени од реакции
3
Луѓе се прашувам дали можам да најдам Alienware компјутер во Скопје или кај било во Македонија или морам да го порачам од странство?
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Луѓе се прашувам дали можам да најдам Alienware компјутер во Скопје или кај било во Македонија или морам да го порачам од странство?
Алиенвер имаше знам лаптоп во Сет мислам дека они се официјални риселери за делл-Алиенвер во Македонија ама оди прашај несум сигурен
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Луѓе се прашувам дали можам да најдам Alienware компјутер во Скопје или кај било во Македонија или морам да го порачам од странство?
1. Зашто сакаш да ФРЛАШ толку пари?
2. Ги имаш во TNT
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Фрлаш пари за брендот само, колку да се фалиш дека имаш Alienware.
А можеш да си склопиш сличен во перформанси PC за помалце пари.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Поточно се работи за тема....Имаше мислам тема за летна работа во Германија каде што имаше прикажан mail од посредникот, ама неможам никако да ја најдам. На кој му се наоѓа ќе му бидам многу благодарен :)
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Ај некој да ми помогне да ја најдам најлесно железничката постројка во Ѓорче Петров? Ептен итно е....
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Ај некој да ми помогне да ја најдам најлесно железничката постројка во Ѓорче Петров? Ептен итно е....
Населбата Даме Груев (Геге) ја знаеш? Кажи што знаеш од Ѓорче за да ти помогнам најлесно :smir:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Ај некој да ми помогне да ја најдам најлесно железничката постројка во Ѓорче Петров? Ептен итно е....
Кога одиш накај Геге има еден мост,значи пред влезот на Геге,застануваш на средина мост,гледаш од десна страна пруга долу има,малку понатаму е постројката,само треба одма од мостот кога ќе се спуштиш да свртиш десно на првата улица.
Не знам каде е точно постројката,најубаво прашај некој од луѓето што ќе ги сретнеш во близина,ќе ти кажат,да не нагаѓам за џабе,да не се изгубиш :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom