Каде може да најдам? (Општи прашања)

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
каде можам да најдам добри плочки за во кујна, тоалет и ходник...онака футуристички интересни, на светли бои, нешто како фенг шуи и слично, нормално да не бидат со астрономски цени, и да не знаете некоја страна на која можам да видам идеи за кујна, тоалет, дневна и слично
Има супер плочки во една продавница на Качанички пат, и не беа прескапи колку што се сеќавам. Продавницата е голема, на два спрата, продаваат и мебел, кога одиш од Палас натаму е од десната страна, ама не ми текнува како се вика, ќе прашам утре па ќе ти пишам пп со поточни инструкции.
 
U

UniqueGirl

Гостин
Не не, треба ептен да мразам некој за да му ја дадам таа обврска.. Ќе пробам со телефон, 5 мегапиксели камера има па ќе видиме.. Фала ви на сите, во секој случај :smir:
Сега прашав.
Значи една страна скен ти е 10 денари,
300 x 10 = 3000 денари.
Пробав да добијам на попуст, и може на упола т.е 5 денари од скен = 1500.
Ако се снајдеш со мобилка, уште подобро.
Ако не, ќе се упознаеме и ќе те однесам успут. :)
 

џо!

Фаличниот Ром
Член од
31 октомври 2009
Мислења
519
Поени од реакции
52

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Каде принтаат од пдф документ?
И дали е разумна цената? Пошо ми требаат негде 200 и кусур страни за принтање....(текст)
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Сега прашав.
Значи една страна скен ти е 10 денари,
300 x 10 = 3000 денари.
Пробав да добијам на попуст, и може на упола т.е 5 денари од скен = 1500.
Ако се снајдеш со мобилка, уште подобро.
Ако не, ќе се упознаеме и ќе те однесам успут. :)
За цена од 3000 денари, а мислам дека и поефтино имаш Еpson Stylus DX740. Па скенирај колку сакаш и да не ти е мака за парите:smir:
 
A

Auditore

Гостин
Каде принтаат од пдф документ?
И дали е разумна цената? Пошо ми требаат негде 200 и кусур страни за принтање....(текст)
Сегде принтаат пдф, али цените се многу високи, мислам дека беше 8 денари по лист..последен пат кога принтав од пдф толку беше добро памтам, ме одраа.
 
A

apidrone

Гостин
Сегде принтаат пдф, али цените се многу високи, мислам дека беше 8 денари по лист..последен пат кога принтав од пдф толку беше добро памтам, ме одраа.
Каде е тоа 8 денари лист бе?? Освен ако не е во боја. Иначе, сегде принтаат пдф, и е обично 2-3 денари од лист (за црно бело).
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Сегде принтаат пдф, али цените се многу високи, мислам дека беше 8 денари по лист..последен пат кога принтав од пдф толку беше добро памтам, ме одраа.
Што има врска дали pdf, txt, doc.... принт си е принт, лист си е лист.
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
876
Поени од реакции
462
каде има добри топки за фудбал ама од оние поевтините не барам некоја оригинална ама добра да биде не ко оние од пазар шутни 2 пати и се скина!
 
A

Auditore

Гостин
Каде е тоа 8 денари лист бе?? Освен ако не е во боја. Иначе, сегде принтаат пдф, и е обично 2-3 денари од лист (за црно бело).
Читај погоре колку е, ќе видиш, ценава ја напишав зошто лично бев да ми испринаат пдф и толку ме чинеше.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
каде има добри топки за фудбал ама од оние поевтините не барам некоја оригинална ама добра да биде не ко оние од пазар шутни 2 пати и се скина!
Во Џамбо

--- надополнето ---

За цена од 3000 денари, а мислам дека и поефтино имаш Еpson Stylus DX740. Па скенирај колку сакаш и да не ти е мака за парите:smir:
Или овој :pipi:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.417
Поени од реакции
7.753
За принтање зависи каде ќе отидеш.

За скенирање предлогот на Македонка1985 е моментално најдобро нешто на пазарот за тие пари, плус имаш и печатар за кој боите се многу ефтини.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom