Каде може да најдам? (Општи прашања)

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Каде да го однесам сонито (2ка е) да ми го средат нешто ми се заеба ласерот а незнам кај има некаде кај што може да го направат. Во Скопје ми треба не по другите градови
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
Ај и јас да прашам...кај можам да најдам кежуал капчиња ???
Кежуал капчиња....мислиш карирани ? Имаш во Шутка, инаку од добрите брендови како Fred Perry,Stone Island слабо во Македонија....Најдобро ти е да си нарачаш преку нет...
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Кежуал капчиња....мислиш карирани ? Имаш во Шутка, инаку од добрите брендови како Fred Perry,Stone Island слабо во Македонија....Најдобро ти е да си нарачаш преку нет...
Аха претпоставував дека ке пише некој во Шутка,ама мрза ми е да одам до таму,но ке се натерам некако да отидам :)

Мислев дека и накај Битпазар има,додека ми го донесат Фред Пери капчето,колку да не бидам без ич...:)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616


Aлка ко таа долната?
Шарената, не таа со wwjd....?
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
Аха претпоставував дека ке пише некој во Шутка,ама мрза ми е да одам до таму,но ке се натерам некако да отидам :)

Мислев дека и накај Битпазар има,додека ми го донесат Фред Пери капчето,колку да не бидам без ич...:)
Незнам зошто во Словенија Спорт не носат капчиња ФП иако има кошули,патики и маици од тој бренд....Од каде го нарача ФП капчето ?
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Незнам зошто во Словенија Спорт не носат капчиња ФП иако има кошули,патики и маици од тој бренд....Од каде го нарача ФП капчето ?
Јас прашав пред некое време дали ке донесат капчиња и ми рекоа би требало да донесат,ама ништо од тоа,останале на збор само...инаку капчето директива од Австралија :)
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Каде во Центар има кладилница спортлајф?
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
Кај Соборна, автобуската што е за накај Карпош... Епа позади неа:)
Мислам дека нема таму Спорт Лајф , тоа се Депортиво и Бундес Спорт.Спорт Лајф имаш на приземје во ГТЦ , до Словенија Спорт (во пролазот кај Кубанскиот ресторан).
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Мислам дека нема таму Спорт Лајф , тоа се Депортиво и Бундес Спорт.Спорт Лајф имаш на приземје во ГТЦ , до Словенија Спорт (во пролазот кај Кубанскиот ресторан).
Моја грешка. Се извинувам:)
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Чипови за покер.Али не од тие пластичните,еднобојните,никаквите.Полупрофесионални или професионални.Треба од прилика еден чип да тежи од 12 грама па нагоре. Има такви по Скопје негде?

Цена,колку чипа се во куферчето,дали идат заедно со карти,коцки и таканатаму

Фала!
Имаш во Охрид во LEGO(кај старата автобуска) професионален WPT куфер со чипови ама ептен е скап. Над 9000 денари, ексик и чипој и све.
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312


Aлка ко таа долната?
Шарената, не таа со wwjd....?
Јас знаЕВ да правам, па ако е исто ко со точак работава (демек се немам качено 10 години а знам да го возам :)) ќе пробам па ќе ти кажам.

Иначе се прави со конец за везење гоблени. :smir:

Имаш во Охрид во LEGO(кај старата автобуска) професионален WPT куфер со чипови ама ептен е скап. Над 9000 денари, ексик и чипој и све.
Е па ко така иде комбинација со заеднички сили :) Тие што сме стандардни играчи ќе си дадеме по некоја иљадарка,кога ќе ги земеме ќе ги изнајмиме неколку пати на други екипи а моментално во градов се е напалено за покер ко млади мајмуни и вииш ќе ни дојдат нас бакшиш :) Битно е шо знам дека негде има,пошто кај нас тие што имаат ги порачуваа од Белград. Фала за инфо!
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
Јас знаЕВ да правам, па ако е исто ко со точак работава (демек се немам качено 10 години а знам да го возам :)) ќе пробам па ќе ти кажам.

Иначе се прави со конец за везење гоблени. :smir:
Ај пробај жити се :)
Ако ти текнува направи еден туториал :pos:
Се сеќавам како деца правевме вакви, имав стотици...
Ако најдам по дома нешто ќе ти кажам.
фала :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom