Каде може да најдам? (Општи прашања)

Z

Zona Pelucida

Гостин
Kугла за чување риби и златни рибчиња,само амазон ја знам кај соборна, дали има таму?
Тука кај грчка амбасада има и уште два пет шопа,али не купуј од тој шо е карши грчка,пошо робата му е за нигде,со буви,а може и животинките болни да му се.Има нешто подоле во тоа малото пролазче за накај центар,а и у амазон има,све и свашта,башка чиста продавничка,јас сум задоволна од нив.
Него јас да прашам кај праат ѓиро у Скопјево,само не тој кај бит пазар шо е,гад ми е да јадам од кај него.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
Тука кај грчка амбасада има и уште два пет шопа,али не купуј од тој шо е карши грчка,пошо робата му е за нигде,со буви,а може и животинките болни да му се.Има нешто подоле во тоа малото пролазче за накај центар,а и у амазон има,све и свашта,башка чиста продавничка,јас сум задоволна од нив.
Него јас да прашам кај праат ѓиро у Скопјево,само не тој кај бит пазар шо е,гад ми е да јадам од кај него.
гиро манија прават добро гиро, спроти порта буњаковец.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
Ама тоа затворено да не е?Пошо мислам еднаш проаѓав ко да не работи више.
мислам не е, ама не сум 100% сигурна. имаше и едно го фалеа во пролазот кај беко, после малага десно, али од таму многу труења имаше. има и едно кај државна кога се оди нагоре по водњанска после првите трафики десно, мислам астерикс се вика. има и некои по водњанска, ама не сум сигурна за "каквочата" :) гиро манија беше ептен добро, штета ако го затвориле.
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Luge Kaj mozam da najdam:
Кај не, у секоја џиџимиџарница имаш вакви.

Independent ранци, маици низ градов?
Можеш за побараш у продавничката во зградата спроти Соборен, Escape или нешо слично се вика, али ептен е скапо.Исто моеш да провериш у Madness.

Фала а има нешто маици транс вамте тамте у тој стил?Ако нема кај можам и тоа да најдам на другарка роденден и се ближи и така?Ај фала.
+1 за ова, освен у Токсик кај може на друго место да најдам?
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Дали е возможно некаде каде било по државава да најдам вакви патики? Во Најк во Охрид ојдов,прашав дали можат да се порачаат ми рече ќе ме коштале 17 000 зошо демек биле 10 000 плус царина.. :nesvest:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Него јас да прашам кај праат ѓиро у Скопјево,само не тој кај бит пазар шо е,гад ми е да јадам од кај него.
На кеј во ГТЦ. До Ања. Гирадико се вика.
Најубаво гиро во Скопје дефинитивно!

Дали е возможно некаде каде било по државава да најдам вакви патики? Во Најк во Охрид ојдов,прашав дали можат да се порачаат ми рече ќе ме коштале 17 000 зошо демек биле 10 000 плус царина.. :nesvest:
Mислам дека ги нема во Скопје, ама сега треба нова колекција да донесат.
Така да и ако ги донесат сигурно околу 10 000 ќе бидат, како и повеќето високи патики кај нив :)
Некој да можеш да најдеш од страна да ти ги донесе малку поевтино ќе те фати. Во Америка се далеку поевтини, Европа држи повисоки цени на Најк.
А ќе се носат вакви патики високи во разни бои, може да донесат зимска колекција и од други понепознати фирми кои далеку ќе се поефтини.
Братучетка од Германија си купила слични само не се Најк со подреч бои, на попуст 25 евра. Џабе :)
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Mислам дека ги нема во Скопје, ама сега треба нова колекција да донесат.
Така да и ако ги донесат сигурно околу 10 000 ќе бидат, како и повеќето високи патики кај нив :)
Некој да можеш да најдеш од страна да ти ги донесе малку поевтино ќе те фати. Во Америка се далеку поевтини, Европа држи повисоки цени на Најк.
А ќе се носат вакви патики високи во разни бои, може да донесат зимска колекција и од други понепознати фирми кои далеку ќе се поефтини.
Братучетка од Германија си купила слични само не се Најк со подреч бои, на попуст 25 евра. Џабе :)
Можам да најдам за 50 евра,ама не ми се чека:) А уш нешо да прашам,кај има продавница Скопје ЗуЈорк патики кај шо има? :) [по можност подетално објаснето кај се наоѓа,да не сум ко изгубен Германец :)]
 

Miss Right

happiness machine
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.308
Поени од реакции
142
кај можам да најдам некој шо печати слики на маици во Охрид? т.е. дали воопшто има пошо немам најдено до сега.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
кај можам да најдам некој шо печати слики на маици во Охрид? т.е. дали воопшто има пошо немам најдено до сега.
Во Џордано печатат така,ама поскапи се.. мислам дека е 500 денари негде
 
Член од
30 август 2009
Мислења
21
Поени од реакции
1
Kade mozam da najdam violoncelo ili violina vo koja skposka muzicka prodavnica za instrumenti vo povolna cena ako treba i kineska roba da e:)
 
Член од
20 јули 2009
Мислења
35
Поени од реакции
0
ooo imase do pred nekoj mesec edna prodavnica od usa bea deckite imaa teleskopi i sto uste ne mnogu dobra oprema prodavaa i nova pod garancija ama i so niski ceni no sklucija dogovor nekakov so nekoii od srbija i si zaminaa da kazese nekoj mesec porano ke ti kazev kade da odis ama ima i sega no ne gi znam tie prdavnici i ne sum bill pozz
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
кај може да најдам знаме македонско(старото) ама да не е од ГТЦ тоа продавничето на почеток
 

Kajgana Shop

На врв Bottom