Осумгодишна суспензија за Победа во Еврокуповите

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
Очигледно многу се палиш и употребуваш епитети кои би требало сам себеси да си ги препишеш. Ако суштината или поентата на мојот пост не ја сфати тогаш имаш проблем со самиот себе. Од пишуваното во твојот пост забележав дека ти оправдуваш криминал се додека не бидеш фатен, а после тоа плачеш зошто токму ти. Пријателче, прерочитај неколку пати што напишав, ама со ладна глава..... па потоа види дали на ваков начин треба да реплицираш.:smir:
Твојот пост е за мали деца кои живеат во бајките! Јас ти кажав каква е работата. Хари не е паднат и она најважното - проблемот не е решен! Напротив, проблемот е продлабочен. Значи ако незнаеш како да се справиш со ситуацијата, тогаш не ни се нафаќај на тоа! (ова се однесува на кодошот Миленко). Јас не оправдувам криминал, а ти оправдуваш еден неспособен систем во кој сите ние живееме! Има разлика меѓу мене и тебе.. јас живеам во реалноста.. ти во светот на бајките.. ти само надевај се дека проблемот е решен.. :tapp:
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
ако не бил Миленко ќе бил некој друг, трет, Рајко или Петко
браво за Миленко и да се најдат уште многу како него да се кажат сите глупости во фудбалов наш за да се среди еднаш конечно
а ако има некој докази против Миленко и него кажете го нека го казнат
 

VoniVaraS

Искусен :)
Член од
20 април 2009
Мислења
543
Поени од реакции
328
Решението на овој проблем не го гледам на овој начин преку УЕФА каде Харалампие има високи позиции,стекнати само тој знае како
Високите позиции во УЕФА Хари си ги стекна со добар пазар.
Кога требаше да се гласа за Платини за претседател на УЕФА му фалеа гласови бидејќи не е подржан од ФФ на појакиве западни држави и тој со пазар си купи гласови од ФФ на држави како нашата (Бугарија, Ерменија ....) каде што во фудбалот владеат корупцијата и мафијата. Месец дена пред изборот во УЕФА ако се сеќавате дојде нели Платини во Македонија и со “закаснување“ му ја даде златната копачка на Панчев којшто во одредени моменти му послужи на Хари за местенки и игри. Платини си се испазари за глас со Хари и си отиде. Односно и недвосмислено се стави на страна на Хари со порака да не го чепкаат тие што сакаат да го сменат, во спротивно ќе ја исклучат ФФМ од УЕФА. :nesvest:
Поради лошата “математика“ на Миленко падна Победа а не Хари ама јбг. Миленко пак треба да го викаме херој а не кодош се “борел“ против мафијата. Абе ајде. :tapp::pos2:
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
ако не бил Миленко ќе бил некој друг, трет, Рајко или Петко
браво за Миленко и да се најдат уште многу како него да се кажат сите глупости во фудбалов наш за да се среди еднаш конечно
а ако има некој докази против Миленко и него кажете го нека го казнат
За што докази против Миленко??
Тој треба да се обеси на плоштад од толпа народ, не да се казни!
Време е Македонија да се исчисти од сите штетници! Време е народ да се случи! Доста е веќе!
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Твојот пост е за мали деца кои живеат во бајките! Јас ти кажав каква е работата. Хари не е паднат и она најважното - проблемот не е решен! Напротив, проблемот е продлабочен. Значи ако незнаеш како да се справиш со ситуацијата, тогаш не ни се нафаќај на тоа! (ова се однесува на кодошот Миленко). Јас не оправдувам криминал, а ти оправдуваш еден неспособен систем во кој сите ние живееме! Има разлика меѓу мене и тебе.. јас живеам во реалноста.. ти во светот на бајките.. ти само надевај се дека проблемот е решен.. :tapp:
Веројатно поголемите не разбираат. Тоа што Хари не паднал, а требало да падне секако не ја амнестира, Победа да одговара за малверзациите кои патем се криминал, бидејќи на терен не можеле да покажат дека знаат да играат фудбал. За кодош и што е кодош објаснив. Веројатно сум заборавил да објаснам за хајка ама во некоја друга прилика кога ќе разговарам со мали деца. Криминалот си е криминал. И тогаш кога некој друг го прави и тогаш кога ти го правиш и тогаш кога јас го правам. А перцепцијата нормално дека е различна во зависност со кои очи го гледаш. Затоа и состојбата е таква во мак фудбалот. И оние магариња што сеуште одеа од инает да рикаат ќе си ги подвијат опашките. Тогаш ниту Победа, ниту пак Хари, ниту пак било кој што залутале во фудбалот ќе имаат потреба да се нервираат што добиле толку години забрана. Можат слободно да си легнат и да ги преспијат тие години, а ние магарињата во 21 век си имаме и телевизори па така виртуелно ќе пасеме трева по светот. Така барем бајката ќе биде вистинска.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
За што докази против Миленко??
Тој треба да се обеси на плоштад од толпа народ, не да се казни!
Време е Македонија да се исчисти од сите штетници! Време е народ да се случи! Доста е веќе!
ту бе
прифатете ја реалноста
само вас на прилепчани ви смета
да не не требеше да ја каже вистината
да не излажал случајно
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
ако не бил Миленко ќе бил некој друг, трет, Рајко или Петко
браво за Миленко и да се најдат уште многу како него да се кажат сите глупости во фудбалов наш за да се среди еднаш конечно
а ако има некој докази против Миленко и него кажете го нека го казнат
Така е,Миленко за “поштен“ председател на ФСМ,се разбира одкако добро ќе му го издудла на Хари.Ќе свршат тие работа со Џаро,си знаат како се местат некои работи во фудбалот.А дали ќе бил некој друг или трет,воопшто не е битно во случајов,зошто тогаш некој друг или трет ќе го нарекувавме КОДОШ,зошто засега ни останува само Миленко како човек број 1 кој ја избламира Македонија во спортскиот свет,без да му фали едно влакно на Хари.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
148
Поени од реакции
3
ако не бил Миленко ќе бил некој друг, трет, Рајко или Петко
браво за Миленко и да се најдат уште многу како него да се кажат сите глупости во фудбалов наш за да се среди еднаш конечно
а ако има некој докази против Миленко и него кажете го нека го казнат
Миленко е ок,Хари е ок,Ацуле ќе биде исто ок,Прилеп не е ок,а Победа е 60 годишен клуб на град со 80 000 жители,не е на никого,освен на градот.Ако не убедуваш тука дека налогодавачот твој не знаел дека ќе го казнат градот поради овие двајца,тогаш на сите ни вреѓаш интелегенција,па макар таа ни била и просечна.Ако не убедуваш дека него му е гајле што цел град ќе трпи поради сведочењето и дека му е гајле што се пишува за него по форуми,тогаш сам си е навредуваш интелегенцијата.Ама ако имаш каква таква корист од ова,тогаш те разбирам 100% оти очигледно како што пишува на автарот кај тебе,се гледа дека си македонец до коска...
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
ало
ПОбеда и Прилеп си се ОК
клубот заслужува казна како дел од случувањата
може не толку висока, но заслужува
тие што се криви си ги добија соодветните кзни и ќе си ги добијат
е сега тоа што Миленко е главен сведок не треба да значи дека тој ви е крив за џмучките на клубот и управата
малку повеќе сум од вас упатен во случајот
знам повеќе од вас за настаните во Нион така да си премолчувам гледам дека едно исто терате нека ви е
вие сте во право и крај
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.769
Поени од реакции
5.508
Миленко во Нион бил во својство на обсерватор, значи како лице што ги познава приликите во нашиот фудбал. не можат да водат истрага за Победа, а да нема некој што знае како одат работиве во нашиов фудбал, како тоа клубовите работат со блокирани жиро сметки, како тоа клубовите добиваат лиценци за настапи во Европа и некои такви слични работи, а не како што кажаа господата од ФФМ - дека бил ГЛАВЕН СВЕДОК (читај кодош). Бил повикан од судот како личност во која судот имал целосна доверба, со цел да објасни некои работи кои не им биле јасни за судиите. Имено за овој случај имало 3 клучни сведоци чии имиња се чувале во тајност (што е многу нормално - нешто како заштитени сведоци). тие со нивните изјави ја потврдиле местенката. значи станува збор за луѓе кои во тоа време биле на функција или во Победа или биле на некаков начин поврзани со Ацуле. читав дека се шпекулираше со името на тогашниот тренер на Победа, кој се разделил со Победа на многу лош начин. мислам и дека уште му должат нешто пари... Хари кодошите треба да си ги бара ви неговата околина...

исто така читам во утрешниот спорт дека ќе имало истрага и за репрезентацијата за некој сомнителен натпревар (не е натпреварот со Андора). е уште тоа ни фали, да и стегнат и на репрезентацијата суспензија од осум години и АДИОС АМИГОС со фудбалот во државава :(
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Миленко е ок,Хари е ок,Ацуле ќе биде исто ок,Прилеп не е ок,а Победа е 60 годишен клуб на град со 80 000 жители,не е на никого,освен на градот.Ако не убедуваш тука дека налогодавачот твој не знаел дека ќе го казнат градот поради овие двајца,тогаш на сите ни вреѓаш интелегенција,па макар таа ни била и просечна.Ако не убедуваш дека него му е гајле што цел град ќе трпи поради сведочењето и дека му е гајле што се пишува за него по форуми,тогаш сам си е навредуваш интелегенцијата.Ама ако имаш каква таква корист од ова,тогаш те разбирам 100% оти очигледно како што пишува на автарот кај тебе,се гледа дека си македонец до коска...
Како нема корист кога му е потпарол за “спортски“ изјави на шефот Миленко кој ни го споеба Прилеп како град на фудбалот од светски ранг,за да си ја оствари зацртаната цел и да го суспендира 70 годишниот Ацуле од спортскиот живот,кој и онака за него беше минато,или мислеа дека сега Ацуле ќе облече копачки па ќе им стегне 2-3 гола на Ѓорчепетровци,пред да умре,за успомен на Џаро.:toe:
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
Веројатно поголемите не разбираат. Тоа што Хари не паднал, а требало да падне секако не ја амнестира, Победа да одговара за малверзациите кои патем се криминал, бидејќи на терен не можеле да покажат дека знаат да играат фудбал. За кодош и што е кодош објаснив. Веројатно сум заборавил да објаснам за хајка ама во некоја друга прилика кога ќе разговарам со мали деца. Криминалот си е криминал. И тогаш кога некој друг го прави и тогаш кога ти го правиш и тогаш кога јас го правам. А перцепцијата нормално дека е различна во зависност со кои очи го гледаш. Затоа и состојбата е таква во мак фудбалот. И оние магариња што сеуште одеа од инает да рикаат ќе си ги подвијат опашките. Тогаш ниту Победа, ниту пак Хари, ниту пак било кој што залутале во фудбалот ќе имаат потреба да се нервираат што добиле толку години забрана. Можат слободно да си легнат и да ги преспијат тие години, а ние магарињата во 21 век си имаме и телевизори па така виртуелно ќе пасеме трева по светот. Така барем бајката ќе биде вистинска.
Тоа што Хари не падна, а Победа падна не го амнестира од вината Миленко дека е кодош! Вака требаше да ти стои реченицата. А тоа што ти го објаснив со бутикот, оној примерот, тоа не е криминал. Тоа е што јас сум поспособен од тебе и си имам овци за стрижење! А состојбата е таква во Мак Фудбалот не бидејќи Хари, туку ти кажав, изгледа не разбираш.. поради неспособноста на државата да се справи со се тоа!

ту бе
прифатете ја реалноста
само вас на прилепчани ви смета
да не не требеше да ја каже вистината
да не излажал случајно
Во Македонија и Југославија се местело уште ти кога беше во од татко ти мадињата! Така да не ни смета реалноста нас прилепчани! Но разликата е што ние ја знаеме реалноста, а вие читате она што ќе ви сервираат во дневниот печат!
П.С. Ако утре ви напишат дека имало магаре кое можело да лета од Галичица до Беласица вие ќе верувате! И колумна ќе напишите!
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Во Македонија и Југославија се местело уште ти кога беше во од татко ти мадињата! Така да не ни смета реалноста нас прилепчани! Но разликата е што ние ја знаеме реалноста, а вие читате она што ќе ви сервираат во дневниот печат!
П.С. Ако утре ви напишат дека имало магаре кое можело да лета од Галичица до Беласица вие ќе верувате! И колумна ќе напишите!
значи лага е се
немало никакви местенки
немало криминал
МИленко лаже
УЕФА лаже
сите лажат
го мразат Прилеп
ја мразат Победа
само вие сте во право
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
ало
ПОбеда и Прилеп си се ОК
клубот заслужува казна како дел од случувањата
може не толку висока, но заслужува
тие што се криви си ги добија соодветните кзни и ќе си ги добијат
е сега тоа што Миленко е главен сведок не треба да значи дека тој ви е крив за џмучките на клубот и управата
малку повеќе сум од вас упатен во случајот
знам повеќе од вас за настаните во Нион така да си премолчувам гледам дека едно исто терате нека ви е
вие сте во право и крај
Јас ти гарантирам дека ако не беше Хари, овај Ацуле кој незнае улицата да ја премини на пешачки ќе немаше врска од местење! И уште нешто.. она што ти болдирав.. а викаш си упатен.. оној што е крив за се е горе во ФФМ, куро го боли за нас и Миленко, и она најважното.. ТОЈ НЕ Е КАЗНЕТ! Ако за тебе Хари е градот Прилеп кој доби казна тогаш во право си.. сите се казнети.. односно оние кои заслужуваат..:tapp:
 

VoniVaraS

Искусен :)
Член од
20 април 2009
Мислења
543
Поени од реакции
328
малку повеќе сум од вас упатен во случајот
Беше на консултации кај Миленко и си упатен од прва рака (уста) кодошка?
:pos2::pos2::pos2:
Искрено Алекс јас не видов ама баш ни една реална твоја проценка на ситуацијата во ФФМ и што се се крие позади овие игри.
Од тебе слушаме само необјективно фалење на Миленко и искрено не сум баш сигурен во отвореноста на твоите очи некако заслепен ми стоиш. :uvo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom