Осумгодишна суспензија за Победа во Еврокуповите

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Требало уше во 2004 да се расветли ова!Престрого за Победа, ама никој не може да оспори дека и самите играчи на Победа ставале ливчиња во кладилница на својот местен резултат.

Харалампие треба веќе одамна да се уапси. Заедно со целата мафија во ФФМ.
Море им кажале на луѓето пари нема, вака и вака ќе правите. Клубот не треба да се суспендира туку играчите, за осум години осум генерации на играчи на тој клуб можи да се сменат, дали тие ќе бидат криви, за да ги трпат последиците?
Некои од тие играчи не играат за Победа сега, нив казната воопшто не ги засега.
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Реал местеше, Манчестер местеше, Милан местеше и УЕФА најде на победа да покажува закони.

Се што е од западот е со оросписки стандарди.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
Ах Миленко Миленко шо ти требаше спорт па политика па спорт...сеа знам дека си во филм влезен со идентитет и сл како и многу прави Македонци само не дозволвај да те прат глупак некои кои до вчера не знаеја ни од спорт ни од политика:helou:
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Абе што сте се нафрлиле врз Миленко Неделковски човекот си е закон.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Абе што сте се нафрлиле врз Миленко Неделковски човекот си е закон.
Ти си закон.

Него што си заслужи си заслужи Победа казна. Сите знаевме дека е наместено. Пораз од Ерменски шампион и тоа во Скопје?! А Миленко дека бил сведок е исто како и секој друг да е сведок. Можеше да биде кој било али ете сеа е Миленко.
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
Браво за Миленко. Не ми е јасно како некој може да брани некој што искодошил предавници кои за своја лична корист ги изманипулирале фановите и клубските бои.
Еве за АБЦ, јас ова го свакам како да ги предадеш предавниците на Гоце Делчев. Поради таквите говеда како Ацуле и компанија се распаѓа државата, бидејќи тие продаваат, а не Миленко.
Али ти може си близок до нив па си лапнал некоја паричка на Победа-Пјуник, па сега ти е криво што Победа нема да игра 8 години во Европа па пак да лапнеш нешто. Мене така ми мириса.
А што има везе дали некои други европски екипи местеле па нив не ги казниле. Јас сум од Македонија и сакам кај нас да нема местење, сакам кога ќе отидам на стадион да гледам фудбал а не глумци кои пред време знаат како ќе заврши натпреварот.
Знам дека Миленко е добар манипулант, но во овој случај за мене е Херој, бидејќи вака се спасува македонскиот фудбал.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Браво за УЕФА што ти е успех, на мртов германец шамар му удрија.
Се тресеше гората се роди глушец, ја фатија Победа наместила натпревар.
Ама некако со поголемиве клубови тешко им оди, а и да ги фатат ќе ги симнат втора лига и една година суспензија (дури се во втора лига секако се во суспензија за Европа). Осум години еј, секако нашиот фудбал со ова раководство е казнет барем и овие од УЕФА да не дотепаат.
Сите знаеме дека се местат натпревари низ цел свет додека постојат кладилниците ќе го има тоа. И мене не ми е по мерак Рампе наш да биди на чело на ФФМ, ама не можам да разберам зошто за ситна функција и мизерно нешто наречено повеќе пари човек оди против сопствената држава, против својот фудбал каков е таков е, внатре да си ги решиме проблемите, а надвор лош збор никако.
На кого му одговара како држава да не има во црна хроника?
Нас сигурно не, на нашите непријатели итекако.
Миленко ова сега го пишувам за тебе се надевам дека ќе го прочиташ. Те почитувам како човек и голем патриот, ама тоа што го направи е голема грешка, мислиш дека со тоа што си сведочел ќе му помогнеш на нашиот фудбал или на нашата држава, размисли пак.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Сите се жалиме дека Македонскиот ни фудбал неможе да фркне.
Па што се жалите сега? Што имаат некои против Миленко со тоа што човекот бил како сведок за тој натпревар? Па додека криеме секогаш ке сме на дното. Редно е да фатат да ги чистат тие антиспортисти во фудбалот бе.
Да неможеш да победиш еден Пјуник?:jaj::jaj: Од авион се виде дека утакмицата беше наместена,да неможеш една екипа каква што е Пјуник да победиш? Немој не ме радуј..

Само чистка на такви антиспортисти бе... да фркне и МАКЕДОНСКИОТ фудбал.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
ај не заебаајте миленко и во случајов е кодош и готово...ништо не го пере од тоа..
ама тој е курва индијанска, професионален кодош и платеник... и ич к...р не го боли за нашиве коментари...и онака од него само вакви глупости може и да се очекуваат...
таква превејна лоповчуга....примитивна, превртлива, мрсна лоповчуга, одамна немало кај нас...сите извикани личности за такви дејанија, можат само да му завидуваат на перфекцијата лоповска и кодошка....
.......како само ги извозе децана неколку пати.....рафинерија, пела....итн.
во случајов треба само да се види од каде дошле парите со кои е платен за кодошерајов.... :)
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Резил е и тоа што победа местеле за багателни суми на пари, Со тоа го продале и Македонскиот фудбал. Добро ги снајде. Треба да се затворат тоа апашите сите до еден.
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
А вие што го осудувате Миленко во оваа ситуација, што сакате да скриете? Лопови? Луѓе кои од навивачите на победа направија морони? Кои со предаство на клубските бои се збогатија? Ако ги подржувате тие вредности тогаш секоја чест.
Јас како фудбалски фан, сакам сите хоштаплери од македонскиот фудбал да се тргнат, кога ќе отидам на стадион сакам да гледам како фудбалерите гинат за победа, а не како манекени да чекаат само утакмицата да заврши и да отидат до кладилниците да си ја земат добивката. СРАМОТА!
Браните шиткачи, мафијаши, луѓе без морал! Алал да ви е. И Миленко можеби е мафијаш, па некако го осудат и него, кур ме боли за него. Во оваа ситуација потполно го оправдувам па ако сака нека има и некои заткулисни игри.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Зошто во 2004 не се изнесени тие докази пред УЕФА?
Чекај сега за бргу време нема избори во ФФМ?
Сите што мислите којзнае колку добро ќе излези од ова, гадно се лажите, според мене иднината ќе го покажи тоа.
Не се доказите однесени поради возвишена патриотска побуда за да му се помогни на Македонскиот фудбал, туку се однесени за ситни лични интереси, а тоа е власт, функција, фотеља, мизерно нешто. Каква мизерија, каква срамота под закрила на патриотско нешто, овде не гледам патриотизам само ситни лични интереси. На некого му одговарало да ги чува тие докази во фиока, и во овој момент да ги извади.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
А вие што го осудувате Миленко во оваа ситуација, што сакате да скриете? Лопови? Луѓе кои од навивачите на победа направија морони? Кои со предаство на клубските бои се збогатија? Ако ги подржувате тие вредности тогаш секоја чест.
Јас како фудбалски фан, сакам сите хоштаплери од македонскиот фудбал да се тргнат, кога ќе отидам на стадион сакам да гледам како фудбалерите гинат за победа, а не како манекени да чекаат само утакмицата да заврши и да отидат до кладилниците да си ја земат добивката. СРАМОТА!
Браните шиткачи, мафијаши, луѓе без морал! Алал да ви е. И Миленко можеби е мафијаш, па некако го осудат и него, кур ме боли за него. Во оваа ситуација потполно го оправдувам па ако сака нека има и некои заткулисни игри.
Прво: МАКЕДОНСКИОТ ФУДБАЛ во целост е хохштаплерај невиден, што значи ПОГОЛЕМ и од најголемите европски и светски...."фудбали" :)
.....не е битно за која пара...пaрата е реално мала споредена со светските "искуства " ,ама нивото,простаклукот и лигавоста со која се прават местенките...е невидена....
Второ:проблемите прво и основно се решаваат дома, а лигуши како миленко...на првата гранка треба да се бесат...зошто ни е пун...к...ац од кодошаана која шета наоколу и јаде г...на за се и сешто во Македонија...
Трето: ова педераанава европска прво треба кај себе да среди , а после да лечи комплекси на ситни, мали и нејаки...КАЗНУВАЈЌИ ги НЕПРИМЕРНО..!!!!! :)
 
Член од
29 декември 2008
Мислења
1.505
Поени од реакции
43
Ебаго мајмуните продадени, за предавство на клубот и Македонскиот фудбал се работи кога местеа натпревари. Нема тука извини, правилна одлука на Миленко доколку тој бил клучниот сведок.

АБЦ и објективност? :pos2:

Наместо тој да биде критичарот на местењето натпревари, тој по се изгледа сака кога Победа губи за да фати у кладилница некоја пара, откако добрите “пријатели“ му потшепнале за местенката.
Па ќе ни отвара теми на огорченост овде.
Добро АБЦ е малку повеќе изреволтиран ама за некои работи е во право.Убаво кажа човекот дека за местачите ако треба и затвор нека одат.Велат лаком газ два кура крка па заАцуле кој рака на срце залутал во фудбалот можи е преблага казна.Николче си упропасти можеби убава кариера тренерска но кога и тој е лаком?Но едно е во право АБЦ.Кој клуб го казнале 8 год?.Сега сите редат ама ова е преседан.И тука не се казнува само клубот.Друго,не само Миленко,кај нас е сето багра.Ништо подобар нема да биде нити Миленко нити Панчев нити кој и да било и затоа фудбалов наш личи на селска дива лига.И не само за Ацуле тука има уште апаши кој треба да се тргнат од прилепскиот фудбал заасекогаш.Прилеп не може повеќе да се гордее со тоа дека е најфудбалски град.Со доаѓањето на Ацуле и Хаџи ристевци победа ја изгуби најбројната и најлојална публика не само во МК туку и пошироко.Од клуб со најбројна публика на која можеја да и позавидат и прволигашки клубови во бившата Југославија стана клуб кој го следат едвај 50 гледачи.И Хари кога да е ќе си оди но да не дојде на местото од Курто, Мурто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom