Јувентус - Интер (Derby d' Italia) 18.04.2009 20.30 ч.

Кој ќе победи во дербито помеѓу Јувентус и Интер?

  • Јувентус

    Гласови: 63 48,8%
  • Интер

    Гласови: 45 34,9%
  • Нерешено

    Гласови: 21 16,3%

  • Вкупно гласачи
    129
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Д

Демијан

Гостин
Маркиони нема да биде стартер,бар јас така мислам.Недвед и Џовинко би биле стартери на крилните позиции.А можна е и ротација па Недвед да почне на местото на Тиаго заедно со Поулсен на централните средишни позиции,а по крила да се појават Џовинко и Маркиони.Во нападот мислам дека е јасно Дел Пиеро и Јакинта.Дел Пиеро е во слаба форма ама сепак на ваква утакмица е нелогично тој да биде на клупа.Ако веќе има промена мислам дека Давид би играл на местото на Јакинта.Во одбраната би сакал Јуве да стартува како со Џенова со Киелини и Легро на централните а десно да биде Зебина.И Де Џеље да почне на лев бек наместо Молинаро,ама оваа опција знам дека нема теорија да се случи.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.701
Поени од реакции
43.803
Маркиони нема да биде стартер,бар јас така мислам.Недвед и Џовинко би биле стартери на крилните позиции.А можна е и ротација па Недвед да почне на местото на Тиаго заедно со Поулсен на централните средишни позиции,а по крила да се појават Џовинко и Маркиони.В.
Еднаш се одлучи на таква формација Раниери со еден офанзивец централно во средината ( тогаш таму мислам играше Џовинко ), со Бате Борисов гости, знаеш и самиот каков беше епилогот .
Ако веќе трга офанзивно од старт, се знае како ке почне, баш како оној возвратен дуел со Челзи . :toe:

П.с. Ова е веќе кажувано на секоја тема за дерби средбите, постовите во стил '' овој ке победи, оној ке победи '' ке бидат бришени, поставена е анкета for God sake .
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
И ние со местење ке стигневме до 101 титула и назад,ама не сме такви,јбг:vozbud::vozbud::vozbud:

Да да у право си,па да ни беа сите така земени ќе ни ги земеа сите затоа само 2 титули ни земаа:tapp:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Да да у право си,па да ни беа сите така земени ќе ни ги земеа сите затоа само 2 титули ни земаа:tapp:
Мислиш дека само 2 наместени имате???Има време чекајте:smir:
Инаку да се надоврзам со погоре тие што викаа дека Интер немале навивачи.:tapp:Па едни од најаките во Италија се бе и во Европа,кога правеа порано навивачите на Интер секаде р`шум низ Европа,кај беа на Јубе навивачите???СЕ УЧЕА ОД НИВ!!!!
CURVA NORD,BOYS SAN SIRO,BOYS ROMA,IRRIDUCIBILLI се само дел од навивачките групи во Интер,ако не се и најаките.:helou::baeh:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Па ако имало уште местенки ке ги земаа и тие титули шо беа наместени како што викате.

Јове.. ако не ги земаа немаше да мрднете од баксуз 13 за вас ;)
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Кај нас полни плакари со трофеи!
96 години титула не виделе! Со судии сега тепаат, три години со ред. А прошлиот пат ни го тепаа Џувинко кога се враќаше од часови по танцување. Само така можат да тепаат!ё

Недела 65-0 ќе тепаме.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.701
Поени од реакции
43.803
Ajт, последно предупредување пред клуч до Четврток, истиве дискусии беа и на претходната тема за дербито, истите дискусии се водеа и на Италијанско Првенство . . . ако и темава ја гнасите со еден ист муабет, не гледам причина истава да постои, најискрено .
Не дека ми смета муабетот или го забранувам, али ај обидете се бар на темава да го избегнете, испукајте се на темата за Италијанско на крај краева, кога сакате .

п.с. Шат ап ЈоВе .
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Цел форум и сите модератори за Интер:tapp::drk:.....Мислам дека нормално е да се очекува победа на Јуве а нема да бидам изненаден на нерешено и пораз со оглед на киксовите поротив Киево и Џенова(кој можеше да се очекува) во слаба форма се:toe:
 
Д

Демијан

Гостин
И пред натпреварот со Реал Јувентус имаше серија лоши резултати.Затоа формата немора ништо да значи на вакви натпревари.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Да бе сите модератори се собравте за Интер и сеа шатап. Каде е слободата на говорот?:tapp::drk::toe:

Како и д ае, губите. Со Амаури и Трезегол кој ќе влезе од клупааа 2-0... иии уау каков гол на Алекс!!! Бомба, 2-2 челзи-ливерпул.
 

Kista

ADP *10*!!!!!!!!!!
Член од
7 април 2008
Мислења
988
Поени од реакции
32
Јубенташи зошто одма провоцирате кој е Јубе кој е Интер??Знаат сите дека вие местевте титули,по тоа сега повеќе ве познаваат,како местачи отколку по освојувањето на титули.Знам дека ве боли вистината,ама тоа е.За недела најавени околку 500 до 700 навивачи од Милано за Торино.Ке превртат се таму:vozbud::vozbud::vozbud:
абе не ме смеј молим те.види го болдираното и види кој провоцира.и шо дека јас прв поцнав со една слика на претходните страни??ми мозеш нешо???
и глеј си ги тие србоманите твои партизан и не мрци многу.као прво срам да ти е шо потписот ти е српски србоманиште едно. ајт таму :helou::helou::helou:
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Јувентус се пичка. Онака, недепилирана, смрдена... никаква!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom