Ќе се прочистуваат КОСОВАРИТЕ од македонските пописи и списоци

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
So noviot nepishan zakon od DUI sekoj Albanec od Makedonija koj ke zeme zhena od Kosovo od DUI dobiva prvite 3 godini po 2.000 evra, zatoa vo posledno vreme porasnal brojot naAlbancite od Makedonija koi se zhenat so devojki od Kosovo, pa ne gledam nishto losho vo toa neli........
А ако албанец од македонија земи маж од косово добива 1000 евра?
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Ova vazi i za risjani:vozbud: Da ti dam edna 1000-ka da najdes edno nuse i za mene.Znaci Grujo za treto dete ,Dui dava za svadba pari ma ovo nema ni u Beogradu
Секоја година околу 2000-3000 Македонци, рисјани секако, од селана македонски, земаат албански нусиња за жена. Машките арнаути им се селат на запад, па мора со Македонци да се мажат.
 
Член од
3 октомври 2008
Мислења
451
Поени од реакции
164
Дуи ги изгуби Тетово и Гостивар, а наредните парламентарни избори сигурно ќе има ист број гласови како Демокрација Ере и ДПА. Грујо е паметен, знае шо прави :wink: Ве подели на 100 парии...

Vistina e toa sto go kazuvas, samo ne se slagam deka Grujo e pameten, bidejki taa podelba na albancite posle nekoe vreme mozda bi znacelo i definitivna podelba na MAKEDONIJA. Ako si igra so DUI, DPA, ne veruvam deka bi mozel da igra so Albancite, ne za mnogu dolgo. DPA propadna, DUI propaga, ali albancite stanuvaat posvesni.
 
Член од
27 ноември 2005
Мислења
648
Поени од реакции
7
Има некој линк каде тоа владата бара прочиствување на списоците?...

п.с. престанете со офтопик..
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
колкав е процентот на Албанците во Македонија, според она што можев да го согледам од изборите, Албанци во Македонија има 13%, ништо повеќе. Пошто и сами кажаа дека сите Албанци излегле у првиот круг, толку е процентот.
Мене ме интересира колкав е процентот на Албанците во Македонија?
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Илир, бан од форум месец дена.
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Procentot e 19 do 20% zosto vo 2001 bea 18%.Ili vo brojka otprilika 350.000

Не не не, не ме интересира таа штелувана бројка од 2001. Според овие избори се покажа дека се 13, нешто %.

Ме интересира реалната бројка.
Претпоставувам не е повеќе од 15%. Тоа ме интересира. Се виде колку се.
Затоа ми треба бројка, па да отвориме нов топик, кој ќе се вика Бадентер.
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Не не не, не ме интересира таа штелувана бројка од 2001. Според овие избори се покажа дека се 13, нешто %.

Ме интересира реалната бројка.
Претпоставувам не е повеќе од 15%. Тоа ме интересира. Се виде колку се.
Затоа ми треба бројка, па да отвориме нов топик, кој ќе се вика Бадентер.

Од каде па бројката на избори да ти била релевантна за бројот на албанци во државава? Јас и многу други кои што ги знам, ни на првиот ни на вториот круг не се излезени. Според твојата медотика за статистика на етничката припадност, јас што сум? Без етничка припадност?
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
:smir:Па, според сите информации од Албанскиот блок, сите Албанци излегле да гласаат во првиот круг.
Што значи, вкупен број на гласачи во проценти 53%, од кои за македонски кандидати гласот го дале 40%, што друго ми останува за да претпоставам дека токму толку Албанци има во Македонија.
Идам на таа логика, ако грешам те молам поправиме. Без љутиш.
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
:smir:Па, според сите информации од Албанскиот блок, сите Албанци излегле да гласаат во првиот круг.
Што значи, вкупен број на гласачи во проценти 53%, од кои за македонски кандидати гласот го дале 40%, што друго ми останува за да претпоставам дека токму толку Албанци има во Македонија.
Идам на таа логика, ако грешам те молам поправиме. Без љутиш.
Во твојата пресметка не ги земаш малолетните албанци т.е. оние кои немаат право на глас. Инаку не знам колкав е бројот само сакав да укажам на ова.
 
Член од
27 ноември 2005
Мислења
648
Поени од реакции
7
:smir:Па, според сите информации од Албанскиот блок, сите Албанци излегле да гласаат во првиот круг.
Што значи, вкупен број на гласачи во проценти 53%, од кои за македонски кандидати гласот го дале 40%, што друго ми останува за да претпоставам дека токму толку Албанци има во Македонија.
Идам на таа логика, ако грешам те молам поправиме. Без љутиш.
Значи турци,роми,срби не постојат во Македонија....40% Македонци(значи малцинство според твојата весела математика), 13% албанци и толку...само колку да се напише нешто..пак се вртиме у круг цело време...пак со оф топик...

и дали некој ке одговори дали владата има некој конкретен план???
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Илир, бан од форум месец дена.
Не е тој крив, криви сте вие што оставате вакви теми. Ова ако не е за канта јас не знам што е... со ова ти албанците ги правиш дојдени од пред 10 години...
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Не е тој крив, криви сте вие што оставате вакви теми. Ова ако не е за канта јас не знам што е... со ова ти албанците ги правиш дојдени од пред 10 години...

Има разлика меѓу албанци и косовари :smir::smir: Така да темава си е на место , според мене ....
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Значи турци,роми,срби не постојат во Македонија....40% Македонци(значи малцинство според твојата весела математика), 13% албанци и толку...само колку да се напише нешто..пак се вртиме у круг цело време...пак со оф топик...

и дали некој ке одговори дали владата има некој конкретен план???
Значи не реков дека нема Срби, Турци и др. Реков дека останатите гласале за македонски кандидат, ми ги извртуваш зборовите
 

Kajgana Shop

На врв Bottom