Ќе се прочистуваат КОСОВАРИТЕ од македонските пописи и списоци

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Ne znam be, ke vidime, rezultatite ke pokazat. :)
Извини како се вика државата во која живееш? И немој само да ми кажеш дека Македонците ги бркале Албанците по цел свет за да бидат повеќе Македонци.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Види а Егејска Македонија не е е Македонија? Или пак го споредуваш Косово со Егејска Македонија? Кои Албанци во Турција? А Македонците по цел свет што ги има?

Ептен :uvo:
Epa Egejska ne e Makedonija, Grcija e. Kur me boli mene pred 100 godini sto bilo. Republika Makedonija ima jasno definirani granici, i ke se zemat vo predvid samo tie sto bile rodeni vnatre tie granici. :toe:

Onie moite rodnini vo Turcija. :)

Ako de, i makedoncite sto se po cel svet, sto se rodile vo R.M. posteno ke si dobijat drzavjanstvo, isto taka i albancite, i turcite, i romite..... site be, site... bez razlika na drugi okolnosti, ako si roden vo ovaa drzava dobivas drzavjanstvo. :toe:

Извини како се вика државата во која живееш? И немој само да ми кажеш дека Македонците ги бркале Албанците по цел свет за да бидат повеќе Македонци.
Republika Makedonija.
I, so sea?
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.453
Поени од реакции
5.861
Nema problem.... ama dzentlmenski dogovor da bide.

Na sekoj sto ne e roden vo Makedonija ( znaci denesnive granici ) da mu se odzeme drzavjanstvoto. Znaci tuka spagaat albancite od Kosova, makedoncite od egejska i nekoi drugi od okolnite drzavi.:toe:

Drugo, sekoj sto e roden tuka avtomatski da mu se dade drzavjanstvo. Znaci tuka spagaat albancite od Turcija vo najgolem del. :toe:

Toa se pravilata na igra. Bujrum.
Ahaha , ne veruvam deka ke se soglasat , posto ke treba Bitola da ni ja vratat :)

Inaku koj ima drzavlanstvo ima , i tuka nema vrakanje nazad , samo si pravite kejfovi so vasiot um , 12.5% albanci , 102.3% makedonci , Solun vas , ke ve ostavime da sonuvate i da uzivate , samo podobro e da ja gledate realnosta .
 
M

Mario Gómez

Гостин
Македонци што живеат надвор од Македонија има2.500.000, ако дојдат покос ќе има:pos:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Aко се плашиш значи и ти не си старо седелец, шо викаш јас ти го платам патот за приштина?
haha epa za mene se gresis...jas ovde so vekovi sum...barem vo TETOVO sum 400 godini...mojata familija cel grad go znae...
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Epa Egejska ne e Makedonija, Grcija e. Kur me boli mene pred 100 godini sto bilo. Republika Makedonija ima jasno definirani granici, i ke se zemat vo predvid samo tie sto bile rodeni vnatre tie granici. :toe:

Onie moite rodnini vo Turcija. :)

Ako de, i makedoncite sto se po cel svet, sto se rodile vo R.M. posteno ke si dobijat drzavjanstvo, isto taka i albancite, i turcite, i romite..... site be, site... bez razlika na drugi okolnosti, ako si roden vo ovaa drzava dobivas drzavjanstvo. :toe:


Republika Makedonija.
I, so sea?
Eпа мене не ми е гајле за твоите роднини во Турција. Кујзнае кога отишле. И според последниот попис во Турција има само 1.300.000 Албанците и 75 % се од Косово, другото од Албанија а незначителен е процентот од Македонија.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Пиши на албански ќе те разберам...И незнаев безсмртен си бил.:pos:
dobro zgresiv gramaticki zatoa sto makedonskiot jazik ne e moj jazik.

dobro koga nema sto da kazes ke se smees...

Sto krivo ti e deka jas sum starosedelec ovde...ovde mi se rodile ne znam kolku pra pra pra...dedovci..

a ako ti si dojden od Bugarija,Srbija ili Grcija...togas...:toe::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Eпа мене не ми е гајле за твоите роднини во Турција. Кујзнае кога отишле. И според последниот попис во Турција има само 1.300.000 Албанците и 75 % се од Косово, другото од Албанија а незначителен е процентот од Македонија.
Abe ostaj sega popisi vo Turcija, koga otisle kako otisle.
Jasno e praviloto.
Sekoj koj sto e roden vo Republika Makedonija ima pravo na drzavjanstvo.
Sekoj koj sto ne e roden tuka mu se odzema drzavjanstvoto.
Kraj na prikaznata, so go driblas poveke.

p.s. jas imam poveke rodnini vo Turcija, site otideni od Skopje, otkolu vo Makedonija. Pa vidi sega ti kolku e neznacitelen toj procent.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Abe ostaj sega popisi vo Turcija, koga otisle kako otisle.
Jasno e praviloto.
Sekoj koj sto e roden vo Republika Makedonija ima pravo na drzavjanstvo.
Sekoj koj sto ne e roden tuka mu se odzema drzavjanstvoto.
Kraj na prikaznata, so go driblas poveke.

p.s. jas imam poveke rodnini vo Turcija, site otideni od Skopje, otkolu vo Makedonija. Pa vidi sega ti kolku e neznacitelen toj procent.
А што споредуваш Македонци со Албанци? Македонците кои не се родени тука (бегалци од Егејска Македонија) секако ке добијат државјанство на Македонија зашто се МАКЕДОНЦИ по етничка основа за разлика од Косоварите кои дојдоа пред 10 години избркани од друга земја во држава која не е нивна етничка татковина. Гледаш разлика?
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Ahaha , ne veruvam deka ke se soglasat , posto ke treba Bitola da ni ja vratat :)
Хахахах, јааа јааа, новиве не знаат, ама во Битола пред 1960 година, албанците броеле над 30 000, а цел град броел некаде околу 80 000 граѓани.
Имало и Албанци православни, во Битола извесен период живеел и Матеја Матевски - ШКРЕТ, албанец православен, кој денес очито се срами од своето потекло и се изјанува како македонец. Јебига негово право.

Туку муабетот ми беше, и во Битола ќе се вее знамето двоглави орел пред општина, и во битола не само средно, туку ќе има универзитет и факултети на албански јазик, и така на Битола ќе и се вратат дел од староседелците БИТОЛЧАНИ-Албанци, Македонците староседелци не верувам дека ќе се вратат, сите се во Скопје и помал дел надвор од државата, и не како копачи по ниви, туку како луѓе со високи функции во Чешка, Русија, Франција и Германија!

Има и еден интересен факт за Битола и битолчани. Имам еден пријател, дедому негов, е роден во битола 1920 година и сеуште е жив, и таткому на дедому е роден во Битола, и дедото на детото родени во Битола. Битолчани, асли битолчани. Го зборува албанскиот перфект! И вика, не можеше во тоа време човек да не научи албански, коа секоја втора или трета куќа беше албанска:)
 

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
Македонци што живеат надвор од Македонија има2.500.000, ако дојдат покос ќе има:pos:
Samo vo turcija albanci ima okolu 5.000 000 od koi 2.000 000 se od ovie prostori:toe::vozbud:, ps. ne mora da gi izbroime kolku ne ima vo cel svet.:party1:
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
Де бе па ти одма те фати страв за некаква неправда со чистењево.Сигурно ќе има претставници од ЕУ и од албанските партии кога ќе се чистат списоците
можеби ги фати страв мајките да не им ги депортираат....:vozbud:

имам доста пријатели албанци од мешан брак :helou:
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
А што споредуваш Македонци со Албанци? Македонците кои не се родени тука (бегалци од Егејска Македонија) секако ке добијат државјанство на Македонија зашто се МАКЕДОНЦИ по етничка основа за разлика од Косоварите кои дојдоа пред 10 години избркани од друга земја во држава која не е нивна етничка татковина. Гледаш разлика?
Heheheh..... pocna sega od koga vide deka esapat na cini za na pazar da fakjas krivini a? :):)

Kako be taka, nekoj koj sto e roden tuka da nema pravo drzavjanstvo, a nekoj koj sto se rodil u pickematerine, samo zosto se izjasnal deka e makedonec da dobie drzavjanstvo?

Makedonija samo na makedoncite a?
Nemaaaaaaaa....... apissssssssssss........go nemaaaaaaaaaa veke toa...:toe: :):helou::helou::helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom