3D анимации!

Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Као да напраам дупка во полигонот ? да речеме праам гитара , као да ја напраам дупката у средина ? (Со цилиндар нешо а у) ?

Итно !
 

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.105
Поени од реакции
699
Дај еден скриншот кај сакаш да направиш дупка и ке може да ти кажам, секој случај е различен.

И стој подалеку од Booleans.
 
Член од
5 февруари 2010
Мислења
93
Поени од реакции
6
Eve nekoj tutorial, ne e mnogu jasen ama go objasnuva principot.

 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Луге конечно најдов 3Д макс 6 и неможам да го инсталирам до крај ми бара некој код ако има некој нека ми го прати се нервирам за такви ствари неам живци!ПЛС хитно ми треба
 

JURAGAANTE

Professional !!!
Член од
4 април 2009
Мислења
411
Поени од реакции
31
Луге конечно најдов 3Д макс 6 и неможам да го инсталирам до крај ми бара некој код ако има некој нека ми го прати се нервирам за такви ствари неам живци!ПЛС хитно ми треба
Имам само за 2009 probaj vamu
http://www.brothersoft.com/3ds-max-download-66107.html
http://www.brothersoft.com/downloads/3ds-max.html
http://www.filecluster.com/downloads/Autodesk-3ds-Max.html
 
Член од
5 февруари 2010
Мислења
93
Поени од реакции
6
Ferrari f10-WIP

Еве нешто ново, WIP ferrari f10, има уште работа ама мислам дека е OK за покажување.

 

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.105
Поени од реакции
699
jako jako, modeliranjeto e super. Ako mozes pusti i eden screenshot od wireframe.

Cekam da vidam kako ke izleze finalnata verzija so teksturi.
 
Член од
5 февруари 2010
Мислења
93
Поени од реакции
6
Фала ficdogg!
Еве и wireframe. Се надевам дека ќе имам време да ја заврашм до крај.

 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Јака :) Браво ...

Него , ај мал "HINT" ....Домашна иам да моделирам Human Head шо ке личи на мене ...И сеа се сликав,стаив имиџ плејнс али пак ВЕЗЕ неам као да почнам шо да напраам ... Ги глеам тие туториалите али џабе ко теле бленам коа пак не знам од кај да почнам :S

Као шо и зашо ? :))
 
Член од
5 февруари 2010
Мислења
93
Поени од реакции
6
Пони со еден полигон, кај окото да речеме, и после извлекувај рабови по формата на лицето според сликите, додавај edge loops, и проверува ја формата со poly mesh preview, (3 тастатура). Од кога ке направиш некаков base mesh, стави да видиме.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Препорачај шо полигон да стаам :) ? Plane ? Пробувам со Cube али коа праам вертекс после се усеруе пошо има 2 страни -.- Со Plane коа пробуем неможам со фејс да напраам повеќе полигони (Хмм , заборавив да проверам дали може да се местат сегменти на Plane) и тоа .... :toe:
 

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.105
Поени од реакции
699
@deko0
Dude stvarno nemam pojma so sakas da kazes, izgleda zboruvas spored nekoj makedonski prevod na rabotite.
Dobar pocetok e cube, ja seces na pola i pomestuvas vertices spored liceto, i dodavas edgeloops kaj sto ti treba uste geometrija (poligoni).

Modeliranjeto vo globala e extruding i secenje poligoni, i pomestuvanje vertexi za da ja dobies sakanata forma.
 
Член од
5 февруари 2010
Мислења
93
Поени од реакции
6
eve eden tutorial od youtube, neznam dali si go gledal, za maya e i mislam deka ke ti zavrsi rabota!

 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Сегменти /Subdivisions :) Јбг у Cinema 4d сегменти се :)

На тоа мислев :P И фала за идејата ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom