Легијата

М

Мрак

Гостин
Едноставно,среќна сум што во Македонија постојат неколкумина кои произведуваат рап.Тави се членовите на Легија:helou:Имаат добри песни.Можеби на глобално ниво не е доволно развиена рап културата кај нас,но убавое што има некој што прави добра рап музика.
 

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
кој не ги знае ЛЕГИЈАТА НЕКА СЕ УТЕПА.....
комерцијала.... дефинирај комерцијала...
за едни тоа е спомињање коли, пари и цури и стаање на истите у спот
за други тоа е собирање на пари со продавање албуми и влезови за на свирки итн.
за мене комерцијала више скоро и не постои... има многу други поделби како underground, old school, и други... али страшно мрзам дечки кои се праат к**ац ипол а не се ни пола... и мрзам оние шо се фалат.. одвратни фигури у мак-рапот ми се
тони зен, слаткар, токсикологија(како дечишта недораснати се), и разни фигури шо се устручаваат и шо се фалату стилот: тато ми плати спот и песна сеа ме има на ТВ и се глупирам :kesa::kesa::kesa::kesa: али ЛЕГИЈАТА ги поштуем највише од мак-рап сцената како што се поставени работите сеа за сеа
 
Член од
5 август 2008
Мислења
210
Поени од реакции
8
Легијата ќе имаат концертен настап во целосен состав на STAY CONNECTED FESTIVALOT на 20 Јуни 2009 на скопското Лизгалиште :smir:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
На Таз ќе биде супер оваа промоцијава... и одвај сепак чекам за спотот на првиот сингл од албумот на РОНИН:smir:
 
R

RAYTHEON23

Гостин
легијата на странците е лоцирана во франција марсеј:toe:ако не се лажам и таму има балканци заирци конговци а и останати животиња на пушката им пише легијата моја татковина или слично:toe:

јас прв пат слушам да има легија во македонија...имаше у србија нели????
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
легијата на странците е лоцирана во франција марсеј:toe:ако не се лажам и таму има балканци заирци конговци а и останати животиња на пушката им пише легијата моја татковина или слично:toe:

јас прв пат слушам да има легија во македонија...имаше у србија нели????
Легија Пет си чул?
Таа е Македонска ... и по неа ваљда е крстено Легија или по само Поимот легија зашто знаеме и надимаците им се такви борбени хаха.... :helou:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Легија Пет си чул?
Таа е Македонска ... и по неа ваљда е крстено Легија или по само Поимот легија зашто знаеме и надимаците им се такви борбени хаха.... :helou:
Легијата е крадено име "The Legion" .. Једина добра ствар е шо е крадено сташно јако име од страшно афторитетна воена групација :)
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
261
Поени од реакции
28
Прават најдобар рап у Македонија, тоа е сигурно...

И многу ми е криво што не отидов на концертот што беше сега во Хавана.:uvo:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Прават најдобар рап у Македонија, тоа е сигурно...

И многу ми е криво што не отидов на концертот што беше сега во Хавана.:uvo:
Епа на 27 на скопското лизгалиште ... имаат настап на фестот Стеј Конектед и за таму ти треба само карта да си купиш , а тоа во Југотон ќе го направиш по цена од 200 денари ... иако првите 1000 беа 150 а секако на врата исто така можеш да си купиш карта но е 300 денари таму...
и во 21 часот почнуваат Легијата :helou:
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
261
Поени од реакции
28
Еееепа фала на информација :)
Само да најдам друштво и доаѓам сигурно :helou:
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
Рецитирајне брат топ..рими пука..посебно Тони..:vozbud:
лирика најсупер
Ги сметам за најдобри Мак рапери..ако сака некој песни т.е албумите од лагијата и грин аут..нека пиши пп..
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
Баш сега го гледав концертот..оххх..тони и пистолерот добри се покажаја..и ронин беше добар..ама џака катастрофа,срање...:violent1:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Супер група. Зберени повекето добри рапери од Македонија во една група. Од песните би ја издвоил Бонус Трака,едноставно песната е ТОП. Растураат на песната.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Па добро...Бонус Трака веќе претставува како Химна на легијата , дури и рокери на настапи ја имаат свирено и пеено... што е огромна чест и на целиот рап не само на Легијата :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom