Македонија VS Шпанија

Тип

  • Македонија победник

    Гласови: 207 43,7%
  • Шпанија победник

    Гласови: 138 29,1%
  • Нерешено

    Гласови: 129 27,2%

  • Вкупно гласачи
    474
Статус
Затворена за нови мислења.

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.398
Поени од реакции
6.521
Готовооо....Што убаво не изнервираа нашиве по 1567-ми пат. Сега ќе ги гледаме Шпанциве како се фалат на прес-конференција : ''Прво полувреме го изигравме слабо, во второ ја покажавме нашата сила, зашто сме најдобри, бла,бла,бла и заслужено победивме ''.
А коментаторов и Калински па уште не тешат :''2 гола да и се даде на Шпанија, тоа е успех'', ''Ние сме победници'' (yeah right!). Па уште кога фатија да се смеат, а уствари пцујат у себе...
a да не не е успех на шпанија 2 гола да и дадеш?
ако не си слушнал шпанија е втора во светот а прва во европа!
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Како голем спортист сум многу разочаран. Одам у кафана.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
JBG , parite od Rolexite moraa da si vi vratata .. mozda i u kar ulezea :pos2::pos2:

bole me srceto i puka mi glavata .. stoka nevidena sitkarska

inace koef za 1-2 bese 25.00 ??? Obicno e 35 -45.00 koa igrat jaki reprezentacii
Доста бе 50 поста напиша дека е наместена аман више, те разбравме немора да повторуваш 50 пати:uvo: :uvo: И Милан - Ливерпул 2005 да не беше наместена? :tapp::tapp: Почнал да гледа фудбал вчера и ке јаде г*мна.:nerv:
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Ех да се играше фудбалот едно полувреме велесила ќе бевме.
 
Член од
2 април 2009
Мислења
213
Поени од реакции
18
a да не не е успех на шпанија 2 гола да и дадеш?
ако не си слушнал шпанија е втора во светот а прва во европа!
WOW

A Andora koja pozicija bese ?

Nie sega se nervirame i se raspravame dali e mestena ili ne , a Hari & Co mrsat mustaci ..
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Popov igrase dobro poradi samarot, a Pandev i Mitrevski deka se carevi.

Moze treba onja seljono Sedlovski da bide dezuren samarolepac u reprezenatcija, ama da ne igra, samo da deli samari!
 
Член од
2 април 2009
Мислења
213
Поени од реакции
18
Доста бе 50 поста напиша дека е наместена аман више, те разбравме немора да повторуваш 50 пати:uvo: :uvo: И Милан - Ливерпул 2005 да не беше наместена? :tapp::tapp:
Ke pisuvam do sabajle ako treba , ako ti smeta , ne me citaj
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Одлично прво полувреме но тапа второ полувреме.:tapp:
Барем малце да се потрудија да постигнат гол, со оваа голема шанса на Стојков што ја пропушти ќе извадевме нерешено, не очекував дека толку глупо ќе играме во второто полувреме, знаев дека ќе изгубиме и тоа се случи.
Изгледа дека Шпанците се пресилни за нас или нашиве незнаат да играат.:toe:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Се согласувам со алехср за поединци. Пандев,Попов и Митревски најдобри денеска.

Пандев за разлика од другите натпревари денеска доста трчаше се трудеше не беше многу себичен.

За Попов сум кажал и пак ке кажам дека е играч од светски калибар. Досега утакмициве последните ги изигра на феноменален начин и од него сум најзадоволен,а голем плус му е тоа што не подлегна на провокацијата на Седлоски вчера.

Игор Митрески моментално најсигурен и најстабилен во одбраната на репрезентацијата. Последниве утакмици ги игра одлично.

Да се надоврзам за нашиот напагач со број 11(не сакам да му спомнам името знаете на кој мислам).

Со моменталниот однос што го има,да се кара, да провоцира,на секој допир да пага и да бара фаули,да рипа ко мајмун,скоро секоја утакмица добива жолт картон(ако не секоја преку утакмица) не вреди да се повика во репрезентацијата а не па да игра во први 11. Гол не паметам од кога дадол.

Мометално според мене од тие што ги повикува Јонуз во репрезентацијата, Филип Ивановски е играчот кој треба да добие шанса на местото на број 11.
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Aх,колку добро почнавме,штета што се што шутнаа Шпанците на почеток од второ влезе.И вака не е лошо,ама сепак да бевме малку поконцентрирани во одбрана,можевме и да изненадиме.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Да бидиме реални, ова беше и појќе од она што го очекувавме, нели? кој од нас мислеше дека ќе имаме ваков резултат против Шпанија? Нормално, никој. Добро изиграно од страна на сите и беше прекрасно кога Пандев го даде првиот, па вториот гол:pipi: Сепак, како што кажаја погоре нам ни е потребен резултат против Шкотска(која за наша среќа денеска загуби) и Норвешка и да излезиме еднаш на сцена, па и да биди то само баражот и се да се заврши доттука. Сепак играта која ја прикажуваат откога дојде Јонуз според мене е многу подобра од онаа на Катанец. Задоволен сум. :back:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Е вака сеа малце со ладна глава да резимирам. Воглавно добра игра, презадоволен сум од играта бо прво полувреме. Но по којзнае кој пат примаме ефтини голови во почетокот на второ. Тоа ни се случило многу пати а најверојатно (за жал) ќе ни се случува и понатаму. Пандев покажа дека кога сака да игра може да игра. Не дека многу играше за репрезентација колку за тоа да обезбеди првотимски статус во Лацио или трансфер во добар клуб.... али да не идам офтопик. Одлична игра и на Митрески, цел натпревар го одигра фантастично. Се виде дека Седлоски ипак значи нешто во нашата одбрана, од кога излезе примивме голови. Одлично играа и другите, Наумоски добро игра, но за понашањето поарно да не коменирам.
Се на се не можеме многу да се жалиме. Шпанија си е Шпанија.
Сега целта е победа над Шкотска и Норвешка:helou:
 

Krkiroma

NOMEN EST OMEN
Член од
30 декември 2008
Мислења
736
Поени од реакции
22
Ммм интересен натпревар честитки за играта на нашите момци, после одиграното прво полувреме исполнето со голема радост и многу емоции искрено се надевав дека барем нерешено ќе се заврши, меѓутоа и со овој несреќен пораз колку и да звучи клише сепак треба да бидеме задоволни.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom