тој сум...
17 февруари 2009
13.564
11.576
Добра игра од страна на нашите репрезентативци вечерва,пресрекен сум од играта иако изгубивме.Патиме од синдром како што кажа еден член погоре соблекувална,прво полувреме секој може да го победиме,а во второ веке како да немаме сила за поголем подвиг и се опуштаат играчите до еден.
Се на се добра претстава вечерва,игравме против Европскиот шампион,не е мала работа да му даде репрезентација како нас 2 гола уште во прво полувреме,немавме и срека вечерва,но тоа е.Добра игра прикажаа,играа без страв и без респект кон противникот,не му се плашеа.

I

IBIZA SOUND

trebe da bideme site zadovolni od igrata na makedonija oti izigraa povike od dobro prvo poluvreme ama i golevite na pandev mnogu me bendisaa

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
6 август 2007
14.465
5.435
Европски Шампион... очекував повеќе од нив ама нашиве изненадија.
Ќе бев задоволен и со Х ама тоа е, премногу се опуштија нашиве на почетокот во второто полувреме и следуваше доообра казна... повеќе среќа следниот пат :helou:

pain_killer

Invictus
27 јули 2007
4.536
2.222
Во секој случај, очекував многу полошо издание на нашите од ова!
Многу убави зборови на канатлароски:
По кој ли пат играме само едно полувреме?!
Важно беше интересен натпревар, со татко ми испивме 8 лименки пиво додека го гледавме:):):), сакам да кажам дека не беше некој натпревар од оние досадните што нашите знаеле да ги изиграат..........

27 јуни 2008
401
5
Ne mi e jasno publikata zosto celo grugo poluvreme se ponasase kako da se u teatar. Koga najvise im trebase podrska oni si molcea.

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
17 април 2009
2.551
2.511
Готовооо....Што убаво не изнервираа нашиве по 1567-ми пат. Сега ќе ги гледаме Шпанциве како се фалат на прес-конференција : ''Прво полувреме го изигравме слабо, во второ ја покажавме нашата сила, зашто сме најдобри, бла,бла,бла и заслужено победивме ''.
А коментаторов и Калински па уште не тешат :''2 гола да и се даде на Шпанија, тоа е успех'', ''Ние сме победници'' (yeah right!). Па уште кога фатија да се смеат, а уствари пцујат у себе...

14 јануари 2008
4.251
909
Само еден збор КОНДИЦИЈА !!! Неможе типци што играат за своите тимови во странство по 15-20 мин. да издржат цел натпревар против шпанија. Средниот ред неможеше да се движи во второ полувреме. Со влегувањето на Гроздановски и Тасевски се средија малце работите. Сите што мислат дека е наместена може да ми го :pusk: :smir:

^Exotic^

Wanderstruck
25 ноември 2007
5.969
1.059
Ајде нека им е честито на Шпанците, а и на нашите фудбалери за убавите моменти во првото полувреме кога се чувствувавме горди на нив.

15 јули 2007
12.406
543
Само треба да ни е криво што така брзо и лесно ја изгубивме предноста и ни направија целосен пресврт. А вака кога гледаме, да се изгуби од Шпанија минимално и не е некој голем неуспех. Пропуштивме огромна шанса за добар скок на ранг-листата. Ама сепак тоа сме ние... Знаеме какви сме. А богами знаеме и Шпанците какви се.

Ајде честито јубилеј. :wink:

1 ноември 2008
7.396
1.880
првото полувреме шпанците беа на колена одлична игра од нашите
и покрај тоа што неможеа да изиграат и второ полувреме барем не не разочараа и се претставија во добро светло

2 април 2009
213
18
JBG , parite od Rolexite moraa da si vi vratata .. mozda i u kar ulezea :pos2::pos2:

bole me srceto i puka mi glavata .. stoka nevidena sitkarska

inace koef za 1-2 bese 25.00 ??? Obicno e 35 -45.00 koa igrat jaki reprezentacii

18 март 2009
1.120
343
Да бидиме реални првото полувреме Шпанците мислеа оти така без трчање и без замарање ќе си поминат и не беа ич концентрирани на играта туку се вардеа од повреди( најмногу Торес). А второто полувреме не се опуштивме ние туку се стегнаа тие. Сепак Шпанија е мајко му. Зборот ми беше дека ако не беше пријателска утакмицата ќе завршеше 0 3 најмалце. Ние да си ги победиме Шкотска и Норвешка а спектакуларни победи не ни требаат.