The definition of #BFABB
10 април 2009
1.690
146
Аууууууу Пандев секоја чест !!!! А што к*р му е на Торрес :а?: ...ко од гума да е,:shout: мн тапа играше...барем првово полувреме. Битно ние водиме :whee: :лалала: :eek:oh_ooh: :vozbud: :vozbud:

230
Супер утакмица сите играат супер освен Наумовски кој што направи доста грешки, треба да се извади во второто полувреме и да се внесе Мазнов.
Одбраната ни е sверска не му даваме на Торес со прст да мрдне, така треба да се игра се до последниот свиреш.
За Пандев немам зборови ги издупи шпанците на најможен лесен начин постигна два гола и што сакаме повеќе од него, тој си го заврши своето да се надеваме да им брцне во второ полувреме уште два:).
Супер игра на нашите така да продолжат победата не ни бега над ГОЛЕМАТА Шпанија.:pos2:

:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:

НАПРЕД МАКЕДОНИЈА!!!!

14 јануари 2008
4.251
909
Па малце ли е 10-20 места да рипнеме ????? Верувај не и е сеедно на Шпанија дали ке биде 2-ра или 12-та на фифа ранг листата !

M

Mario Gómez

Пандев може да очекува повик од Барселона после ова...

ај сеа уште превод удри :smir:
Си седам на фотеља и се смеам:tv: глеам како шпанците ни го:pusk:, навивам за Македонија, :oeoeoe:, џапам малце Скопско:cug:, во буквална смисла ги...:hump:(такваме :) ) , и секако, наважно....:se_ molam:se_ molam:se_ molam, се молам да не укењаат...:se_ molam:se_ molam:se_ molam.... :smir:

1.060
А шо да кажам јас и од исто село и од ист град сме:vozbud::vozbud:И да не ви е криво на другите што немате вакви херои:vozbud::vozbud:
Имаме и ние.Пандев е пред се Македонски херој.

5.439
Почнува второ, ајде да издржиме... мора да ги победиме, не е важен резултатот меракот е голем сисајте

13 јануари 2009
1.311
749
Не ни очекував ваква игра од македонија уште помалце ваков резултат секоја чест за момците :smir:ајде сеа нека покажат и во 2 полувреме дека МАКЕДОНИЈА е појака отколку што мислам напрет само:vozbud::vozbud::vozbud: