Претседателски избори втор круг: Ѓорѓе Иванов е новиот претседател на Македонија!

Кој ќе биде новиот претседател на Македонија?

  • Ѓорѓе Иванов - ВМРО ДПМНЕ

    Гласови: 207 48,3%
  • Љубомир Фрчковски - СДСМ

    Гласови: 143 33,3%
  • Нема да гласам / сеуште не определен

    Гласови: 40 9,3%
  • Ќе го поништам ливчето, не сакам да гласам за ниту еден од кандидатите.

    Гласови: 39 9,1%

  • Вкупно гласачи
    429
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
После дуелов на А1 можам да констатирам дека Иванов многу е паметен кога ќути. Алал вера на чоекот. Само беља е шо некаде ќе треба уста да отвори... :(
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Незнам зошто Иванов и денес не се појави на крај на краевите и небеше толку лош во дуелот на МТВ...
Што се однесува до дуелите сега малку начнав од дуелот на канал 5 Коце & Тито...
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Според мене паметен чекор е тоа што Иванов не се појави на замислениот дуел.
Идниот претседател на Македонија не може уште еднаш да се спушти на тоа ниво да дискутира со човек со толку низок речник полн со простилаци и безобразности кои одговара на се, само на политичар не, а НЕ поготово на кандидат за претседател на Република Македонија.
 
P

Princ

Гостин
Идниот претседател на Македонија ќе МОРА да се спушта на секакви нивоа во неговата идна кариера. Ако Иванов не сака да се спушта многу-многу, фино-лепо нека не се кандидира за функција на која многу често ќе мора да се спушта и да им го спушта. Тоа и се очекува и бара од него. Дискутабилност, спуштања на оние на кои заслужува да им го спушти... Овој ко невеста некоја, само бега. Утре и на Бркојани ќе и бега кога ќе треба да се разговара.
Уште еден повик од мене пред да настапи предизболниот молк во недела да не излезете да гласате. За 6 месеци ќе имаме нови кандидати за кои ќе вреди човек да се замисли и да отиде до изборно место.
 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
Идниот претседател на Македонија ќе МОРА да се спушта на секакви нивоа во неговата идна кариера. Ако Иванов не сака да се спушта многу-многу, фино-лепо нека не се кандидира за функција на која многу често ќе мора да се спушта и да им го спушта. Тоа и се очекува и бара од него. Дискутабилност, спуштања на оние на кои заслужува да им го спушти... Овој ко невеста некоја, само бега. Утре и на Бркојани ќе и бега кога ќе треба да се разговара.
Уште еден повик од мене пред да настапи предизболниот молк во недела да не излезете да гласате. За 6 месеци ќе имаме нови кандидати за кои ќе вреди човек да се замисли и да отиде до изборно место.
Да де :tapp: зашто да не гласам...??? За да имаат малцинствово повеќе процент? Нема шанси!
Имаше Иванов еден дуел со ценетиот “господин“ нема потреба пак да се разглабаат иако нели и вечерва не ја пропушти шансата да го “искомплиментира“ Иванов.Незнам само што мисли дека ќе постигне со таквото плукање.И тој ќе ти биде претседател...и што? Еве АКО стане претседател он сите луѓе што биле за ВМРО така ќе ги навредува??
Нели треба човек за цел народ ,а не само за СДС?
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
Како можеше Фрчко во исто време да биде на 2 телевизии? А малку пред тоа на алфа.

А и Грујо бил на гости вечерва.
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
abe ke se ispovratam???/

go slusam grujo na jadi burek i ne si veruvam na usite sto se slusnav!!!!!!

pustia reklami i zamislite vasiot premier koj sto pukna na site televizii da ni kaze kolku e cesen i realen sedi vo studioto i odi reklama za VINO BOVIN.

pa se prasuvam kako toa odi reklama za vino koga istiot toj premier donese zakon so koj e zabraneto da se reklamira VINO I ALKOHOLNI PIJALOCI.

PA ZATOA PRASUVAM ZA KOGO VAZAT ZAKONITE STO GI NOSI PREMIEROT,DALI ZAKONITE VAZAT SAMO ZA TIE STO NE GO SAKAAT GRUJO I SAMO NIV KE GI KAZNUVA,A TIE STO SE OD NEGOVA MOZE DA PRAVAT STO SAKAAT I DA NE GO POCITUVAAT ZAKONOT I DA NE SE KAZNUVAAT,I DEMEK TOA BIL REALEN COVEK??????

PAK IZLAZA ZA BRANITELITE ,PAK GI NAPRAVI BRANITELITE BUDALI DEMEK ONI PREGOVARALE SO BRANITELITE,PA KAKO MOZE DA PREGOVARALE GRUJO SO BRANITELITE A BRANITELITE VIKAAT DEKA NE SE SRETNALE SO NEGO ,PA KAKO NE SE SRAMI MORA DA SI JA DOBIE KAZNATA NA IZBORITE I DA NE MU GI GLASAME KANDIDATITE.

I EVE SEGA JAVNO PRIZNAVA DEKA TOKMU ON E TOJ STO JA NAPRAVI FRAKCIJATA VO DPMNE,TOKMU GRUJO E TOJ STO GI DONESE TIE STO RAKOVODAT SO DPMNE,TOKMU GRUJO GI DONESE CLENOVITE OD KAJ CILE I OD SDSM I SI NAPRAVI FRAKCIJA VO PARTIJATA,SAMO GRUJO E TOJ STO JA NAPRAVI PODELBATA VO VMRO DPMNE, S R A M O T A
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.760
Поени од реакции
9.883
abe ke se ispovratam???/

go slusam grujo na jadi burek i ne si veruvam na usite sto se slusnav!!!!!!

pustia reklami i zamislite vasiot premier koj sto pukna na site televizii da ni kaze kolku e cesen i realen sedi vo studioto i odi reklama za VINO BOVIN.

pa se prasuvam kako toa odi reklama za vino koga istiot toj premier donese zakon so koj e zabraneto da se reklamira VINO I ALKOHOLNI PIJALOCI.

PA ZATOA PRASUVAM ZA KOGO VAZAT ZAKONITE STO GI NOSI PREMIEROT,DALI ZAKONITE VAZAT SAMO ZA TIE STO NE GO SAKAAT GRUJO I SAMO NIV KE GI KAZNUVA,A TIE STO SE OD NEGOVA MOZE DA PRAVAT STO SAKAAT I DA NE GO POCITUVAAT ZAKONOT I DA NE SE KAZNUVAAT,I DEMEK TOA BIL REALEN COVEK??????

PAK IZLAZA ZA BRANITELITE ,PAK GI NAPRAVI BRANITELITE BUDALI DEMEK ONI PREGOVARALE SO BRANITELITE,PA KAKO MOZE DA PREGOVARALE GRUJO SO BRANITELITE A BRANITELITE VIKAAT DEKA NE SE SRETNALE SO NEGO ,PA KAKO NE SE SRAMI MORA DA SI JA DOBIE KAZNATA NA IZBORITE I DA NE MU GI GLASAME KANDIDATITE.

I EVE SEGA JAVNO PRIZNAVA DEKA TOKMU ON E TOJ STO JA NAPRAVI FRAKCIJATA VO DPMNE,TOKMU GRUJO E TOJ STO GI DONESE TIE STO RAKOVODAT SO DPMNE,TOKMU GRUJO GI DONESE CLENOVITE OD KAJ CILE I OD SDSM I SI NAPRAVI FRAKCIJA VO PARTIJATA,SAMO GRUJO E TOJ STO JA NAPRAVI PODELBATA VO VMRO DPMNE, S R A M O T A

Дечки постот ти е безвезе,зошто вино се рекламирало:tapp:
п асе забрани да се продава после 7 сат алкохол а не и да се рекламира :tapp:
 

kostovska

Рокенролистика :))))))
Член од
22 јануари 2009
Мислења
368
Поени од реакции
11
Кој ли победи меѓу овие? вчера не бев во тек неможев да дознаам....ај преку денов да видам што како ... хе хе хе кузнај кој освен овие двајца ни стана ГРДоначалник :smir:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Како што изјави еден вмроец на ТВ вчера од плоштад... го добивме “најдобриот“ претседател во историјата на Македонија - Џока Иванов. Во втората епизода на “Чудесната Македонија“ - Патриотскиот глам, се претвора во блам. Иванов во Брисел ќе му биде цимер на Прванов. На рецепција помислиле дека една личност има два пасоши, бидејќи и онака било практика на македонците патриоти. И секако, забава за читателите на мегапопуларниот стрип... пронајдете десет разлики... за да откриеме кој во кој кревет спие, и кој го има далечинскиот од телевизорот, а кој од клима уредот.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Според мене паметен чекор е тоа што Иванов не се појави на замислениот дуел.
Идниот претседател на Македонија не може уште еднаш да се спушти на тоа ниво да дискутира со човек со толку низок речник полн со простилаци и безобразности кои одговара на се, само на политичар не, а НЕ поготово на кандидат за претседател на Република Македонија.
Имаше Иванов еден дуел со ценетиот “господин“ нема потреба пак да се разглабаат иако нели и вечерва не ја пропушти шансата да го “искомплиментира“ Иванов.Незнам само што мисли дека ќе постигне со таквото плукање.И тој ќе ти биде претседател...и што? Еве АКО стане претседател он сите луѓе што биле за ВМРО така ќе ги навредува??
Нели треба човек за цел народ ,а не само за СДС?
Вие саалам сте? Како бе да поодобро било да не излезел, немало што да разглаваат повеќе хаха, ЛОЛ најглуп изговор. Па тие имаат да разглабаат за теми две недели без престан. Како бе бил доволен еден дуел за да слушнам што мојот иден претседател сака да прави со државава? Како?

И колку што видов во последниот дуел Иванов се користеше со сељачки речник незнаејќи да одговори на поставените прашања. Јас не сакам да читам за мојот иден претседател од програма, зашто програма може и мене да ми напишат. Сакам да го чујам неговиот став и начинот на кој тој ќе го искаже.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.730
Поени од реакции
19.894
Иванов го добива истиот третман како и покојниот Претседател Трајковски, и него вака го плукаа, го резилеја немал ова она, на крај човекот се покажа и докажа дека не треба да имаш доста густо политичко минато и милион афери зад себе за да те бива за престедател и да си ја сакаш државата, се надевам дека нема толку доцна да сватиме колку вреди еден човек пред да замине.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Јас не сакам да читам за мојот иден претседател од програма, зашто програма може и мене да ми напишат. Сакам да го чујам неговиот став и начинот на кој тој ќе го искаже.
Слушај го Гвујо гледај го Ѓоле.
Така најдобро ќе го разбереш неговиот став за било што :)
Иванов го добива истиот третман како и покојниот Претседател Трајковски, и него вака го плукаа, го резилеја немал ова она, на крај човекот се покажа и докажа дека не треба да имаш доста густо политичко минато и милион афери зад себе за да те бива за престедател и да си ја сакаш државата, се надевам дека нема толку доцна да сватиме колку вреди еден човек пред да замине.
Веруваш дека Иванов ќе му се спротистави на Груевски по многу битни прашања во државава како што тоа му го правеше Трајковски на Георгиевски ?
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
И колку што видов во последниот дуел Иванов се користеше со сељачки речник незнаејќи да одговори на поставените прашања. Јас не сакам да читам за мојот иден претседател од програма, зашто програма може и мене да ми напишат. Сакам да го чујам неговиот став и начинот на кој тој ќе го искаже.
А Фрч е многу елоквентен и благоречив господин, со свој став? :pos2::pos2::pos2:

Ак се присета шо велеше Фрч сиве овие години, ќа констатира да чоекот немат став.

Јест да е од коде нами, ама е лањо и ќа ни ја турет нацијава да победеше.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.730
Поени од реакции
19.894
Веруваш дека Иванов ќе му се спротистави на Груевски по многу битни прашања во државава како што тоа му го правеше Трајковски на Георгиевски ?[/quote]


Па зарем гласаме за духови, или клонирани фигури во државнички фотељи?

Исто така можам значи да речам дека и Фрчковски не ќе може да противречи на Бранко Црвенковски, ако веќе така гледаме на работите.

Јас кажав најголема грешка на овие избори на сдсм е што не го поддржаа Нано Ружин, човекот е вистина за респект, е сега кога треба да бирам помеѓу Фрчковски и Иванов, верувај дека гласав за Иванов без ни една недоумица.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom