Претседателски избори втор круг: Ѓорѓе Иванов е новиот претседател на Македонија!

Кој ќе биде новиот претседател на Македонија?

  • Ѓорѓе Иванов - ВМРО ДПМНЕ

    Гласови: 207 48,3%
  • Љубомир Фрчковски - СДСМ

    Гласови: 143 33,3%
  • Нема да гласам / сеуште не определен

    Гласови: 40 9,3%
  • Ќе го поништам ливчето, не сакам да гласам за ниту еден од кандидатите.

    Гласови: 39 9,1%

  • Вкупно гласачи
    429
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 јануари 2009
Мислења
686
Поени од реакции
662
Жан Жак Русо многу одамна рекол: Секој народ заслужува влада онаква каков што е и самиот.
Мислам дека оваа реченица кажува се. Па кој како ме разбере.

Власт не Влада, пошто Власта е поширок поим ако ме сфаќаш.:toe:
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
Некои велат од 2 зла поарно е помалото.

Мене ме интересира ако некому му понудат да помине една ноќ со грда или небањата “дама“ што би одбрал. Јас би си останал дома и би мастурбирал.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Некои велат од 2 зла поарно е помалото.

Мене ме интересира ако некому му понудат да помине една ноќ со грда или небањата “дама“ што би одбрал. Јас би си останал дома и би мастурбирал.
Финтата е што и во овој случај... да не одбериш ништо, пак ќе морат да спиеш со една од нив...

И да не одлучиш ти другиве ќе одлучат...
Освен ако поголемиот дел од луѓето решат да не одлучуваат ко тебе... :pipi:
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
Финтата е што и во овој случај... да не одбериш ништо, пак ќе морат да спиеш со една од нив...

И да не одлучиш ти другиве ќе одлучат...
Освен ако поголемиот дел од луѓето решат да не одлучуваат ко тебе... :pipi:
тие што одлучуваат нека спијат со нив. Јас реков или онанирам или ако сум расположен да излезам (не на гласање) ќе излезам близу до државниот универзитет (кај што се и двајцава) кој е многу близу до кејот кај мтв, таму барем има поголем избор. Јас често го шетам кучето таму и кога гледам дека има еден куп кондоми таму, си викам па изборот и не е толку тесен.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Абе шо толку ја тупите, ВМРО и магаре да предложат 3а претседател... пак 3а него ќе гласат!

 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Ти давам пример.Еве например сега Иванов е кандидран од СДСМ,а Фрчковски од Вмро.
Дали ти повторно би гласал за Иванов?

Кој сакаат нека предложат за нив не гласам па што сака нека биде...т.е ќе 'гласам' ако го предложат Јани Макрадули опасна појава е:pos2:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
486
Поени од реакции
39
Секое животинче е подобар избор од некој кандидат од СДСМ...ФАКТ
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
“Тоа се судбини. Тоа се луѓе. Тоа се надежи. Моите гласачи ми рекоа дека тие што имале, кажале со заокружување на мојот број на изборите. Би било нечесно да барам од нив да поддржат програма во која не веруваат, како програмата на Иванов. Тој, всушност и нема програма. Ние сега имаме двајца кандидати за претседател од СДСМ“, рече Бошкоски.


изјава за Нетпрес


Значи ги повикува да гласаат по своја определба ама сепак им вика дека не треба да гласаат за Ѓорета... интересно, интересно... :tv:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.420
Поени од реакции
7.772
“Тоа се судбини. Тоа се луѓе. Тоа се надежи. Моите гласачи ми рекоа дека тие што имале, кажале со заокружување на мојот број на изборите. Би било нечесно да барам од нив да поддржат програма во која не веруваат, како програмата на Иванов. Тој, всушност и нема програма. Ние сега имаме двајца кандидати за претседател од СДСМ“, рече Бошкоски.


изјава за Нетпрес


Значи ги повикува да гласаат по своја определба ама сепак им вика дека не треба да гласаат за Ѓорета... интересно, интересно... :tv:
Брат Љубе, кај и да е ќе формира нова политичка партија.
Слушнав муабет... кога се симнувал од авионот на враќање од Хаг, на еден од луѓето кои го пречекале му кажал: Се ракуваш со идниот македонски претседател.
Сега, кој губи има право да се буни.

Јас на овие избори ќе гласам за Ѓорге Иванов.
Не смееме да дозволиме катастрофа како Фрле да стане претседател. Тоа ќе биде навреда кон македонскиот народ.
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Така за Груевски, абе педерче бил, абе р неможе да каже, абе не му се дига.
И сега на кој му се дига ?
Да бе Емилијан, него му се дига................................. рејтингот.

Иванов го знам од неколкуте интервјуа, негови излагања и човекот не е голем оратор ама има национално чуство.
Тоа ми е доволно од понуденото него да го изберам.
А велат дади му власт за да видиш каков е.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Така за Груевски, абе педерче бил, абе р неможе да каже, абе не му се дига.
И сега на кој му се дига ?
Да бе Емилијан, него му се дига................................. рејтингот.

Иванов го знам од неколкуте интервјуа, негови излагања и човекот не е голем оратор ама има национално чуство.
Тоа ми е доволно од понуденото него да го изберам.
А велат дади му власт за да видиш каков е.
Токму тука е грешката,Македонија се доведе до ова дереџе само затоа што даваше власт на недоветни за да се потврди дека се недоветни.:toe:
 
G

grande-juve

Гостин
па нели фрчко се фали дека му бил советник на Трајковски, а истиот Трајковски по негово лично убедување како експерт за негов личен советник го ангажира Иванов.

и натаму тврдите дека Трајковски ангажирал магаре, зашто ако е така испаѓа дека и фрчко е магаре.

како и да сакате да го оцрните Иванов, џабе ви е, немате аргументи
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom