Претседателски избори втор круг: Ѓорѓе Иванов е новиот претседател на Македонија!

Кој ќе биде новиот претседател на Македонија?

  • Ѓорѓе Иванов - ВМРО ДПМНЕ

    Гласови: 207 48,3%
  • Љубомир Фрчковски - СДСМ

    Гласови: 143 33,3%
  • Нема да гласам / сеуште не определен

    Гласови: 40 9,3%
  • Ќе го поништам ливчето, не сакам да гласам за ниту еден од кандидатите.

    Гласови: 39 9,1%

  • Вкупно гласачи
    429
Статус
Затворена за нови мислења.

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
[zEUs];2365014 напиша:
Љубе го нема па сеа не би знаел за кого би гласал ...:nesum:
Да додадем... и никако не би сакал да победи Иванов бидејќи тогаш ВМРО би имала голема моќ и ќе имаме владеење бетер од комунизмот :S
 
А

Ајсшутер

Гостин
[zEUs];2365136 напиша:
Да додадем... и никако не би сакал да победи Иванов бидејќи тогаш ВМРО би имала голема моќ и ќе имаме владеење бетер од комунизмот :S
Иванов секако победува зар се надеваш уште на друг ?
И кого би избрал ?
- Фрчковски (што ќе го реши проблемот со компромис, фактички промена на име)
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Иванов секако победува зар се надеваш уште на друг ?
И кого би избрал ?
- Фрчковски (што ќе го реши проблемот со компромис, фактички промена на име)
Па би гласал поарно за него отколку да има огромна моќ ВМРО ...тогаш ќе има ,,едно умие,, што го немало ни во комунизмот... ти тоа го сакаш ?
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Чисто за сликовит приказ на ситуацијата...
[acko]®;2364726 напиша:
љубе повеќе од сигурно ќе го подржи фрле мада гласачите му се екс вмро па повеќето кога ќе видат ќе си се вратат на старата опцика.
[zEUs];2365014 напиша:
Љубе го нема па сеа не би знаел за кого би гласал ...:nesum:
[zEUs];2365136 напиша:
Да додадем... и никако не би сакал да победи Иванов бидејќи тогаш ВМРО би имала голема моќ и ќе имаме владеење бетер од комунизмот :S
:tv:
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Кој и да биде претседател во овие важни времиња на Македонија најдобро е за сите нас тој да има максимална согласност и компатибилност со политиката на владата по клучните прашања за надворешната политика. Знаеме дека ингеренциите на претседателот во таа сфера не се во истата тежина како со ингеренциите на владата. Затоа не ни се потребни тие сценарија од пред неколку месеци кога целата светска јавност ни се смееше кога Груевски направил едно, а Црвенкоски сосема друго, па имавме двајца преговарачи, па мораше еден да елиминираме.
Значи зборувам за доброто на сите граѓани без обзир на политичката припадност важно е конечно повторно ДА СЕ УСОГЛАСАТ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ И ПРЕМИЕРОТ
Таква усогласеност имаме веќе видено од левицата, зошто да не видиме и од десницата? Не велам дека тие од десницата ќе ја преродат ситуацијата и веднаш ќе протече мед и млеко, но зошто да не си дадеме шанса да го видиме и тоа сценарио, ( за мене е тоа играње на последна карта) па подоцна ќе судиме дали тоа е добро или не,
А ние овде предвреме да ги осудуваме на пропаст пред воопшто да видиме како ќе функционира сето тоа:toe:
 
Член од
24 март 2009
Мислења
22
Поени од реакции
1
Abe zeus...ne deka e Idealen Ivanov (iako go znam kako profesor i analiticar nekoe vreme-golema pocit za nego vo taa oblas...)
SAMO ne mi e jasno i nemozam da se iznacudam kako luge mozat da glasaat za FRCKO--ocigledno narodot ne znae kade zivee sto se nekoj raboti sto treba da gi znae za sebe i za negovata zemja---ZA STO MI E MNOGU KRIVO

I sto mislis ke bide podobro otkolku sto e sega So Crvenkovski??!?!!?

TOA ME INTERESIRA


Inace za informacija 2002 sdsm doagaat na vlast so brane premier 2005 brane produzuva kako precedatel (ivamu i tamu se na vlast) bi mi kazal sto e ova...komunizam???
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Abe zeus...ne deka e Idealen Ivanov (iako go znam kako profesor i analiticar nekoe vreme-golema pocit za nego vo taa oblas...)
SAMO ne mi e jasno i nemozam da se iznacudam kako luge mozat da glasaat za FRCKO--ocigledno narodot ne znae kade zivee sto se nekoj raboti sto treba da gi znae za sebe i za negovata zemja---ZA STO MI E MNOGU KRIVO

I sto mislis ke bide podobro otkolku sto e sega So Crvenkovski??!?!!?

TOA ME INTERESIRA


Inace za informacija 2002 sdsm doagaat na vlast so brane premier 2005 brane produzuva kako precedatel (ivamu i tamu se na vlast) bi mi kazal sto e ova...komunizam???
Не не исто ќе биде ко што беше до сеа кохабитацијата помеѓу владата и прецедателот на државата т.е никаква ...ама пак лошо мн да биде Иванов бидејќи тогаш Груевски ќе биде и премиер и прецедател на партија и прецедател на држава и градоначалник и све ...да бидемо реални :toe:

Инаку за тоа 2005год ...тогаш немаја толку голема моќ колку што имаа сегашната влада т.е Груевски ... мн људите бледо веруваа во него (и ја верувaм) но малце да ја зезне работата отидна све во вода и може да се врати ко бумеранг...и не чини толку рејтинг туку добро е кога се има доста добра конкуренција т.е опозиција и тогаш има поголеми шансе за да се покаже кој е подобар, а вака ќе не мора за што да се докажуе :/
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Најпрво ВМРО-ДПМНЕ нема матрица на диктаторско владеење.Во нејзино време се котат разни НВО новинарите ги решатат.Потоа ако ВМРО-ДПМНЕ ја освои целата власт вината ја има инаетливата опозиција која ни го предлага Црвенковски како надеж.Значи Иванов е поквалитетен од Фрчко ама нема да гласам за него за да не се воведе комунизам условно.Безврска.Ако биде Фрчко претседател тек тогаш ке има проблеми

Барајте реформа од опозицијата а не ја обвинувајте ВМРО за комунизам
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
п.с го гледавте интервјуто на Фрчко на ,,јади бурек,, со Јанко... гледајтего !!! , ja мн не го обожавам него ама откако го гледав тоа а и други интервјуа и излагаја амлце ме позамисли :/
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Ljube i Albancite kje im go zakopaat na dpBne.Frchko kje bide pretsedatel.
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Гледам по темава...СДСовци сите ги прифатил Емилијанчо синдром.
Па признајте пораз бе луѓе....Фрчко ќе победил во вториот круг....аха...да бе и баба утре ќе иде на Шапка на скијање....бог да чува еј.
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Ljube i Albancite kje im go zakopaat na dpBne.Frchko kje bide pretsedatel.
Едно е твојата желбта, друго е моменталната реалност. Тие две нешта се дијаметрално спротивни во овој момент. Чесно е барем еднаш без фрустрации кога сите ги пофалија изборите и кога има конкретни бројќи дискусијата да ја насочиш кон корисна анализа, без притоа да „тропаш“ само пусти желби.
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Ако морам да бирам од овие двајца...би го одбрал Иванов
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Imate prichina da ste nervozni :

Според Дневник, ДПМНЕ има освоено некаде повеќе од 385 000 гласови, значи, од изборите 2008 изгубиле околу 100 000 гласови!
Ostanuvaat ushte 20% do nula,kompir!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom