Претседателски избори втор круг: Ѓорѓе Иванов е новиот претседател на Македонија!

Кој ќе биде новиот претседател на Македонија?

  • Ѓорѓе Иванов - ВМРО ДПМНЕ

    Гласови: 207 48,3%
  • Љубомир Фрчковски - СДСМ

    Гласови: 143 33,3%
  • Нема да гласам / сеуште не определен

    Гласови: 40 9,3%
  • Ќе го поништам ливчето, не сакам да гласам за ниту еден од кандидатите.

    Гласови: 39 9,1%

  • Вкупно гласачи
    429
Статус
Затворена за нови мислења.
Б

Бат Елохим

Гостин
Буџаку и Селмани се само два гласа иако не верувам дека Селмани ќе го подржи.
Албанците не гласаат по партиска директива, партиските активисти можеби, полнење кутии/ специалност ама бидејќи оваа година тој луксуз не им е дозволен Иванов може да очекува гласови само од Зајас. Гласовите на Мируше не вредат толку малку колку што мислиш, ако каже Мендух завршена работа е гласањето/полнењето по селата на Тетова.

Гласачите на Лубе сега се 60% за Фрчко. Не се чуди ако Лубчо од ЕУ(БГ) им слупа некоја изјава да ја подржат визијата за Европска Македонија. Ова само мое мислење,без намера да навредам некого.

Значи по сите пресметки и политички пазарења изборната трка ќе биде неизвесна,единствено албанскиот фактор нема да биде значителен како во победата на покојниот Трајковски бидејќи системот полнење ќе е сведен на минимум па затоа е можна блага победа на Иванов.
Вчера Љубчо кажа дека е гласал за Љубе, ама дека Фрле бил добар исто така...
 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
Најголем репер за популарноста или стравот од Бранко, се пресовите на Бичиклиски и ДПМНЕ кои почнуваат и завршуваат со лицето Б.Ц :toe:

Они воедно се и најзаслужни за Бранковиот камбек.
Јас мислам дека намерно го провоцираат да се врати, пошто тој им е најлесен противник според мене. Барем меѓу младиве 18-35 години грујо према бране е 3:1
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Јас мислам дека намерно го провоцираат да се врати, пошто тој им е најлесен противник според мене.
Многу си грешка.
На популизам и егоцентризам, може да му се спротиставиш само со популизам и егоцентризам.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Најголем репер за популарноста или стравот од Бранко, се пресовите на Бичиклиски и ДПМНЕ кои почнуваат и завршуваат со лицето Б.Ц :toe:

Они воедно се и најзаслужни за Бранковиот камбек.
Да бе, заради Бичиклиски ќе се врател Б.Ц, не лупај, Туку желна власт негова нема каде па ќе се врати. Си мисли ако се врати тој и пак ќе го обедини Сдс како што беше порано. Џабе му е све го заврши тој неговото се виде од него.
 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
Многу си грешка.
На популизам и егоцентризам, може да му се спротиставиш само со популизам и егоцентризам.
Па да ама Бранко има многу лош минат труд. Тој популизам и егоцентризам може да го направат и со некое ново дете. Грујо не е светец ама спрема Бране е.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Па да ама Бранко има многу лош минат труд. Тој популизам и егоцентризам може да го направат и со некое ново дете.
Пробаа Заев и Шекеринска, ама они не се дораснати за Гвујовата фабрика.
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Пробаа Заев и Шекеринска, ама они не се дораснати за Гвујовата фабрика.
Види исто како ВМРО-ДПМНЕ да се реформираше со Доста Димовска.
Реформата во СДСМ беше по директива на тој што требаше да се реформира, Бранко Црвенковски.
Народот е променет подоста од 1991, се научивме кој сме, што сме.
Не пали плашење со војни, изолација, апсолутизам, дрн дрн јариња.
Тоа не е програма тоа е машина за перење мозок, застарен модел, 1991 година произведен.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Пробаа Заев и Шекеринска, ама они не се дораснати за Гвујовата фабрика.
Тоа не е причина да се застане со потрагата и да се посега по стара сива еминенција, која создава рефлекс на одвраќање кај голем дел од населението.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Види исто како ВМРО-ДПМНЕ да се реформираше со Доста Димовска.
Реформата во СДСМ беше по директива на тој што требаше да се реформира, Бранко Црвенковски.
Народот е променет подоста од 1991, се научивме кој сме, што сме.
Не пали плашење со војни, изолација, апсолутизам, дрн дрн јариња.
Тоа не е програма тоа е машина за перење мозок, застарен модел, 1991 година произведен.
Коа сме веќе кај машините за перење мнозок, само три месеци без реклами беа доволни за да подршката на Гвујовата политика падне за повеќе од 140 илјади гласови.

Замисли што ќе се случи во наредните 6 доколку пак не ја активираат машинеријата :)
Тоа не е причина да се застане со потрагата и да се посега по стара сива еминенција, која создава рефлекс на одвраќање кај голем дел од населението.
Во опозицијата моментално не постои таква нова личност која е спремна да ја демаскира ова погубна политика.

Груевски (свесно или несвесно) му го расчисти патот до тронот на Бранко.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Коа сме веќе кај машините за перење мнозок, само три месеци без реклами беа доволни за да подршката на Гвујовата политика падне за повеќе од 140 илјади гласови.

Замисли што ќе се случи во наредните 6 доколку пак не ја активираат машинеријата :)
Во опозицијата моментално не постои таква нова личност која е спремна да ја демаскира ова погубна политика.

Груевски (свесно или несвесно) му го расчисти патот до тронот на Бранко.
Свесен и дека ова се локални избори и се гласа за Човек а не партија, и бошковски му тргна 150.000 ете ги. Лани беше друго се гласаше за СДС и Вмро.

А и кој зачувал и одржил толку висок рејтинг, нормално е тоа. Па лани шо ги доби тој тие гласој никој друг не ги има добиено во историјата.


А Бранко за да седни ќе му треба уште многу време, премногу слаба опзиција се.

Ме интересира колку вкупно доби гласови Сдс, дали ја помина бројката од 230.000 или доби помалку.
 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
Груевски (свесно или несвесно) му го расчисти патот до тронот на Бранко.
Да бе, и сите ние како овци ќе паднеме пак на фората: На 15 Септември овој народ ќе слави ....................... Испукана пушка е Бане. Вмро успешно го испровоцираа да се врати во Сдсм. Полесен противник од него нема. Јас лично верувам дека едно 20 посто народ ќе излезе да гласа само против него, а не за Вмро.
 
H

HITCH

Гостин
Иванов, сега да не беше Љубе ќе победеше уште во прв :toe:
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Да бе, и сите ние како овци ќе паднеме пак на фората: На 15 Септември овој народ ќе слави .......................
Исто како што и јас не верувам дека семоќниот пастир ќе не внесе во нато и ЕУ со зачувано име :toe:
Иванов, сега да не беше Љубе ќе победеше уште во прв :toe:
Некој пак ќе рече да не беше Иванов, Љубе ќе си победеше уште во првиот круг :toe:
 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
Исто како што и јас не верувам дека семоќниот пастир ќе не внесе во нато и ЕУ со зачувано име :toe:
Па јас не сакам да влезам во ЕУ. Бев во Романија пред 2 години и тие се многу посиромашни од нас. И никој не е среќен со тоа што се во ЕУ.

Јас сакам да сум Македонец, а сите педери што менуваат име за ЕУ нека се самоубијат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom