Дали ВМРО освои 150.000 гласови помалку од претходните избори?

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
не е точно
Брат Љубе го гласаше добар дел од членството или симпатизерите на ВМРО ДПМНЕ
ако не беше така тој немаше ни да се кандитира
До пред два дена имаше рејтинг од 3 посто. Нагло се смени тоа. Како? Зошто не се намали нагло рејтингот на Иванов тогаш?
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
До пред два дена имаше рејтинг од 3 посто. Нагло се смени тоа. Како? Зошто не се намали нагло рејтингот на Иванов тогаш?
батали рејтинзи
тоа се анкети спроведени на 1000-2000 испитаници
реална анкета се избориве
а за Љубе тоа го тврдам затоа што сите што му беа главни по штабовите се членови на ВМРО ДПМНЕ
сите што денес ги тераа постарите лица да гласаат за Љубе се членови на ВМРО ДПМНЕ
ама сепак испадна дека ВМРО ДПМНЕ може и без нив
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
не е точно
Брат Љубе го гласаше добар дел од членството или симпатизерите на ВМРО ДПМНЕ
ако не беше така тој немаше ни да се кандитира
Според мои информации,Љубе имаше најмалку 1000 потписи за кандидатура и од СДСМ само во Прилеп.Нивните членови тоа го правеа најверојатно по некаква налудничава директива од штабот,за да покажат дека Љубе има поголем рејтинг и од Џорџе,зад кој застана гласачката машинерија на ДПМНЕ.Впрочем тоа се виде во првив круг на избориве кога Љубе освои “симпатии“ на многу гласачи од ДПМНЕ кој не се сложуваат со младиде комуњарчиња на ДПМНЕ.
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Мислам дека рејтингот не им е толку паднат колку што се гледа по гласањето бидејки чистота на победата ја подзамати независниот кандидат Љубе Бошковски(да се разбереме го поштуем човекот ама мислам дека не е за претседател)бидејки дел од гласовите отидоа кај него.Да беше кандидат на ВМРО Љубе јас сум сигурен дека се ке беше јасно уште во 1 круг за се.
И Фрчковски да беше за Вмро ќе ги собереше сите гласови,до толку сте испрани!!!
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
батали рејтинзи
тоа се анкети спроведени на 1000-2000 испитаници
реална анкета се избориве
а за Љубе тоа го тврдам затоа што сите што му беа главни по штабовите се членови на ВМРО ДПМНЕ
сите што денес ги тераа постарите лица да гласаат за Љубе се членови на ВМРО ДПМНЕ
ама сепак испадна дека ВМРО ДПМНЕ може и без нив
Земено предвид дека рејтинзите добро ја прикажаа состојбата за другите кандидати значи сепак испадна вистинита изјавата на Џубе дека ВМРО ги мести анкетите само за да го смали неговиот успех. Ако е така навистина срамота.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Земено предвид дека рејтинзите добро ја прикажаа состојбата за другите кандидати значи сепак испадна вистинита изјавата на Џубе дека ВМРО ги мести анкетите само за да го смали неговиот успех. Ако е така навистина срамота.
не брат Љубе излезе во јавност дека на неговите анкети тој води со 60-70% ама не смеел да ги прикаже
епа се виде зошто несмеел
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
батали рејтинзи
тоа се анкети спроведени на 1000-2000 испитаници
реална анкета се избориве
а за Љубе тоа го тврдам затоа што сите што му беа главни по штабовите се членови на ВМРО ДПМНЕ
сите што денес ги тераа постарите лица да гласаат за Љубе се членови на ВМРО ДПМНЕ
ама сепак испадна дека ВМРО ДПМНЕ може и без нив
Сите се членови на ВМРО? Јас бе гласав за Љубе.. не сум член нити на СДСМ нити на ВМРО.. од Прилеп сум.. си гласав за него и лавовите.. Се лажиш ако мислиш дека мојот глас, а и на многу кои ги познавам а гласаа за Љубе ќе оди за ВМРО.. едноставно вториот круг ќе си седиме дома..
Што се однесува до тоа каде би оделе голем дел од гласовите на Љубе.. едно ќе ти кажам па пресметај сам.. кога беше онаа акцијана на МВР во Прилеп командантите на лавовите од Прилеп.. 4-5 души беа држени од страна на оваа влада со месеци во притвор.. ако имаш ТВ дома ќе видеше како нивните фамилии протестираат на улицата пред судот во Прилеп.. и уште нешто што незнаеш.. токму Бранко Црвенковски ги помилува истите со аболиција и излегоа од притвор.. односно веќе нема дело против нив.. па.. можеби ти е чудно кога го гледаш Љубе зближан со функционери на СДСМ или слични ставови.. политиката дете е курва.. а за кого ќе гласаат после се ова.. види сам.. пресметај.. ама дека сите ќе бидат за ВМРО.. незнам тоа.. сепак да си во притвор со месеци во една соба метар на метар и да си на слобода благодарение на Б.Ц. не е иста работа.. има тука некој добар дил.. ќе видиме во вториот круг.. а особено на наредните парламентарни..
 
T

the Carpenter

Гостин
Има стандардни фанови на двете најсилни партии во државава, па тие си гласаат што и да се деси. Има некои кои се плус минус, се нишаат ко од ветер. Тука е разликата во билансот
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Сите се членови на ВМРО? Јас бе гласав за Љубе.. не сум член нити на СДСМ нити на ВМРО.. од Прилеп сум.. си гласав за него и лавовите.. Се лажиш ако мислиш дека мојот глас, а и на многу кои ги познавам а гласаа за Љубе ќе оди за ВМРО.. едноставно вториот круг ќе си седиме дома..
Што се однесува до тоа каде би оделе голем дел од гласовите на Љубе..
хелоу беше главен во штабот негов? не
минимум 70 % што гласаа за Љубе се или членови или симпатизери на ВМРО
поголемиот дел што гласаа за Љубе во втор круг ќе гласаат за Иванов
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Математики се математики, тие може се важни за наредните избори ама до тогаш се гледа крајниот резултат, бидејќи тие помалку гласови нема да го сменат бројот на градоначалнички места кои ги доби или ќе ги добие на овие избори или на бројот на општини кои ќе ги добие односно ги доби сдс на овие локални избори.
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
хелоу беше главен во штабот негов? не
минимум 70 % што гласаа за Љубе се или членови или симпатизери на ВМРО
поголемиот дел што гласаа за Љубе во втор круг ќе гласаат за Иванов
Најдобро ќе се знае утре кога ќе се покажат и резултатите од локалните избори па гласање за совет каде се гласа по партија. Тогаш ќе се види од каде пред се идат гласовите на Љубе.

Инаку јас гласав за него, а сега нема да гласам за никого па така може само да се надеваш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom