Дали ВМРО освои 150.000 гласови помалку од претходните избори?

Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Па може да се каже. Ама па тоа е нормален процес, едни губат други доаѓаат, но сепак ВМРО си останува на власт сосема заслужено!
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
Токму тоа и јас прашав во локални избори темата.. СДСМ во неколку наврати го кажа тоа, а ВМРО не го демантира.. вистина ли е ова?
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Рејтингот им е многу паднат но сеуште сеуште имаат водат сега засега главно поради немање салам опозиција.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
486
Поени од реакции
6
Тоа ќе го видиме наредниот круг. Важно е каде ќе се прелеат гласовите на Љубе.
 
R

RAYTHEON23

Гостин
ajde de sega...pa pobednikot e vazen..SDSM sega placat...ako sakaat rejting dobar ima fabriki kade se poracuvaat vakvi 'proizvodi' i se serviraat na javnosta po sopstvena merka
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.760
Поени од реакции
9.883
Имаат помалку гласови од едноставна причина,Бошковски им зема многу гласови..
многу Вмровци гласале за него,и многу што би гласале за вмро,да небеше он во трка
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.896
Поени од реакции
717
Рејтингот им е многу паднат но сеуште сеуште имаат водат сега засега главно поради немање салам опозиција.

Мислам дека рејтингот не им е толку паднат колку што се гледа по гласањето бидејки чистота на победата ја подзамати независниот кандидат Љубе Бошковски(да се разбереме го поштуем човекот ама мислам дека не е за претседател)бидејки дел од гласовите отидоа кај него.Да беше кандидат на ВМРО Љубе јас сум сигурен дека се ке беше јасно уште во 1 круг за се.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Не мешајте со локални избори, бидејќи луѓето не се водат од истата логика како за парламентарните избори.

За градоначалници претежно одлучувачки се самите кандидати, така да ако јас сум задоволен од мојот градоначалник без разлика која партија да е, ќе си го гласам повторно.

А и добро е да постои некој баланс.

Лошото е што некој сега бара 'морална' утеха или сатисфакција во рејтингот на другиот, наместо да поработи на својот и да се подзамисли зошто катастрофално губи 3 пати по ред.
 
S

smart ass

Гостин
Како може да се споредува парламентарни и претседателски избори кога на парламентарни се гласа за две опции ВМРО или СДС...На овие претседателски имавме повеке кандидати од кои едниот беше Љ. Бошковски, кои извлече една третина од гласовите....
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Мислам дека рејтингот не им е толку паднат колку што се гледа по гласањето бидејки чистота на победата ја подзамати независниот кандидат Љубе Бошковски(да се разбереме го поштуем човекот ама мислам дека не е за претседател)бидејки дел од гласовите отидоа кај него.Да беше кандидат на ВМРО Љубе јас сум сигурен дека се ке беше јасно уште во 1 круг за се.
Практично со кандидатурата,Љубе покажа и докажа дека Македонија уште долго нема да може слободно да избере вистински човек за председател,па секогаш од две “зла“ ќе го избира помалото,како соломонско решение.:toe:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
И јас тоа се прашувам цела вечер:toe:
Гласовите на Љубе ќе се прелеат дома крај малите или поголемите ТВ екрани,а Македонија пак ќе има председател со 100тина илјади гласови бонитет,итоа дадени по партијска директива.:toe:
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Мислам дека рејтингот не им е толку паднат колку што се гледа по гласањето бидејки чистота на победата ја подзамати независниот кандидат Љубе Бошковски(да се разбереме го поштуем човекот ама мислам дека не е за претседател)бидејки дел од гласовите отидоа кај него.Да беше кандидат на ВМРО Љубе јас сум сигурен дека се ке беше јасно уште во 1 круг за се.
Брат Јубе го гласаа пред се неопределените. Тоа јасно се гледа кога ќе се според статистиките за рејтинзите. само тој има драстично остапување од предвидениот број на гласови.

И јас тоа се прашувам цела вечер:toe:
поголемиот дел никаде.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Брат Јубе го гласаа пред се неопределените. Тоа јасно се гледа кога ќе се според статистиките за рејтинзите. само тој има драстично остапување од предвидениот број на гласови.
не е точно
Брат Љубе го гласаше добар дел од членството или симпатизерите на ВМРО ДПМНЕ
ако не беше така тој немаше ни да се кандитира
 

Kajgana Shop

На врв Bottom