Изборни резултати од Локални избори 2009 (генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
A so e toa DPBNE
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
a na sto mislis koga pisuvas DPBNE ne mi e jasno,zato sto jas ne sum bugarin tuku makedonec i clen na VMRO DPMNE a ne na DPBNE jas neznam sto znaci toa DPBNE
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
a na sto mislis koga pisuvas DPBNE ne mi e jasno,zato sto jas ne sum bugarin tuku makedonec i clen na VMRO DPMNE a ne na DPBNE jas neznam sto znaci toa DPBNE
Ne rekov ti,mislev na pola segashno rakovodstvo vo vladejachkata garnitura,ne sme se razbrale,a ovoj nedoveten ili shlaknat ideolog Ivanov so tezata za antikvizacija i pravenjeto politichki proekt od toa namesto toa da im go ostavi na nauchnicite i arheolozite ili istoricharite kako sakash so izolacija kje go dokazhe ona shto go tvrdat Bugarite deka vo Makedonija "ima" 200.000 Bugari a ne se otkrilo.
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Si otishol da vidish shto se sluchuva vo Istochna Makedonija?
Јас сум од источна Македонија(Пробиштип)и тука не се случува ништо што би ја потврдило твојата теза дека ВМРО-ДПМНЕ се бугараши.
Успут...овие твоите синоќа овде изедоа таков ќотек (5:1)....што има да го памтат додека се живи.
 

Alo 192

имам симпатија
Член од
7 октомври 2008
Мислења
353
Поени од реакции
11
Јас сум од источна Македонија(Пробиштип)и тука не се случува ништо што би ја потврдило твојата теза дека ВМРО-ДПМНЕ се бугараши.
Успут...овие твоите синоќа овде изедоа таков ќотек (5:1)....што има да го памтат додека се живи.
Највише се нервирам кога се повторувам њ



http://www.promacedonia.org/ab/md_1606_0.html

Доволно е или да барам уште ?
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Кај го гледаш на второто видео Нанче не ми е јасно, и на првото.:tapp:
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Јас сум од источна Македонија(Пробиштип)и тука не се случува ништо што би ја потврдило твојата теза дека ВМРО-ДПМНЕ се бугараши.
Успут...овие твоите синоќа овде изедоа таков ќотек (5:1)....што има да го памтат додека се живи.
Lugjeto mozhe ne stanuvaat bugari ama edno e fakt,izolirani nemozhat biznis da vodat,i vikaat sekoja vtora ili treta kola imala bugarski tablichki,kako na primer so nash pasosh nemozhat da odat vo Italija biznisi da vodat i slichno.Kako shto rekov ona shto Bugarija go tvrdi a ne bilo "dokazhano" deka "ima" vo Makedonija 200.000 Bugari a ne se "dokazhalo" kje go tvrdat vo EU i parlamentot a ovie nashive segashni ideolozi idekji po podlaboki koreni antichki i zaboravakji gi Kiril i Metodij i slichni Makedonski lichnosti kje gi prisvojat,i taka tvrdat pa vednash kje si go inkasiraat toa i kje ti rechat fala.

Prati video :


Кај го гледаш на второто видео Нанче не ми е јасно, и на првото.:tapp:
Na prvoto e tatko mu od Nanche a na vtoroto e Bugarski orovodec ne e Nanche ama vo kukjata negova.Slushajte kako se peat pesni so Ljubcho Kurtelov chovekot koj ja dade legendarnata izjava deka Ohrid e Bugarski Erusalim.
 
Член од
26 јануари 2008
Мислења
272
Поени од реакции
194
pogolemi bugari od sdsm ovci nema ali zatoa isceznuvate zaedno so niv od makedonija:toe:
 

Alo 192

имам симпатија
Член од
7 октомври 2008
Мислења
353
Поени од реакции
11
Кај го гледаш на второто видео Нанче не ми е јасно, и на првото.:tapp:
оооо се јави уште едно партиско полтронче ака бугарофилче. Го глеам бе башта му на нанче ? зарем тоа не е доволно ?
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Ти ја знаеше куќата на Нанче, онака разрушена не е таа ти гарантирам, не ни знаете кој е точно Нанче.

За разлика од сдс Прогрчки се настроени уште полошо.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom