Изборни резултати од Локални избори 2009 (генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
M

Mario Gómez

Гостин
a koj se otepa,molam!! Mirni izbori imase.Glupi ama vie ste poglupi i od crnogorcite
Мирни со невидена полиција, за ланските избори се оправте...
Заради вашите националистички срања и што не можете да се воздржете малце кога ќе ви дадат моќ...Власт а се дава на идиоти?
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
1.043
Поени од реакции
182
СДСМ славеа некоков пад на рејтингот на ДПМНЕ. Наводно имало 150000 гласови помалку за Ѓорѓе отколку што имало за ДПМНЕ на предвремените избори.
Лузерите не кажаа дали Фрче има повеќе гласови од тоа што го освои СДСМ во јуни 2008. Се замараат со туѓи математики, знаете како е, давеникот се фаќа и за сламка.
Инаку мала напомена за вкупниот број на гласови за ДПМНЕ. Не може тоа да се споредува според гласовите за претседател. Имаше и независни кандитати. Јас не гласав за Ѓорѓе ама гласав за советничка листа на ДПМНЕ. Ако се соберат гласовите што ги добија ДПМНЕ за советнички листи во сите 84 општини се добива бројка нешто поголема од 425000 гласови. Тоа не е никво намалување на гласовите. Би сакал некој тоа јавно да го истакне на ТВ, за да не биде јавноста изманипулирана од анемичниот несуден робијаш З.З
 
G

grande-juve

Гостин
СДСМ славеа некоков пад на рејтингот на ДПМНЕ. Наводно имало 150000 гласови помалку за Ѓорѓе отколку што имало за ДПМНЕ на предвремените избори.
Лузерите не кажаа дали Фрче има повеќе гласови од тоа што го освои СДСМ во јуни 2008. Се замараат со туѓи математики, знаете како е, давеникот се фаќа и за сламка.
Инаку мала напомена за вкупниот број на гласови за ДПМНЕ. Не може тоа да се споредува според гласовите за претседател. Имаше и независни кандитати. Јас не гласав за Ѓорѓе ама гласав за советничка листа на ДПМНЕ. Ако се соберат гласовите што ги добија ДПМНЕ за советнички листи во сите 84 општини се добива бројка нешто поголема од 425000 гласови. Тоа не е никво намалување на гласовите. Би сакал некој тоа јавно да го истакне на ТВ, за да не биде јавноста изманипулирана од анемичниот несуден робијаш З.З
не само тоа, се фалат дека сите останати кандидати заедно со фрле имале повеќе од Иванов и тоа било јасна порака??????

а реално изгубија секаде освен во 4 општини и во уште неколку се изедначени со вмро.

и уште нешто, сдс се фатиле за изјава на некој од вмро дека сдс нема да освоеле ниту една општина, а забораваат дека заев даде изјава дека очекува сдс да освои 20-30 општини, а реално ќе освојат 7-8.
до кога сдс ќе се занимава со се, освен со себе, според гласовите за општинските листи сдс има двојно помалку од вмро и пак прогласуваат победа, добри се
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
СДСМ славеа некоков пад на рејтингот на ДПМНЕ. Наводно имало 150000 гласови помалку за Ѓорѓе отколку што имало за ДПМНЕ на предвремените избори.
Лузерите не кажаа дали Фрче има повеќе гласови од тоа што го освои СДСМ во јуни 2008. Се замараат со туѓи математики, знаете како е, давеникот се фаќа и за сламка.
Инаку мала напомена за вкупниот број на гласови за ДПМНЕ. Не може тоа да се споредува според гласовите за претседател. Имаше и независни кандитати. Јас не гласав за Ѓорѓе ама гласав за советничка листа на ДПМНЕ. Ако се соберат гласовите што ги добија ДПМНЕ за советнички листи во сите 84 општини се добива бројка нешто поголема од 425000 гласови. Тоа не е никво намалување на гласовите.

Би сакал некој тоа јавно да го истакне на ТВ, за да не биде јавноста изманипулирана од анемичниот несуден робијаш З.З
Друже...Коа ќе покаже Гвујо како дошол до становите и со кој пари слободно моеш да нарекуваш робијаш некој шо не го ни познаваш нит па знаеш шо праел.
А СДСМ барем се свесни дека се слаба опозиција во моментов и да,добра вест е за нив тоа што на ВМРО им се намалува рејтингот. И не гледам што е лошото во тоа. А тоа шо се јачаат у тек на боење гласови си е најнормално за сите.
За истакнување ќе истакнат на ТВ....на Сител.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Друже...Коа ќе покаже Гвујо како дошол до становите и со кој пари слободно моеш да нарекуваш робијаш некој шо не го ни познаваш нит па знаеш шо праел.
А СДСМ барем се свесни дека се слаба опозиција во моментов и да,добра вест е за нив тоа што на ВМРО им се намалува рејтингот. И не гледам што е лошото во тоа. А тоа шо се јачаат у тек на боење гласови си е најнормално за сите.
За истакнување ќе истакнат на ТВ....на Сител.
Исто парарелно и на СДС му се намалува рејтингот. Од лани помалку имаат освоено гласови.
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
1.043
Поени од реакции
182
Друже...Коа ќе покаже Гвујо како дошол до становите и со кој пари слободно моеш да нарекуваш робијаш некој шо не го ни познаваш нит па знаеш шо праел.
А СДСМ барем се свесни дека се слаба опозиција во моментов и да,добра вест е за нив тоа што на ВМРО им се намалува рејтингот. И не гледам што е лошото во тоа. А тоа шо се јачаат у тек на боење гласови си е најнормално за сите.
За истакнување ќе истакнат на ТВ....на Сител.
Јас се слагам секој што крадел и правел далаверии, да биде казнет. Ако ги украл Грујо становите, нека го докаже тоа некој обвинител, има суд нека пресуди, нема Грујо вечно да е Премиер. Ама судот да пресуди, а не некој аllmighty Б.Ц.
Што правел З.З не знам, знам дека не доби шанса да ни објасни што правел. Се бранеше со молчење. И се одбрани со еден телефонски повик.
 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
СДСМ славеа некоков пад на рејтингот на ДПМНЕ. Наводно имало 150000 гласови помалку за Ѓорѓе отколку што имало за ДПМНЕ на предвремените избори.
Лузерите не кажаа дали Фрче има повеќе гласови од тоа што го освои СДСМ во јуни 2008. Се замараат со туѓи математики, знаете како е, давеникот се фаќа и за сламка.
Инаку мала напомена за вкупниот број на гласови за ДПМНЕ. Не може тоа да се споредува според гласовите за претседател. Имаше и независни кандитати. Јас не гласав за Ѓорѓе ама гласав за советничка листа на ДПМНЕ. Ако се соберат гласовите што ги добија ДПМНЕ за советнички листи во сите 84 општини се добива бројка нешто поголема од 425000 гласови. Тоа не е никво намалување на гласовите. Би сакал некој тоа јавно да го истакне на ТВ, за да не биде јавноста изманипулирана од анемичниот несуден робијаш З.З
Мора фабриката да им работи, Сорос мора за нешто да ги плати. Постојано сејат страв, продаваат магла и се глупираат.

Друже...Коа ќе покаже Гвујо како дошол до становите и со кој пари слободно моеш да нарекуваш робијаш некој шо не го ни познаваш нит па знаеш шо праел.
А СДСМ барем се свесни дека се слаба опозиција во моментов и да,добра вест е за нив тоа што на ВМРО им се намалува рејтингот. И не гледам што е лошото во тоа. А тоа шо се јачаат у тек на боење гласови си е најнормално за сите.
За истакнување ќе истакнат на ТВ....на Сител.
Јас по некоја случајност знам од кај мајка му на Гвујо дошла до тие станови. Од татко му имале некоја нива останато на Водно, еден мој пријател работеше во агенција за недвижности и ја склучи зделката за продавање на таа нива за 300 000 евра. И потоа ваљда се купени овие станови.
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Мора фабриката да им работи, Сорос мора за нешто да ги плати. Постојано сејат страв, продаваат магла и се глупираат.



Јас по некоја случајност знам од кај мајка му на Гвујо дошла до тие станови. Од татко му имале некоја нива останато на Водно, еден мој пријател работеше во агенција за недвижности и ја склучи зделката за продавање на таа нива за 300 000 евра. И потоа ваљда се купени овие станови.
Па зошто тогаш не излезе со документите на телевизија и да не јадат бубрезиве опонентите?

Исто парарелно и на СДС му се намалува рејтингот. Од лани помалку имаат освоено гласови.
Разликата помеѓу ВМРО и СДСМ оваа година е помала од претходните избори.
 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
Па зошто тогаш не излезе со документите на телевизија и да не јадат бубрезиве опонентите?
Моја претпоставка е дека не сака да испадне дека има многу пари. А можеби и овие станови се купени порано.

Продавањето на нивата е пред некои си 4 5 години, мислам дека Вмро уште беше во опозиција.
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Јас се слагам секој што крадел и правел далаверии, да биде казнет. Ако ги украл Грујо становите, нека го докаже тоа некој обвинител, има суд нека пресуди, нема Грујо вечно да е Премиер. Ама судот да пресуди, а не некој аllmighty Б.Ц.
Што правел З.З не знам, знам дека не доби шанса да ни објасни што правел. Се бранеше со молчење. И се одбрани со еден телефонски повик.
Е друже ова го зборев јас за Иванов. Не знаеме кој е чоекот а ќе ни биде претседател.А зајко може да се брани со молчење како што може и секој друг.Али он е друга прича. Можда крадел ,незнам, али вероватно е така.Ама па види шо напраи од Струмица? Повеќето крадат и само крадат.Он еве крадел ама пак се сите задоволни од она што го направил за градот.
 
Член од
23 март 2009
Мислења
7
Поени од реакции
0
СДСМ славеа некоков пад на рејтингот на ДПМНЕ. Наводно имало 150000 гласови помалку за Ѓорѓе отколку што имало за ДПМНЕ на предвремените избори.
Лузерите не кажаа дали Фрче има повеќе гласови од тоа што го освои СДСМ во јуни 2008. Се замараат со туѓи математики, знаете како е, давеникот се фаќа и за сламка.
Инаку мала напомена за вкупниот број на гласови за ДПМНЕ. Не може тоа да се споредува според гласовите за претседател. Имаше и независни кандитати. Јас не гласав за Ѓорѓе ама гласав за советничка листа на ДПМНЕ. Ако се соберат гласовите што ги добија ДПМНЕ за советнички листи во сите 84 општини се добива бројка нешто поголема од 425000 гласови. Тоа не е никво намалување на гласовите. Би сакал некој тоа јавно да го истакне на ТВ, за да не биде јавноста изманипулирана од анемичниот несуден робијаш З.З
ROBIJAS MOZE DA BIDE ZA VAS vmro-"OVCITE" NO ZA NAS E NAJDOBRIOT GRADONACALNIK STO POSTOI VO CELA REPUBLIKA.
SEGA VAM VI E KRIVO STO KOKOSKATA BONEVA PRETRPE TOLKAV SRAM
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Моја претпоставка е дека не сака да испадне дека има многу пари. А можеби и овие станови се купени порано.

Продавањето на нивата е пред некои си 4 5 години, мислам дека Вмро уште беше во опозиција.
Пцуј ме,обвинувај ме,прај ме апаш и арамија ама не ти кажувам дека иам пари за да не помислиш дека сум....апаш и арамија???:toe:
 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
Пцуј ме,обвинувај ме,прај ме апаш и арамија ама не ти кажувам дека иам пари за да не помислиш дека сум....апаш и арамија???:toe:
Баш така! Стварно не знам кога се купени тие станови? Иначе Грујо има работено како економски советник на српската влада за јаки пари.
Не знам дали знаете ама бил брокер и кај нас на берза, преку него е купена првата акција така да има пари човекот.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Па зошто тогаш не излезе со документите на телевизија и да не јадат бубрезиве опонентите?


Разликата помеѓу ВМРО и СДСМ оваа година е помала од претходните избори.
Не колку што очекуваа од Сдс, а и нормално е на владејачка партија да падне за малце рејтингот.
На Сдс наместо да се покачува нив му паѓа уште толку.

ROBIJAS MOZE DA BIDE ZA VAS vmro-"OVCITE" NO ZA NAS E NAJDOBRIOT GRADONACALNIK STO POSTOI VO CELA REPUBLIKA.
SEGA VAM VI E KRIVO STO KOKOSKATA BONEVA PRETRPE TOLKAV SRAM
Де бре се Пока**вте со тој зајко, жими една Струмица тепавте.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom