Дуел помеѓу Зоран Заев и Силвана Бонева

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
па баш оти не треба се пониже, треба одма да се одговоре.:smir:
Абе ај кој не знаа оти струмица има 72 села ? не се прај и ти паметен саа..
 
Член од
12 февруари 2007
Мислења
892
Поени од реакции
4
Ноу комент. За се што се има објавено во јавноста во врска со Глобал... Ноу комент, освен чисти глупости. :back:

Инсајдер инфо не давам. :smir: Yeah, call me an idiot now. :pipi: Само да знаеш дека ако се обелоденат многу работи, тешко му се пише. Не од мене, ама токму од неговите лични партиски војници (не го зими ова како навреда, ама мислам дека си еден од нив), кои мислат дека многу чесно работи. Ама, тоа е политиката, да земаш нешто за тебе, ако остане, да дадеш на другите да мислат дека си направил нешто. :smir:

Затоа, седете си неутрални, не изигравајте многу партиски војници, и ако се пружи прилика да ќарите, макар и од некоја албанска партија, искористете ја. :pipi: Кој нема да го направи тоа, тежок идиот е. After all, тоа е целта на политиката. :smir:
Se e tocno...ama ZZ ne e vece razgaleno direktorsko since...vaka taka se izmitari i opasen e po faktori i od Vmro i od Sds...

Inaku SR e Vmrovski grad...i ako neytralni velat tesna bitka...znaci cista pobeda za ZZ...ama vtor krug razbira se...
 
L

lubenakov

Гостин
Абе ај кој не знаа оти струмица има 72 села ? не се прај и ти паметен саа..
Абе и ти си грешка гледаш. Ново Село и Босилово се општини.

Порано кога не беа општини и сите кога беа под Струмица имаше 72 села.
 

Betty Booop

You can be my fantazy...
Член од
19 февруари 2009
Мислења
100
Поени од реакции
8
maleee lugee tava so bese??

Vetuvavte detsko gradce kade e toa??

Gospogice Boneva ima detsko gradce i veke 2 godini pod red mnogu decinja se raduvaat ama vie ne ste tuka za da go vidite:vozbud::vozbud:

Najinteresno beshe koga ke pocnase da tropa gluposti i on koga ke kazase Bog da cuva...:vozbud:

Celo vreme kolko se nervirase Boneva,a Zaev se smee i taa duri mu vika ne se smej :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
8 септември 2007
Мислења
335
Поени од реакции
1
Исплескаа га малко на бонева ама морам да признаам оти изненаден сум од неа, добро се држеше да не го скратеше водителот дуелот сигурен сум оти ќе заплачеше
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Се сретнаа бугарка и лопов и си направија фин муабет:toe:
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Изборов во Струмица, змија да те апне или магаре да ти го бапне...
 

Betty Booop

You can be my fantazy...
Член од
19 февруари 2009
Мислења
100
Поени од реакции
8
A zosto bese tolku nervozna Boneva,ne i trgna bas so lagite,male ka videh kolko dokomenti odnesela hahahahah ama tolko ne e bila informirana vo celost so se e slucuvalo vo Strumica ili pa od nogo proekti realizirani se e zbunila...ona si znaa :)

Jas samo ke kazam Bog da cuva!!!:vozbud::vozbud:
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Kako shto ochekuvav,Zoran Zaev ja namachka Boneva na chevel.
 

AleksandarT

Reckless
Член од
16 ноември 2005
Мислења
180
Поени од реакции
9
Kako shto ochekuvav,Zoran Zaev ja namachka Boneva na chevel.
ti pa ti pa zaev da ne teee gospodar pa u sekoj post da mora da ja pokazuvas ' ljubovta ' kon nego.

Nego da se vratam na topicot , tava so go kaza boneva oti zaev ga drze strumica ( od aspect deka ima nogo fabriki , i deka ako ne se glase za nego = nema rabota so e ocigledno) e tocno.
Inace Zaev e mnogu kulturen covek i se gledase deka podobro govorase od boneva i na nekoj nacin 'ja pobedi'

Ne im lice na takvi licnosti ojdele na Televizijata razbiram duel ama saa da se vregat i kak malenki deca ti so si napravil ti so ke napraas ne ti znam so
I dvujcata gluposti govoraaa taj tava taj onava ke napravil , ke ve vidame koo ke doote na mandat - koj i da e
 

Betty Booop

You can be my fantazy...
Член од
19 февруари 2009
Мислења
100
Поени од реакции
8
Boneva ne govorase so napravila ona,celo vreme govorase so napravil Zaev i za tava Zaev i vika imash fobija od mene :):) i i se zablagodari so go izreklamira tolko ubavo :)))
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
A zosto bese tolku nervozna Boneva,ne i trgna bas so lagite,male ka videh kolko dokomenti odnesela hahahahah ama tolko ne e bila informirana vo celost so se e slucuvalo vo Strumica ili pa od nogo proekti realizirani se e zbunila...ona si znaa :)

Jas samo ke kazam Bog da cuva!!!:vozbud::vozbud:
Само да знае како се реализирани проектите. Тоа е, не беше доволно информирана, инаку ќе го уништеше. :smir:
 

Betty Booop

You can be my fantazy...
Член од
19 февруари 2009
Мислења
100
Поени од реакции
8
Само да знае како се реализирани проектите. Тоа е, не беше доволно информирана, инаку ќе го уништеше. :smir:
Ajde ima vreme do petok vo petok ima Duel na TV Vis ke videme kolko ke go unishti:smir:

Epa da e vo Strumica ke beshe informirane,ona ne znaa oti 2 godini detskoto gradce rabote pa sega ke objasnuva so kak e gradeno c c cc

Abe aarno si vikase Zaev Bog da cuva:smir:
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Не ги гледав до крај (некаде до 10 и пол гледав) и до тогаш Бонева беше доста подобра од Заев. Заев збореше како мало дете и цело време Бонева го зафркаваше во очи. Наредниот дуел ке биде на ВИС нели? Како и да е Бонева ке го победи Зоки и после 2 месеци ке го притворат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom