Манчестер Јунајтед - Ливерпул (14.03.2009)

Кој ќе победи во дербито?


  • Вкупно гласачи
    106
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Секој нормален човек би се исфрустрирал од толку глупав и неточен пост. Иначе ја знам дека нервирам некој, ама кога пишувам пишувам само факти и во никој случај глупости како неговите.
Ти си имал муабети со мене точно, ама најди еден пост кај што имам јадено гомна за тебе или било кој, кој знае да дискутира нормално и логички. Може сум бил грешка некогаш, се случува тоа али секогаш кога имало некој да ме поправи на културен начин без навреди, стално сум бил фер. Така да не ти држи постов.
Јас само вратив на искомплексиран пост кој за мене значеше навреда. Инаку не би реагирал така.
Постот на Ибракадабра беше ФАКТ, а не глупост. Чекај, очигледно лошо ме разбра, јас никаде не спомнав за твоите претходни постови, затоа ти реков дека те знам каков си, и дека последниот пост (кон Ибракадабра) не личи на тебе. И незнам стварно зошто те навредил постот на Ибракадабра, фино си напиша човекот, стави статистика помеѓу Ливерпул и Манчестер. Ти кажав, доколку бил ван муабет требало да фино да го потсетиш на тоа, ама очигледно бајги те здоболeло :)
 
G

Gray Foxx

Гостин
Иако не го гледав натпреварот, губитникот секогаш му честита на победникот. По тие напорни игри, прашање на време беше кога ќе се случи крахот, се случи денес и тоа е. Честитки за играчите и навивачите на Ливерпул, искрено, без никаква иронија. Сега ќе е поинтересно првенството, 4 бода предност имаме пред нив - 1 натпревар кој треба да го одиграме во април месец колку што знам.

Ме интересира само, зошто на темава се јавуваат навивачи на сите клубови, само не на Ливерпул? :)))))))
Одговорот побарај го во архивите на УЕФА,ПЛ и светското клубско првенство. :)
Во архивите запишано е следното:

- Ливерпул: 18 Премиер Лигашки титули, 7 ФА купа, 7 Лига купа, 5 лига на шампиони, 3 Уефа купа, 3 Уефа Супер купа

- Манчестер: 17 Премиер Лигашки титули, 11 ФА купа, 3 Лига купа, 3 Лига на Шампиони, 1 Уефа куп, 1 Уефа супер куп, 1 Светско првенство.

Стварно одговорот бил во архивите.. само некој требало да го побара..

П.С. Абе ви се чудам на останатите како можите да го читате овој.. не сакам ни името да му го кажам.. експерт прва класа е..
Кажи ми има ли некаква логика во неговиов пост?
Може кажал факти ама тотално нерелевантни на тоа што јас го напишав, кое важеше за (ке повторам) фановите на други клубови, не на Ливерпул.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Можеше фино да му кажеш дека забегал од муабет
Ти кажав, доколку бил ван муабет требало да фино да го потсетиш на тоа
Еве на што се базираше целиот муабет, значи јас ти пишав поради твојот начин на однесување.
Ако е така како што викаш ти, и твојата реплика кон Џену Грл немаше никаква логика според мене, или пак тоа било иронија, истото се однесува на Ибракадабра, иронија иронија...
 
G

Gray Foxx

Гостин
Еве на што се базираше целиот муабет, значи јас ти пишав поради твојот начин на однесување.
Ако е така како што викаш ти, и твојата реплика кон Џену Грл немаше никаква логика според мене, или пак тоа било иронија, истото се однесува на Ибракадабра, иронија иронија...
Ох бре човек, пак го браниш за нешто неточно напишано. Кажа дека не ти се свиѓа мојата реакција и готово, што уште го браниш кога добро знаеме дека не е иронија или сарказам или било што друго?
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Ох бре човек, пак го браниш за нешто неточно напишано. Кажа дека не ти се свиѓа мојата реакција и готово, што уште го браниш кога добро знаеме дека не е иронија или сарказам или било што друго?
Аха, да. Ќорсокак и сега испадна дека го бранам. Ај нема везе. Биди поздравен
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Свака част на Рафа Бенитез и со Реал а и сеа со Манчестер постави одлична тактика можам да замислам што било во Ливерпул прееска :)
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
брао за ливерпоол покажа дека е мн добар тим !! ман може не примија со месеци гол али овие 4 вредат ко 40 ... !!
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Иако не го гледав натпреварот, губитникот секогаш му честита на победникот. По тие напорни игри, прашање на време беше кога ќе се случи крахот, се случи денес и тоа е. Честитки за играчите и навивачите на Ливерпул, искрено, без никаква иронија. Сега ќе е поинтересно првенството, 4 бода предност имаме пред нив - 1 натпревар кој треба да го одиграме во април месец колку што знам.

Ме интересира само, зошто на темава се јавуваат навивачи на сите клубови, само не на Ливерпул? :)))))))
Еве зашто

Јел да е минатата сезона али колку може разлика да има? :))))

 
Член од
30 мај 2007
Мислења
399
Поени од реакции
1
Еве зашто

Јел да е минатата сезона али колку може разлика да има? :))))

dobro de sto da pravime koga imame tolkav stadion toa e jbg eve sega nov se gradi inaku za utakmicata mnogu dobro izigravme 2 pat sezonava gi tepame Manchester sto mnogu mi go napravi merakot i toa 4-1 na Old Traford :helou:

И уште едно клипче од мене за вас...гледајте ги претходните ,како најава за ова :)



*********************************

Навивачи на Јунајтед , не се замарајте со ѓупците од лузерфул..не се вредни!
hahah boli znam
 
Член од
28 август 2008
Мислења
184
Поени од реакции
11
Не знам зошто се замарате со такви како superstarpizza, кога Јунајтед ќе им одговори на крајот на натпреварот. Ќе видиме кој ќе падне ниско.
Играме во феноменална форма, ги имаме најдобрите играчи, најдобриот менаџер. Лузерпул треба да е среќен ако си замине од ОТ со помалку од 3 парчиња.
Епа еве видовме кој падна ниско,вака почесто да не спуштате на земја.
Иначе The Great не знам зашто се трудиш да му објасниш на Deno,комплекс си е комплекс они ја пишуваат табелата и во ред е,а ако им напишеме кој колку има постигнато одма дигаат паника ги боли исто како и тоа денес не знам дали беше фудбал или ракомет.поздрав :baeh:
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.995
Поени од реакции
6.276
Епа еве видовме кој падна ниско,вака почесто да не спуштате на земја.
Иначе The Great не знам зашто се трудиш да му објасниш на Deno,комплекс си е комплекс они ја пишуваат табелата и во ред е,а ако им напишеме кој колку има постигнато одма дигаат паника ги боли исто како и тоа денес не знам дали беше фудбал или ракомет.поздрав :baeh:
верувам дека би дале 3 титули од четириес друга да сте на местото на манчестер сега али ај .... научи да разграничуваш најуспешен од најдобар клуб во англија
 
Член од
28 август 2008
Мислења
184
Поени од реакции
11
верувам дека би дале 3 титули од четириес друга да сте на местото на манчестер сега али ај .... научи да разграничуваш најуспешен од најдобар клуб во англија
Прво не би мењал ништо,второ не знам што ти е гајле кога ги има Ливерпул освоено титулите пошто фудбал не се игра последниве 20 години се игра повеќе од еден век и трето сабајле многу добро научив да разграничувам кој е најдобар,а и најуспешен истовремено :tapp:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Прво не би мењал ништо,второ не знам што ти е гајле кога ги има Ливерпул освоено титулите пошто фудбал не се игра последниве 20 години се игра повеќе од еден век и трето сабајле многу добро научив да разграничувам кој е најдобар,а и најуспешен истовремено :tapp:
Изгледа не си научил како што треба.Прво, знаеме колку време се игра фудбал, и тој не ти рече колку време се игра, туку ти посочи дека сте црепови во Англија последниве 20 години.Оваа сезона имате голем јубилеј за славење, 20 години без титула во Премиер Лига.Ништо, компир:)
Единствениот успех ви е во Европа, а дома сте камења, само фаќате место на табелата, колку да не пуштите некој како Тотенхем да ја види Лигата на Шампионите:)
За разлика од вашите добри игри само во Европа, Манчестер игра на 5 фронта.Од август досега освои 3 титули, а вие за колку време ги освоивте последните 3 титули?5,6 години?
Секоја чест за денешната игра, бевте подобри, ама за последниве години сте далеку од тоа "најдобар" клуб.Тоа нека ви остане во историјата, како клуб кој доминирал секаде во 70-те и 80-те, ама овие неколку децении не ви е местото на врвот.Некое подобро време.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Леле,денес баш беше по газето :vozbud: честитки до фановите за Ливерпул,заслужено тепаа,неможе серијата на Манчестер толку долго да трае,не е интересно,е сега мислам дека титулата не е готова работа
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Изгледа не си научил како што треба.Прво, знаеме колку време се игра фудбал, и тој не ти рече колку време се игра, туку ти посочи дека сте црепови во Англија последниве 20 години.Оваа сезона имате голем јубилеј за славење, 20 години без титула во Премиер Лига.Ништо, компир:)
Единствениот успех ви е во Европа, а дома сте камења, само фаќате место на табелата, колку да не пуштите некој како Тотенхем да ја види Лигата на Шампионите:)
За разлика од вашите добри игри само во Европа, Манчестер игра на 5 фронта.Од август досега освои 3 титули, а вие за колку време ги освоивте последните 3 титули?5,6 години?
Секоја чест за денешната игра, бевте подобри, ама за последниве години сте далеку од тоа "најдобар" клуб.Тоа нека ви остане во историјата, како клуб кој доминирал секаде во 70-те и 80-те, ама овие неколку децении не ви е местото на врвот.Некое подобро време.

Отвори на УЕФА страната и провери кој е според нив најдобар клуб.
За денешнава утакмица мојот потпис кажува све. Кисс4е со навивачите на Манчестер црепчиња мои златни.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom