Зоран Заев кандидат за градоначалник на Струмица

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Koja i chija sluzba gi sledi.....aj objasni malko poprecizno.
Na ovaa shto momentno e vo Makedonija "shef" i e Grujo, pa belki nema da raboti protiv svoi simpatizeri i podrzuvachi.

http://www.promacedonia.org/ab/index.html

на пример како овој ..досега требаше да е протеран од Македонија а не и леб да јаде од паркови и зеленило во скопје

а и од толку многу преведувачи ГРУЈО ГО НАЈДЕ РАДЕВ ,,ИСТИОТ КОЈ МУ Е МЕНТОР НА АЛЕКСАНДАР БОНЕВ==БУГАРОФИЛИ(ПОТОЧНО ОСОЗНАЕНИ БУГАРИ)http://www.promacedonia.org/ab/index.html
 

D&E

Член од
15 февруари 2009
Мислења
87
Поени од реакции
1
Некој најреално да ми одговори кој друг градоначалник направил толку за Струмица. Дали некогаш градот е бил посреден? Дали некој од предходните направи повеќе од Зоран Заев? За момент да не гледаме на него како член на некоја партија туку само како на градоначалник!
Сепак има доста направено, барем за мене мислам дека во неговиот мандат во Струмица се работеше и се градеше и правеше. Има вработено над 1000 грагани на Струмица.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
сум за Иванов и вмро-дпмне ...
заев го почитував поради тоа шо сите го фалеа колку направил за струмица ...
ако сум струмичанец би гласал за него ...
НО
откако го аболицираше БЦ ме разочара чоекот шо не си ја докажа својата наводна невиност ....
излезе и тој апаш
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
62
Поени од реакции
3
сум за Иванов и вмро-дпмне ...
заев го почитував поради тоа шо сите го фалеа колку направил за струмица ...
ако сум струмичанец би гласал за него ...
НО
откако го аболицираше БЦ ме разочара чоекот шо не си ја докажа својата наводна невиност ....
излезе и тој апаш
BC go abolicirase zatoa sto ne mu bese ovozmozeno so pravni sredstva da ja dokaze nevinosta pa morase da se upotrebat politicki.Potseti se samo kako istrazniot sudija odredi deka moze da se brani od sloboda,za podocna so pritisok na Mihajlo Manevski(minister za pravda),sudskiot sovet da odluci pritvor iako bese odbivan na 2 pati.Toa e prv slucaj vo Makedonija sudski sovet da ponistuva odluka na istrazen sudija i se znae pod cija direktiva
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Член од
17 мај 2008
Мислења
16
Поени од реакции
2
секако ќе победиме ! ! !! само за Заев и неговата реболуција :D :D:wink::baeh:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
824
Поени од реакции
833
Што толку замарате за Заев? Ми збоктиса веќе!

Не ми е јасно едно... ако толку сте убедени вие што зборувате лошо за Заев, зошто секој ден гледам илјадници теми и коментари поставени од вас(НЕКОЛКУМИНА)?
Зошто неколкумина испишаа илјадници постови кажувајки дека Заев е она Заев е ова, крадел, корумпирал, се фалел, за Струмица не напраил ништо, имал деца од 17 годишна швалерка и.т.н
До кога ќе сонувате?

Едвај чекам да дојде 22 и да се куртулиме од неколкумината кои што се замараат, а се замараат бидејки човекот работи на место.
Барем еднаш да признаете нешто како што треба ебаве еба.
Само ширите дезинформации и се гушите од вашата политичка определеност.

Како и да е и на 22ри народот ќе си го каже своето, (СПОМЕНАТИТЕ) одлучете дали ќе гниете цел ден оцрнувајки го.. исто ви се фајќа:pos2:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
A koj kur pak ti otvoras tema za KRIMINALEC
3 дена бан за недолично однесување.
Не си ти тука за да одлучуваш „кој кур“ отворил некој тема. Спастри се.

Научете се да дискутирате како нормални луѓе.
Истото ова можеше да го доловиш и со други зборови, ама не, мора да излезе кочијашкото од тебе. Имајте во предвид дека критериумите за бан се заоструваат. И најмала дисреспект кон другите дискутанти ќе ве однесе на принуден одмор. Бај д веј, темата е споена со веќе постоечката тема за Заев.
 

koleee

Убер Македонче
Член од
6 јули 2008
Мислења
643
Поени од реакции
42
Значи колку нови никови има деновиве на форумов.....
ќе си речеш оваа политичка пропаганда е...
ако ги нема после избори значи е
:):):):)
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
цела фина на дпмне беше да го држат заев во притвор додека завршат локалните избори....и бонева заедно со мажот и БУГАРИН (негатор на се што е македонско) да стане градоначалник....ама ИМА СЕКОГАШ ЕДНО АМА ....
конечно дпмне ке свати колку забегале со кандидатите/////
струмица во срцето:smir:
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Немој така, ќе те истерат од партија :)
НО
откако го аболицираше БЦ ме разочара чоекот шо не си ја докажа својата наводна невиност ....
излезе и тој апаш
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Заев им даде и супер предлог на станарите во старата чаршија, да ја уреди да ја поплочи, да ја направи шеталиште, со фонтана.... без ниту една кола да поминува таму. Како што е во сите чаршии низ градовите..

Но бидејки на чаршијата доминираат симпатизери на ВМРО ДПМНЕ тие не сакаат ни да слушнат за ваквиот предлог:smir:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Заев им даде и супер предлог на станарите во старата чаршија, да ја уреди да ја поплочи, да ја направи шеталиште, со фонтана.... без ниту една кола да поминува таму. Како што е во сите чаршии низ градовите..

Но бидејки на чаршијата доминираат симпатизери на ВМРО ДПМНЕ тие не сакаат ни да слушнат за ваквиот предлог:smir:
Не е до партијата...
Колата ќе ја чуваш во Глобал на пр. ако живееш на Старата чаршија?
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Не е до партијата...
Колата ќе ја чуваш во Глобал на пр. ако живееш на Старата чаршија?
Па јас како шо знам, у тај проект старата автобуска треба да е паркинго, и мегу тај фиктивен паркинг и поштата, да има пат за излеване право на булеваро:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom