Зоран Заев кандидат за градоначалник на Струмица

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 февруари 2009
Мислења
546
Поени од реакции
78
Da a i toa slusam oti imalo oddeleno 400.000 den za Belasica konecno da se investire vo Belasica i daj boze zaedno so pomos od opstinata da ja odneseme vo Prva liga :vozbud::vozbud:
 
Член од
11 март 2009
Мислења
7
Поени од реакции
0
Ти зборам за базентот,а не за тениските игралишта.
Ми затребале мене тениски игралишта.:back:
pa docitaj be prijatele prvo posle komentiraj ubavo si pise i za bazento i za se i delumno i za mentalitetot strumicki i za tie so razmisluvat bas kako tebe.
a tva so go kaza za igralistata ne ti vrede oti kolko poveke sportovi znaes tolku si kulturno pobogat.A SO PA TOLKO POVEKE TE INTERESIRA BAZENTO A NE TE INTERESIRA ZA IGRALISTATA ILI OD NEGO MOZDA PAK I TI IMAS NEKOJA LI4NA ZARABOTKA SO ZNAM A MOZE PAK SE ZANIMAVAS PROFESIONALNO SO PLIVANJE :pos2::pos2::pos2:PA TI SMETA???
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
a vasata kondolza raj e po jaka a
ee taa e teska GOLA VODA
 
Член од
21 февруари 2009
Мислења
1.315
Поени од реакции
47
Sprema toa sto go vidov na slikite Strumica poveke mi lici na gupska nego na
evropska taka da zajko moze samo Treva da pase.
 

Lazarov

К.К Струмица
Член од
9 декември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
64
Da a i toa slusam oti imalo oddeleno 400.000 den za Belasica konecno da se investire vo Belasica i daj boze zaedno so pomos od opstinata da ja odneseme vo Prva liga :vozbud::vozbud:
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

Виц. Жити се што ќе направи клуб како Беласица со 400.000 ДЕНАРИ? - Да кажеше 400.000 евра е прифатливо, али денари мало моргин.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
да бре Виктор БАЏУКОВ го доби базентот на АРМ под концесија АМА ВО ВРЕМЕТО НА СДСМ кога и САМИОТ БЕШЕ ЧЛЕН,,,(со помош на неговиот другар МАНОЛЕВ ) за подоцна да премине во ДЕМОКРАТСКА АЛТЕРНАТИВА НА ЦИЛЕ ... и накрај да биде КАНДИДАТ ЗА ПРАТЕНИК НА нова демократија ,,,,, ??? шетано дете нема шо,,

а за Беласица ја имате познатата изјава на Таковски дека ке ја вратил Беласица од каде ја земал втора 2 лига,,,,,,,,,,,

Sprema toa sto go vidov na slikite Strumica poveke mi lici na gupska nego na
evropska taka da zajko moze samo Treva da pase.
па и само на слика може да ја видиш да имаше пари ке дојдеше на КАРНЕВАЛ ... маскиран како ДВОРСКА БУДАЛА(ОРИГИНАЛ),,,,
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Еве да видете каков ќе биде центарот на градот, со 3аев.





 
Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
А базентот ќе го дадат ли на друг Војниот???

П.С. За 4 години Струмица ќе стане метропола!!!!!!Бидејќи што е ветил секогаш го прави тоа!!!За разлика од некои кои лажат 24/7 мало сутра!
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
U[TE EDEN AVTOGOL НА БОНЕВА ХАХААХ по УШТЕ ЕДНО ГОЛЕМО ЛАЖЕЊЕ за задолжувањето (ДОЛГ само во главата на Бонева)... ЗОРАН ЗАЕВ И ГО ПОКАЖА ДЕНЕШНИОТ ИЗВОД КАДЕ СЕ ГЛЕДА ДЕКА ОПШТИНА СТРУМИЦА ИМА ПОБАРУВАЊЕ - а не долг .....

УШТЕ КОЛКУ ЛАГИ И НЕВИСТИНИ КЕ КАЖЕ БОНЕВА,,,,,,,,,,,,,,,,
 
Член од
2 февруари 2009
Мислења
17
Поени од реакции
0
Кој краде, тој и лаже.
Во врска со лагата на Заев дека Општината веќе три години никому ништо не должи, Силвана Бонева на денешниот прес го постави прашањето:
Ако Општина Струмица не должи на никој ништо, зошто тогаш пред јавноста г-нот Заев не ја покажа последната страница од изводот, на која во Прегледот на пријавени обврски стои дека Општинната има неисплатени обврски кон 11 фирми во висина од 48.671.377 денари, или приближно 800.000 евра?
За разлика од јавноста, со која Заев сака да манипулира, Силвана Бонева го имаме целосниот извод, заедно со последната страница која г-нот Заев ја крие за да не призне оти е фатен во лага. Но, денес на прес и ова подла лага на г-нот аболициран беше разоткриена.
За да бидат сите на чисто оти Зоран Заев лаже, дека не блефира Силвана Бонева, таа пред тв-камерите го покажа Прегледот на пријавени обврски на Општината и го (по)кажа и бројот на сметката: 766-014-078-963-717
Силвана Бонева поединечно не ги спомна имињата на 11-те фирми на кои им должи Општната, евентуално Заев да не им се свети на некои од нив, затоа што е разоткриена лагата на Заев дека Општина на никој ништо не должи.
За внимателниот тв-гледеча уште вчера беше јасно дека Заев лаже. Тој излажа кога рече дека Општината имала побарувања од 30.500.000 денари, притоа нарборјувајки ги следните бројки: 24.504.000 + 1.690.000 + 2.889.000 денари. Но, кога ќе се соберат овие бројки, тие не изнесуваат 30.500.000 како што лаже Заев, туку: 29.083.000 денари. Секако оти Заев од математика се разбира повеќе отколку Амди Бајрам и Дора Бакојани. Затоа многумина граѓани на Струмица знаат дека Заев со своите обиди за манипулации со јавноста постојано ја потврдува народната мудорост: Кој краде, тој и лаже.
Во интервјуто за „Фокус“ (06.03.09 г.) Заев тврди: „Напаравивме Бела книга во која се гледаат сите проекти кои се рализирани. Реализиравме вкупно 1024 капитални проекти во вредост од 20 милјони евра.“
Белата книга на Заев беше издадена неколку дена пред објавувањето на неговото интервју во „Фокус“.
Во својата Бела книга Заев тврди дека реализирал 1020 проекти во вредност од 11.500.000 евра. Очебијна е разликата меѓу првото и второто тврдење на Заев за 8.500.000 евра и 4 проекта.

Но и овие 11,5 милјона евра не се обезбедени само од општински пари, донации и донации. Ниваната вредност е 10,5 милјона. Еден (1) милјон евра има добиено од Владата додека со неа раководеше СДСМ, но Заев безсрамно лаже дури и кога се работи за неговата партија за да изгледа поспособен градоначалник од што е. Значи, во стилот на онаа „кој краде, тој и лаже“ Заев повторно се обидува да манипулира со бројките. Неговите лаги како да немаат крај. Во “Фокус“ Заев тврди дека од ЕУ има обезбедено 1,2 милјони евра, а во неговата Бела книга Заев тврди дека од ЕУ обезбедил 1 (еден) милјон евра. Уште една лага нели?

Потаму, Силвана Бонева ги разоткри лагите на Заев за неговата опструкција на соработката со Владата на РМ.

Само од неколку министертва има едум (7) милјони инвестииции од Владата во Струмица, а Заев не само што ги лажи граѓаните дека Владата не помислува на Струмица, туку парите што ги добил од Владата Заев ги чува на општинска с-ка, ем да си собира камата, ем да ги опструира владините проекти.

Заев вчера на пресот излажа дека општинската с-ка вкупно има 24.246.714 денари. Зошто Заев на општинска с-ка чува пари добиени од Владата? Така ли се развива културата, спортот, инфраструктурата.... во Струмица? Зошто вчера на пресот Заев премочла дека на с-ката има камата во износ од 1.331.888,73 денари на пари добиени од Владата за реализација на проекти во општина Струмица? Затоа што има чесен и искрен однос кон јавноста? - Секако си мисли дека на тој начин ќе го воскресне свети сдсм. На с-ката имаше 25.281.688 денари.

Зошто Заев на општинска с-ка чува пари добиени од Владата? Така ли се развива културата, спортот, инфраструктурата.... во Струмица? Зошто вчера на пресот Заев премочла дека на с-ката има камата во износ од 1.331.888,73 денари на пари добиени од Владата за реализација на проекти во општина Струмица? Затоа што има чесен и искрен однос кон јавноста? - Секако си мисли дека на тој начин ќе го воскресне свети сдсм.
На општина Струмица не и треба аболициран тип за градоначалник кој што лаже - суши, кој го презира умот на граѓаните. Чесно од него ќе беше да им се извини на граѓаните, барем за лагите кои досега му разоткри Силвана Бонева.




На општина Струмица не и треба аболициран тип за градоначалник кој што лаже - суши, кој го презира умот на граѓаните. Чесно од него ќе беше да им се извини на граѓаните, барем за лагите кои досега му разоткри Силвана Бонева.


Секако оти Заев од математика се разбира повеќе отколку Амди Бајрам и Дора Бакојани. Затоа многумина граѓани на Струмица знаат дека Заев со своите обиди за манипулации со јавноста постојано ја потврдува народната мудорост: Кој краде, тој и лаже.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
153
Поени од реакции
2
ZORAN ZAEV ke pobedi na 22 mart i site vie jusere so ste napraani za edna potreba(plukanje po Zaev)ke zgasnate i ke se skriite u nekoo glusecka dupka :helou:
ДА ке победи али само ако стумичани се лоповски народ и прости луѓе со испран памет од мафијаши и наводно комунисти ... е така само може да победи... зависи каков е народот..
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
553
Vcera mi dojdoa dvajca vmrovci na vrata, sutka u gz i ajt upm.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
153
Поени од реакции
2
Jас колко шо имам школо ти немаш толко коса на главата :tapp:
ЏАБЕ ти е школото ако си за Заев... ако неможеш да сфатиш дека не треба да си за него, тогаш џабе си учел, основни работи неможеш да ги согледаш... едино ако не учиш за добар криминалец да го искористиш твоето школо...
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
ДА ке победи али само ако стумичани се лоповски народ и прости луѓе со испран памет од мафијаши и наводно комунисти ... е така само може да победи... зависи каков е народот..
Да бе, сите Струмичани се такви. ццц
Дојди во Струмица види што прави Заев а што прави Бонева после спореди, кога Бонева додјела во Струмица да ја посети бе?

И уште еднаш ке кажам, парите што ги крадел (незнам ни дали крадел), не се од твој џеб крадени, тој си правел шо си правел.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom